Miten pettäminen tuli ilmi suhteessanne?
Kertoiko toinen?
15
1376
Vastaukset
- Anonyymi
Tiedustelin syytä vaimon huonotuulisuuteen ja poissaolevaan olemukseen kotona ties monennenko kerran. Puhkesi itkuun ja tunnusti että on ihastunut työkaveriinsa. Kettu ei ole käynyt kolossa, mutta muuta kevyttä fyysistä tuttavuutta oli tehty ja aikaa vietetty yhdesä kummankin puolison seläntakana. Joku ikäkriisi pukkaa päälle ja tyytymätön olo elämäntilanteeseen, vaikka sanoo myös että ei osaa mainita mikä on huonosti ja minussa ei ollut vikaa. Sanoo olevansa sekaisin kuin seinäkello, eikä tiedä itsekkään mitä haluaa.
Voin kertoaettä mieluummin olisin kuullut rouvan saaneen parrua kilometritolkulla niin olisin hakenut sille pankista puolet talosta käteen ja osoittanut ulko-ovea. Tuosta tunnustuksesta ehkä vaimon olo keveni, mutta minulla alkoi jo kolmatta kuukautta kestänyt varsin tunnepitoinen henkilökohtainen helvetti.
Josjotainpositiivista täytyy kaivaa, niin täysin erilainen aikuisempi keskustelu on lähtenyt käyntiin. Asioista niidenoikeallanimellä.... Aika näyttää, tällähetkellä tuntuu itsestäkin, että jouluna taidetaan paistaa kaksi kinkkua kahdessa eri osoitteessa.....- Anonyymi
Älä vajoa pettämään eroa jos ahdistaa
- Anonyymi
Lopeta saatana toi valehtelu, olet todella ammatti kiusaaja ja tarinoiden kertoja, mielisairaala sulle oikea paikka! On rikollista kertoo vääriä totuuksia toisista ihmisistä ja yleisillä palstoilla!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lopeta saatana toi valehtelu, olet todella ammatti kiusaaja ja tarinoiden kertoja, mielisairaala sulle oikea paikka! On rikollista kertoo vääriä totuuksia toisista ihmisistä ja yleisillä palstoilla!
HAHAHA... Pitäskö sun käydä vaikka haukkaamassa raitista ilmaa välillä....XD
- Anonyymi
Petin vaimoani naapurin kaapin fleshlightin kanssa . Kadun tätä syvästi . Vaimon kanssa on paljon ihanampaa .
- Anonyymi
Minäkin petin useesti mun exää mun satisfyerin kanssa.
- Anonyymi
Hyi yök! Vihaan pettämistä. Vituttaa kun pettäjä ei tiedä että minä tiedän ja valehtelee päälle. Sitten kun minä tiedän vaikka ei ole todisteita ja esitän etten tiedä ja sitten esitys johti siihen etten enää välittänyt. Sitten se on sellasta esitystä missä ei ole järkee. Minä tiedän ja toinen jatkaa. Ei mitään tekemistä rakkauden kanssa.
- Anonyymi
Sama, ketuttaa ihan veesti kuunnella niitä selityksiä. Tunnustusta ei tule ja vähättelee tiettyjä miehiä ettei muista edes nimeä. Mies oli kuitenkin vaimon pomo 4 vuotta sitten. Sitten löysin kuvan vanhasta puhelimesta, jossa vaimo näyttää peace merkkiä. Kokeilin eri deitti-appeja sovelluskaupassa ja badoo näytti että asenna, ei siis lataa vaan asenna eli se oli poistettu, mutta silti vaimon vanhan puhelimen muistissa. Latasin Badoon omalle puhelimelle. Badoo pitää yllättäen näyttämään peace-merkkiä. PAM. Tämä ei ole enää sattumaa. Vaimo on selitellyt vaikka mitä. Puhelinkin meni mukaan suihkuun ihan vaan muka hänen ajattelemattomuuttaan.
En tiedä mitä pitäisi tehdä. Vaimo täyttää kaikki klassiset pettämisennmerkit 20kpl ( googlakkaa) , ja väittää ettei hän silti ole pettänyt. En saa häntä tunnustamaan. Alanko minäkin vaan pettämään? Miten suhde voi puhdistua, jos toinen ei tunnusta?
Rakastan vaimoani. Perhearki toimii erinomaisen hyvin ja nyt on parasta seksiä ikinä, kun olen syyttänyt vaimoa pettämisestä. Jos eroan, löydänkö enää yhtä hyvää vaimoa? Pettäjänäkin Vaimo on parempi kuin 1000 muuta. Paska tilanne
- Anonyymi
Jos mies lähentelee muiden naisten kanssa selän takana niin vaimot, haluaisitteko kuulla sellaiselta naiselta jota on lähennellyt tälläisestä?
- Anonyymi
Ja entä miehet?
- Anonyymi
Ei ne kerro, petetty monta kertaa. Sen vaan tietää.
Viestejä, näkyy pätkä locked-on screenillä puhelimessa, niissä oli vähän liikaa infoa, piti hiukan keskustella sitten. Semmosta sattuu, elämää se vain on.
- Anonyymi
Kerroin puolisolle. Minulla oli parin vuoden suhde 20v nuoremman kanssa, mutta sitten suhde rupesi menemään liian vakavaksi ja katsoin parhaaksi viheltää pelin poikki. Menin Väestöliiton terapeutille ja hän kehotti kertomaan puolisolle jonka tein. Tämän jälkeen kävimme pitkään pariterapiassa ja olemme yhä yhdessä vaikka makuuhuoneessa on jälleen hiljaista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain597474Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232906- 1421746
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651639Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151448Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671384- 1291116
- 73817
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707