..mitä ihmettä te miehet oikein haette tuolla treffeissä?? Olen ihan hyvännäköinen, fiksukin (omasta mielestäni) ja aina kun jonkun kanssa aletaan kirjoittelemaan/soittelemaan, katoatte....
Minussako syy? Vai teissäkö? Etsitte sitä aina parempaa ilmeisesti....sääli koska moni ihan hyvä tyyppi menee sivusuun:=)
Minussako syy? Vai teissäkö? Etsitte sitä aina parempaa ilmeisesti....sääli koska moni ihan hyvä tyyppi menee sivusuun:=)
Vastaukset 15
Vanhimmat
miehet, myös naiset harrastavat tätä viestien keräilyä ja leikkimistä varsin paljon.
Aluksi ollaan kovasti kiinnostuneita ja lähetetään flirttiä, mutta kun se hetki tulee et pitäis hieman kertoa enemmän itsestään, niin alkaa armoton viivytys taistelu. Viestiin vastaaminen kestää useamman päivän, mikä milloinkin on syynä viestin viipymiseen.
Samaan aikaan palstaa selataan hurjalla tahdilla etsien jo seuraavaa kohdetta ja kun tämä on löytynyt edellisen uhrin jo joutaa silloin unohtaa.
käynyt monesti mulle! viestejä ja flirttikutsuja satelee,kirjoitellaan yms.mut kas kummaa ei kuulukkaan enää mitään! olen myös kuullut että naiset harrastavat tälläistä myös! en tajua mikä monien päässä liikkuu kun pitää leikkiä jotain kumman leikkiä eikä osata päätää! harmi sillä monille tulee pettymyksiä ja menee tosiaan usko kaikkeen.tuntuu kun tälläistä tapahtuu ettei voi uskoa ja luottaa mihinkään! uskon silti että sivulle mahtuu niitä kunnon miehiäkin ja naisia mutta ei ole sattunut meidän kohdalle!
Mulle kanssa on käynyt samalla tavalla,että ensin ollaan innokkaita,mut siihen se jääkin.
Siksi otin koko ilmoituksen pois,kun täällä on vain pelleilijöitä.
enemmänkin sääntö kuin poikkeus!
Itselle käynyt niin monesti samallain, ettei jaksa uskoa enää yhteenkään yhteenottoon. Käy vaan mielessä, että joopajoo...
Koitettasko jokainen miettiä näitä juttuja ja yritetään pitää hyvät käytöstavat mielessä, vaikka täällä virtuaalimaailmassa ollaankin! Hyvää kevättä ja onnea kaikille ystävänetsintään :)
Niin siis tuntuu lähinnä että ne keillä on kuvat keräävät vaan kehuja ja odottavat kokoajan parempaa eli eivät voi tyytyä johonkin yhteen vaan ajattelevat että ehkä just huomenna tulee SE tyyppi, liikaa valinnan varaa siis. Ne taas kellä ei ole kuvia eivät kiinnosta ketään.
Eli sellasta peliähän se on, ja ne hyvännäköiset ketkä joukosta erottuu on ihan itteensä täynnä koska kehuja satelee "huonoon tasoon" nähden jatkuvasti.
Ei täältä kumppania löydy! Ihmiset, niin naiset kuin miehetkin seikkailevat täällä, kun ei muutakaan tekemistä ole. Tosin itsekin lähdin tähän mukaan toivoen löytäväni täältä ystävän, miehen, seurakseni matkoille, keskusteluihin ja mahdollisesti muuhunkin, mutta sen unelman olen joutunut heittämään ties minne jo hyvin alkuvaiheessa. Kaikesta huolimatta jatkan ja tutkin kaikki potentiaaliset nimimerkit ja mietin omassa pienessä mielessäni, että mitä nuo kaikki miehet täältä hakevat. Joskus tulee tunne, että sama henkilö esiintyy useammalla nimimerkillä, voin kyllä olla väärässä (mikä ei tosin sovi luonteeseeni).
