Kaveri treenailee (pieni mies) omatekoisilla välineillä. Pari tankoa jotka on jotain ruostumatonta 50mm putkea. Todella liukkaatkin vielä. Niihin on painoja betonista ja raudasta jotka on tullut kai jostain valimosta koska rumia ne on. Sitten on hiekkasäkkejä (painavin 100kg), kiviä ja farmarikävelyyn sellaiset remmit johon saa levypainoja. Omatekoiset kyykkytelineet ja leuanvetotanko roikkuu ketjuilla katoksen katossa. Dippiteline on puuta. Käsipainot on kaupasta.
Sanoo että salille ei halua mennä ja aivan turha maksaa välineistä satasia tai tuhansia kun samaan tulokseen pääsee halvemmalla.
Mitä mieltä?
Kotitekoiset välineet?
Anonyymi
2
197
Vastaukset
- Anonyymi
Mikäs siinä jos tykkää. Jos on saanut itse rakennettua välineet melkein ilmaiseksija pystyy tekemään niillä sellaista harjoittelua kuin on suunnitellut, niin mihin silloin saleja tarvitaan? Kyllä treenata voi muillakin keinoilla kuin salille menemällä.
- Anonyymi
Kotitreenarit on yleensä kauheita kyniksiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2697017Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643749Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2543019SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521789Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11257Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31162Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51027- 101963
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja40922Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0911