Ukrainassa on ihan oma holokaustinsa. Onko Jumalan tuomiot nyt tulleet maalle.
https://fi.frwiki.wiki/wiki/Shoah_en_Ukraine
Ukrainan natsit Saksan natsien kanssa tappoivat arviolta 900.000-1.600.000 juutalaista 1941-1944 välisenä aikana 2 maailmansodan aikana.
Ukrainan natsimenneisyys juontaa 1930 luvun alkuun asti.
Vanhassa Testamentissa jos maa tai kansa teki syntiä niin siunaus meni ja maahan hyökkäsi heti viholliset tappamaan.
Näin kävi myös israelilaisille jos he tekivät syntiä Jumalaa vastaan. Parannuksen tekemisen jälkeen Jumala taas armahti.
Toivottavasti tämä on Ukrainalle herätykse alku jos tekevät parannusta synneistään.
Saako Ukraina nyt maksaa menneisyydestään?
7
294
Vastaukset 7
- Anonyymi
Yritä nyt kiireesti kytkeä piuhasi, jos niitä ylipäänsä on!
- Anonyymi
Mitä pahaa suomalaiset tekivät kun vainooja hyökkäsi Suomeen talvisoddassa? Entä muut venäläisten vainot ja vihat joita suomalaiset ovat joutuneet kärsimään satoja vuosia ???
- Anonyymi
Kertoi menneisyydestä ja natsien teoista, jos viitsii lukaista sen vaikkapa uudestaan...? Kommentointi sitten a-si-aan, ei omaan asiaan.
- Anonyymi
Demokraattiuskonnossa on aina kalleinta.
- Anonyymi
Lukekaa Vanhaa Testamenttia, Israelin kansan ja muiden kansojen vaiheista ajatuksella, tulette toisiin ajatuksiin.
Tarkoitan uskovia, en näitä uskosta osattomia jotka täällä käväisevät katsomassa olisko jotain "piruilemisen" aihetta jollekin uskovaisille antaa. Ne voi jättää omaan arvoonsa.
Natsismia voimakkaasti nykyäänkin kannattama Ukraina USA, n tuella on nyt se demokratian mallimaa muka jota hullu Venäjä moukaroi.
En tietenkään suosi Venäjän sotaa Ukrainaa vastaan mutta hengelliset periaatteet toimivat tänäänkin yhtä varmasti kuin Vanhan Testamentin aikana.
Esitinhän vain kysymyksen, että tällaisestakin voi olla kyse.
- Anonyymi
"Saako Ukraina nyt maksaa menneisyydestään?"
VASTAUS: NO EI TODELLAKAAN.
MIKSI TÄLLÄISTÄ EDES KYSYT? KUVITTELETKO ETTÄ PUTIN ON JONKINLAINEN JUMALAN LÄHETTILÄS? HÄN EI TODELLAKAAN OLE MITÄÄN SELLAISTA. - Anonyymi
Myös Ukrainalaisia oli paljonkin sotimassa Suomea vastaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3441474- 1141196
- 1151065
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22837- 116831
- 111812
- 18460
- 38444
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i91423- 36423