Oikein aurinkoista kevättä ja alkavaa kesää kaikille seuraa hakeville
näinkin! Yhden miehen kanssa vaihdellaan viestiä ja soitellaan. Kuullostaa ihan kivalta ja symppikseltä kaverilta. Tätä jatkunut jo puolitoista kuukautta. Kuullostaa kiinnostuneelta, mutta silti "surffaa" edelleen treffeillä lähes päivittäin, ja mikä parasta... sain tietää, että nyt siellä flirtataan täyttä kyytiä parhaalle kaverilleni eli mitä opimme tästä... Älä luota kenenkään! Nooh, toisaaltaan nythän voi kaverin kanssa vaihtaa ajatuksia hänestä eli kertookohan samat jutut ja näin poispäin. Ihmehihhuleita taitaa olla profiileiden takuset täynnä :(
Jos olet vain kirjoitellut jonkun kanssa, niin eikö vastapuoli saa olla silloin kehenkää muuhun yhteydessä?
Vuosi takaperin tapasin miehen, jonka kanssa olimme kirjoitelleet jonkin aikaa.
Kerroin tapaamisestani työkaverilleni.
Kuinkas ollakkaan,selvisi että samainen mies oli tapaillut meitä molempia samaan aikaan.
Heräsi kysymys että kuinka monta muuta naista oli kierroksessa.
Ainakin meille kahdelle puhui aivan samat asiat.
Molempien kanssa olisi halunnut kestävän suhteen,
yhteisen asunnon, ym.ym.
Löytyy kai näitä molemmista sukupuolista.
muka on? Kummia nää naiset... netissä kirjoittelu on kuulemma joku suhde ja muille ei sais kirjotella edes? Huhhuh!
mitään ihmeellistä olekkaan.
Siinä kuitenkin on kun tapaillaan useampia naisia samalla aika jaksolla,ja kaikien kanssa ollaan niiiiin tosissaan.
Rehellisyys ei ole pahe, netin kautta syntyneissäkään suhteissa.
ei siinä kirjoittelussa, mutta jos lupaillaan sinne ja tänne kaikkea mahdollista ja monelle!!! Onko se silloin rehellistä? Siitähän tässä on kysymys... Eli taas tullaan siihen tositarkoitus-seikkailujuttuun. Molemmille omat ja erotellut profiilit, niin tietäs missä mennään. Rehellisyys se maan perii!
Siis mä en kyllä ymmärrä mitä te täsmälleen valitatte? Sitä, että tulee yhteydenottoja? Eikö se ole hyvä asia? Sitä, että kirjoitellaan ja vastaillaan? Siis mitä te oikein odotatte, että ensimmäinen kirjoittaja on "SE OIKEA"? Monet tuomitsee jo senkin, että kirjoittelee monen kanssa? Kasvakaa jo aikuisiksi! Täällä tutustutaan ihmisiin, tullaan ja mennään, ei täällä ole mitään pakkoja, että pitäis juuttua ensimmäiseen kirjoittelijaan ja kirjoitella vain sen kanssa!
Ei ihme, että ette löydä ketään!
Kirjoitella voi vaikka muutaman tusinan kanssa yhtäaikaisesti.Voin jopa käydä treffaamassa kavereita, ei siinä mitään pahaa.
Siinä vaiheessa kun tapaamiset muuttuu seurusteluksi -mielestäni seurustelua jos tavataan säännöllisesti 2-3 kertaa/vko.
Mies kertoo toiveistaan ja saa jopa minutkin "hurahtamaan" leikkiin mukaan.
Suunnitellaan yhteistä elämää, yhteistä kotia.
Oli tosi lähellä etten omaa asuntoani myynyt.
Samainen mies on työkaverilleni luritellut samat laulut, samalla ajanjaksolla kuin minullekkin.
Ei tällainen kokemus missään tapauksessa luottamusta toista sukupuolta kohtaan paranna.
Toivottavasti Sinäkin Nefer nyt ymmärrät tän jutun pointin.
Minä kirjoittelen mukavan tytön kanssa kaikea mukavaa..täältä chatista löysin, silti katselen vielä noita profiileita. Pitäiskö kysyä suoraan et mites on tykkäätkö musta. mesessä on sydämmiä joskus lähetelly. Monta rautaa tulessa kun suurin osa menee ain vituralleen..