Ukrainassa on ihan oma holokaustinsa. Onko Jumalan tuomiot nyt tulleet maalle.
https://fi.frwiki.wiki/wiki/Shoah_en_Ukraine
Ukrainan natsit Saksan natsien kanssa tappoivat arviolta 900.000-1.600.000 juutalaista 1941-1944 välisenä aikana 2 maailmansodan aikana.
Ukrainan natsimenneisyys juontaa 1930 luvun alkuun asti.
Vanhassa Testamentissa jos maa tai kansa teki syntiä niin siunaus meni ja maahan hyökkäsi heti viholliset tappamaan.
Näin kävi myös israelilaisille jos he tekivät syntiä Jumalaa vastaan. Parannuksen tekemisen jälkeen Jumala taas armahti.
Toivottavasti tämä on Ukrainalle herätykse alku jos tekevät parannusta synneistään.
Saako Ukraina nyt maksaa menneisyydestään?
7
249
Vastaukset
- Anonyymi
Yritä nyt kiireesti kytkeä piuhasi, jos niitä ylipäänsä on!
- Anonyymi
Mitä pahaa suomalaiset tekivät kun vainooja hyökkäsi Suomeen talvisoddassa? Entä muut venäläisten vainot ja vihat joita suomalaiset ovat joutuneet kärsimään satoja vuosia ???
- Anonyymi
Kertoi menneisyydestä ja natsien teoista, jos viitsii lukaista sen vaikkapa uudestaan...? Kommentointi sitten a-si-aan, ei omaan asiaan.
- Anonyymi
Demokraattiuskonnossa on aina kalleinta.
- Anonyymi
Lukekaa Vanhaa Testamenttia, Israelin kansan ja muiden kansojen vaiheista ajatuksella, tulette toisiin ajatuksiin.
Tarkoitan uskovia, en näitä uskosta osattomia jotka täällä käväisevät katsomassa olisko jotain "piruilemisen" aihetta jollekin uskovaisille antaa. Ne voi jättää omaan arvoonsa.
Natsismia voimakkaasti nykyäänkin kannattama Ukraina USA, n tuella on nyt se demokratian mallimaa muka jota hullu Venäjä moukaroi.
En tietenkään suosi Venäjän sotaa Ukrainaa vastaan mutta hengelliset periaatteet toimivat tänäänkin yhtä varmasti kuin Vanhan Testamentin aikana.
Esitinhän vain kysymyksen, että tällaisestakin voi olla kyse.
- Anonyymi
"Saako Ukraina nyt maksaa menneisyydestään?"
VASTAUS: NO EI TODELLAKAAN.
MIKSI TÄLLÄISTÄ EDES KYSYT? KUVITTELETKO ETTÄ PUTIN ON JONKINLAINEN JUMALAN LÄHETTILÄS? HÄN EI TODELLAKAAN OLE MITÄÄN SELLAISTA. - Anonyymi
Myös Ukrainalaisia oli paljonkin sotimassa Suomea vastaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994850Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1383099Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543042Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn331590Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271272- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.141057Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781031Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais521019Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001