Kestääkö suhde vaan ei

Anonyymi

Mitä mieltä olette kestääkö erikulttuuristen suhde vaan ei? Onko kokemuksia ulkomaalaisesta miehestä?

4

888

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      1.elin ehto 100% tutustut hänen kultuuri uskonto ja menet katsoo hänen kotimaata miten siellä eletään 1kk.Jos haluat oikean rehelisen suhten ja avioliton.On nähtävä kultuuri,eletävä siinä ja todella hänen uskonto ymärettävä ,tiedetävä.Pesetymis,puhtaus rituaalit ja se ei sinun rahalla eletä 3 kk.tällä kotimaamme he ovat mielin kielin ja olet rakauden ihastuksen humassaa sekaisin hänestä. Sitten alkaaa sovitut kohtamiset peruta.Jotta tuntisit ikävää ja ylläri hän tulee.Piku hiljaa aletan käytää sinun rahaa jne. Testatan johdatus olet hänen halinnassasi ja rahasi kuluu enemän..anteksi vain 1 mieli pide.

    • Anonyymi

      Minulla ystävänä joku vähemistö kulturin mies ollut 22 vuotta/ hän nyt 58v. ja huom.minä lähes 70v.vanhus.Vanha nainen. Hä ilmestyy elämääni kun hänellä ongelmia,hyvinä päivinä häntä ei näy.Voi mennä 1-2-3vuotta.Onko se ystävyttä?Jos vain kontati huonoina päivinä,ei niinä onelisina päivinä kun hänellä nyt oli sitten 4 vaimo ja ero.Eli jokaisen naisen kanssa 1,tytär 4 kpl.On autoa,on hyvä eläke.On ulkomaan matkoja.Huom! Minulla ei ajokorttia,ei autoa koskaan ollut.Naisen eläke aina pienempi kuin miehen.Taas oli kadoksissa ja ovelleni ilmesty 3 päivää sitten.Ero ei voi olla vaimon luona.Aikuinen tyär väsyy kun mies? Vai oliko se ihan eka vaimo joka minun ikäinen ja portti suomen.erosivat aikanaan.Pykikassin ison toi.Sanoin miksi tytär perhe ei pese? Meinasi majoitan kotini hänet kunes saa asunon ymm.Rukin ja passaan. Kävikö tässä 3 iltaa. Nokitti minua.Kyse halinnasta. Kun menään henkilökohtaisuuksin.Pututtaan ihmisen elämä ymm.Sanoin hänelle tässä on puhtaat pyykkisi. Minä otan takaisin minun elämä ja en halua tähän tulaan.En ole velvolinen tarjoo ruokaa sinulle,en yö majaa.En oma koti ostaa mitään mitä pydät jos tulet syömään jne. Sätti minua ja suomalaisia naisina.Sanoin vain.Minä kotini olen pomo.Ole ystävällinen lähde tuossa.ovi. Nin se on jokainen vastaa oma elämä ja ei velvolinen otta ongelma ihminen kotinsa .Joka ei hyvinä päivinä käy, Terveisin Helsinki 94. vanhana näkee lähelle ja todella jokaisen pitäisi otta oma elämä haltuunsa.

    • Anonyymi

      Ei kestä, koska et tule kestämään. Parin vuoden jälkeen silmäsi avautuu.

    • Anonyymi

      Mies katosi kuin pieru Saharaan, kun laitoin rahahanat kiinni. Sellainen kokemus itäisen Afrikan sankareista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe