Gomore autovuokraus

Anonyymi

Onko kukaan täällä vuokrannut autoaan Gomore palvelun kautta, ja millaiset kokemukset siitä on?
Itse en voisi edes harkita koko asiaa, koska suuri osa ihmisistä ei kunnioita toisen omaisuutta. Tämä on helposti todettavissa, kuinka esim sähköskuutteja kohdellaan.
Gomore ei varmasti korvaa, jos esimerkiksi nykyään yleinen kaksoiskytkinvoimalinja rikotaan, tai yleensä joku moottorin tai voimansiirron osa hajoaa runnomisen tai väärinkäytön takia. Lommot ja naarmut ovat eri asia, mutta piilevät vauriot tulevat usein vasta myöhemmin esiin, ja silloin turha valittaa.

3

2661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse vuokraan autoa Bloxcarin kautta, koska Gomore vaatii todella paljon työtä. Gomoressa pitää tehdä aina erillisiä sopimuksia ja se on kalliimpi alusta. Ilmoitin ensin vakuutusyhtiöön, että jaan autoa, joten nyt vahinkotilanteessa vakuutus korvaa kolhut ja Bloxcar laskuttaa vakuutuksen omavastuun ja bonukset vuokralaiselta. Mun mielestä kaikki toiminut hyvin vaikka ymmärrän kyllä, että perinteisessä bensakäyttöisessä autossa on paljon enemmän riskejä ns "luontaiseen kulumaan", kuin sähköautossa. Suosittelen silti kokeilemaan auton jakamista!!!

    • Anonyymi

      Minä laitoin auton vuokralle. laitatutin Keyless-sovelluksen, jotta autoa olisi helppo vuokrata. Lähdin veneelle, merellä ei yhteydet aina toimi. Olin unohtanut, että auto oli vuokrattavissa. Kun tulimme takaisin, tyttäreni otti auton käyttöönsä, paitsi ei ottanut, kun auto ei käynnistynyt. Oli sunnuntai enkä muistanut, että auto oli vuokrattavissa ja autohan oli vuokrattu, Keyless -sovellus oli estänyt auton käynnistyksen mutta, mutta en osannut ajatella tätä, kun a) olin siinä uskossa, että auton ovia ei voi kukaan avata / sulkea, jos minä en ole itse ensin sulkenut niitä sovelluksen kautta b) auto ei ollut parkkipaikalla, joka on sen vuokrauspaikka c9 en muistanut, että auto oli vuokrattavissa. Noh, hinauksen kautta huoltoon, 4 päivää huollossa ja kun keyless-sovellus poistettiin, auto toimi mainiosti. Suututtaa Gomoren tapa suhtautua asiaan sillä minun mielestäni on kyseessä virhe tai ainakin ominaisuus, josta pitäisi varoittaa Keyless-sovelluksen käyttäjiä! Gomore on sitä mieltä, että minun virheeni, heidän sovelluksessa ei ole virhettä. En ikinä, ikinä olisi asennuttanut tuota sovellusta, jos olisin ymmärtänyt, että tällainen on mahdollista! Huonoa onnea toki on, että olin unohtanut sulkea päivän (oma vika) ja minulla oli myös tuo pikavaraus -mahdollisuus. Mutta mielestäni tuossa kohtaa sovelluksessa on virhe. Kun tuon ominaisuuden saisi korjattua, niin palvelu olisi mainio! Yleensä fiksut yritykset ymmärtävät kehittää tuotteitaan tällaisten seikkojen tultua ilmi mutta tässä tapauksessa vaan todettiin, että minun virhe.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      204
      13657
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      54
      6770
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      176
      6704
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      95
      4679
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      68
      4608
    6. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      4301
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      72
      4285
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4092
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      99
      3869
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      93
      3640
    Aihe