Aika monet naiset on hitaita kassalla ja menee aikaa korttien etsimiseen ja sitten ne ei tiedä miten korteilla maksetaan ja häsläävät siinä. Menkä johonkin koulutukseen jotta ette hidasta meitä nopeita fiksuja miehiä jotka haluaa asioida nopeasti.
Naiset kassalla
17
123
Vastaukset
- Anonyymi
Outoa. Itse en ole törmännyt tuollaisiin ikinä. Sen sijaan päädyn jatkuvasti kassajonossa odottelemaan jonkun sellaisen miesasiakkaan takana, joka vääntää erilaisista tarjouksista sen kassahenkilön kanssa.
- Anonyymi
Jaa, niin totta, huoh!
- Anonyymi
Outoa. Itse en taas koskaan ole törmännyt tuollaisiin. Sitävastoin usein feministeihin jotka ovat jättäneet rehunsa punnitsematta ja juoksuttaa ystävällistä kassaneitiä tai ukkoa punnituttamassa tuotteet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Outoa. Itse en taas koskaan ole törmännyt tuollaisiin. Sitävastoin usein feministeihin jotka ovat jättäneet rehunsa punnitsematta ja juoksuttaa ystävällistä kassaneitiä tai ukkoa punnituttamassa tuotteet.
Olisivatko tottuneet käymään liiterissä kaupoilla? Siellähän kassa punnitsee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, niin totta, huoh!
Viimeksi miehellä oli mukanaan kahdet talvikengät, jotka olivat ilmeisesti olleet erikoistarjouksessa ja poistomyynnissä. Niistä sitten väännettiin ja soiteltiin, kun ei ollut sopivaa lappua kiinni. Samalla kuulin siinä sitten lomassa selostuksen herran vaimon koko kenkäkaapin sisällöstä. Toiset kengät olivat ilmeisesti menneet kassasta läpi ihan oikein tiedoin, mutta niitä toisia arpoivat noin. vartin.
- Anonyymi
Viinamies ei koskaan hidastele kaupankassalla vaan sujuvan eurooppalaiseen tapaan keskustelee eri olutlaatujen aiheuttamisista röyhtäilyjen sekä pierujen aromaattisista molekyyleistä.
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa.
- Anonyymi
Joo minä aina lasken kolikoita ja kumartelen kun laitan ostoksia mummokärryyn, siinä sitten samalla pyllistelen sinulle, koska en voi sekä oöla nopea että hidas!
Puolisoni pelaa kassalla melkoista korttipeliä ja kotona ihmettelemme yhdessä, missä se kuviteltu säästö on.
Mutta ei hätää, suuremmalla panoksella saadaan suuremmat voitot, ainakin teoriassa.Hei relaa tyyppi hei! Jos on kiire nii suosi itsepalvelukassoja, tai jos ei oo, nii niinku relaa vaan niinku,
Olin itekki ennen se joka puhisee ja jupisee ku joku edellä sählää ja häslää tai muuten vaan etenee tahmeesti,
Mut mikä niin kiire sielä kaupasa muka on?
Ja kaikki sählää joskus😃- Anonyymi
Kaikki sähläävät! Kassoista näkee kyllä kuinka v*ttuuntuneita ne ovat sekoileviin asiakkaisiin.
Mikä siinä asioimisessa onkin niin vaikeaa. - Anonyymi
Joillain kassoilla ei ole matikkapäätä? Mikä yllättänyt minut välillä.
- Anonyymi
Tytöt kassajonossa. Kauhuelokuva.... kerran kun niin itsellä oli paljon ostoksia ja tyttöjä takanani oli ostamassa jotain yhtä tai kahta tikkaria ja jäätelöä, niin näytin merkkiä että menkää vaan ohi jonossa kun itselläni paljon ostoksia.
Mutta kassamies esti ja komensi tytöt takaisin jonon perälle. Jokainen vuorollaan. - Anonyymi
Maksoin kerramn pankissa 677 euron laskun alle euron kolikoilla. Siinä akka valitti heti etteikö ole seteleitä ja sanoin että ei ole vaikka olisi ollut. 3 naista siinä sitten laski niitä 0.05-0.20 kolikoita.
- Anonyymi
Jos vartija vituilee niin on vain yksi vaihtoehto: a,åii soö,''m cpötoööa ka sarkatiöeööa kptta takaroivo ja aivot räjähtävät ristipää-luodilla kallo halki :D
- Anonyymi
Bussissa 615, HKI-Lentoasema näkee usein, kun naispuolinen ulkomaanmatkalle lähtijä alkaa kaivaa lippuaan vasta noustuaan bussiin ja sitten selviää, että se lippu onkin pakaasissa, mikä on menossa ruumaan kentällä. Kuski hermostuu ja käskee naisen menemään istumaan.
- Anonyymi
ne tekee sen tahalleen voi olla päivän tähtihetki kun kaikki homio
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.3097561Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on553968PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23448Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a723191Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,1142864"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin462678IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-502531Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.572293- 682063
- 1001948