USA ; N SOTILASAPU UKRAINALLE

Ei jenkit välitä Ukrainalaisista pätkääkään, päätarkoitus on siirtää liittovaltion verorahat aseteollisuuden osakkeenomistajille. Kuten neljän uuden tarpeettoman lentotukialuksen rakentaminen jo yhdentoista lisäksi.
Katsokaa isoa kuvaa !
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katsomme isoa kuvaa: "Vapaudella ei ole hintaa".
Putin on pysäytettävä, niin kuin Hitlerkin olisi pitänyt heti ensimmäisten valloitussotien jälkeen.

Äänestä

Putin onneksi "välittää" ukrainalaisista ja survoo siinä sivussa venäjän maaperästä saatujen rikkauksien tuotot omiin ja hengailukaveriensa taskuihin.

Äänestä
  • Onko parempi, että ne menevät amerikkalaisten taskuihin?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei jenkit välitä Ukrainalaisista pätkääkään, päätarkoitus on siirtää liittovaltion verorahat aseteollisuuden osakkeenomistajille. Kuten neljän uuden tarpeettoman lentotukialuksen rakentaminen jo yhdentoista lisäksi.
Katsokaa isoa kuvaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu