Kaveri treenailee (pieni mies) omatekoisilla välineillä. Pari tankoa jotka on jotain ruostumatonta 50mm putkea. Todella liukkaatkin vielä. Niihin on painoja betonista ja raudasta jotka on tullut kai jostain valimosta koska rumia ne on. Sitten on hiekkasäkkejä (painavin 100kg), kiviä ja farmarikävelyyn sellaiset remmit johon saa levypainoja. Omatekoiset kyykkytelineet ja leuanvetotanko roikkuu ketjuilla katoksen katossa. Dippiteline on puuta. Käsipainot on kaupasta.
Sanoo että salille ei halua mennä ja aivan turha maksaa välineistä satasia tai tuhansia kun samaan tulokseen pääsee halvemmalla.
Mitä mieltä?
Kotitekoiset välineet?
Anonyymi
2
126
Vastaukset
- Anonyymi
Mikäs siinä jos tykkää. Jos on saanut itse rakennettua välineet melkein ilmaiseksija pystyy tekemään niillä sellaista harjoittelua kuin on suunnitellut, niin mihin silloin saleja tarvitaan? Kyllä treenata voi muillakin keinoilla kuin salille menemällä.
- Anonyymi
Kotitreenarit on yleensä kauheita kyniksiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjän sotilaiden raiskaama 1 vuotias poika kuoli vammoihinsa
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fac86480-df24-41b8-be6c-6ab6ff6476e4 Järkyttävää tämä jatkuva raiskaaminen. patriarkka Kirilin mielestä p3693823Lasta odottava Johanna Harlin hehkuu Cannesin juhlissa - Some ylistää: "Maailman kaunein mama"
Oi, mitkä kuvat suoraan Ranskan Rivieralta. Onnea loppuodotukseen, Johanna ja Renny Harlin! Oletko muuten katsonut The Harlins -realityä? Mielipiteit653134- 1031724
Meidän Hanko
Siis toi ämmä. Mitähän Stefu maksoi (ehkä ponin), että astuu tiluksilleen kuittailemaan Sohville. Nyt on pappa siinä kunnossa, että kannattanee olla h1171481Soffe on nähty ulkomaisia lätkänpelaajia vonkaamassa
Mahtaakohan joku huolia?671297Sano mies jotain mistä tietäisin että tykkäät
Olen itse kirjoittanut tosi tunnisteellisesti, tiedät mun naisen olevan täällä, jos olet hän. Ihan siksi että uskallan paremmin irl, jos tiedän että t1351255Onko Suomi huonompi kotimaa kuin Venäjä?
Täällä kirjoittelee muutama ihminen Suomesta siihen sävyyn, että kysymys on pakko esittää. Jos siis vertailet toisiinsa näitä kahta maata, onko Venä444879- 24784
Suomen kuherruskuukausi Ukrainan kanssa on ohi. Väitän, että suomalaisia on harhautettu.
Aivan ensimmäiseksi haluan sanoa, että jokaisella on oikeus mielipiteeseen. Voi myös olla sitä mieltä, että saa haluta Suomen liittymistä Natoon. Enne227768Tänään puhutaan loukkauksista
(En huomioi sua röllikkä tänään, koska päänsärkyisenä ei huvita vääntää sun kans riitaa) Ihmisetkokee erilailla asioita. Toiset loukkaantuu pienemmis118744