Usein lukee kammottavista lapsista, jotka vain valittavat ja riitelevät

Anonyymi

Kummallista, kun en tuollaisia lapsia kuitenkaan näe oikeastaan missään. Joskus jonkun ärsyttävän lapsen leikkipaikalla. Mutta ärsyttäväkin on eri asia kuin kauhukakara.

Luulisi, että kaikki lapset ovat luonnostaan aika kivoja, hehän ovat lapsia, joilla on lasten leikit. Mitäs muuta se on kuin kivaa.

Oletteko te tavanneet niitä kauhukakaroita, joista yleisönosastoilla puhutaan?

2

88

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen tavannut omassa lapsuudessa ja aikuisenakin. Meillä naapurin lapsi oli juuri se ilkikurinen mukula joka kiusasi ja rikkoi ja nauroi päälle. Sisaruksiaan itketti mennentullen. Komensin monesti meidän pihalta pois kiusaamasta muttei ottanut kuuleviin korviinsa. Että kyllä näitä on.

    • Anonyymi

      Kyllähän minäkin tunnen o aika hyvin yhden kolmikymppisen sellaisen. Vasta iljattain soitti, yöllä.
      Siinä kuulin sitten ensimmäistä kertaa hänen elämänsä ajalta, että hän ei tiedä kuka hänen isänsä on. Tivasi sitä.
      Kännissä. Niin oli vähän yli vuosikin sitten kun soitti, ja silloin haukkui pataluhaksi.
      Totesin että voi teettää dna-testin, mutta se asia kuka hänen isänsä on ei sen testin myötä miksikään muutu.
      Voi minkä takia on tehnytkin joskus lapsia? Sitä nuorempana ajattelee, että lapset pärjää, elävät hyvää elämää aikuistuttuaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      112
      1431
    2. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1297
    3. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      135
      1043
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      964
    5. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      39
      897
    6. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      71
      863
    7. Haluatko naimisiin kaivattusi kanssa?

      Alttarille astelette
      Ikävä
      97
      857
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      75
      846
    9. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      54
      822
    10. Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun

      Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että
      Ikävä
      39
      774
    Aihe