Tänne vaan aattelin kirjoittaa ensimmäistä kertaa omasta kokemuksestani. Aloin käyttämään essencen tuotteita (ripsivärejä, puutereita ja kulmakynää..) koska ne olivat halvimpia mitä löysin ja oletin että huipputuotteita ne kuiten olivat mutta VÄÄRIN. Ensiksi, ripsiväri kuivui nopeaa eikä kovinkaan antanut mitään väriä minun ripsiini.
Toiseksi, kulmat alkoivat kutisemaan yllättävästi päivän jälkeen ja kun pesin kulmavärin pois niin sehän vaan levisi mutta lähti lopulta parin hankaus kerran jälkeen, kutina kuitenkin jatkui ja se aiheutti polttelun tunteen ihollani joka jatkui tuntikausia. Otin antihistamiinin tähän vaivaan ja oireilu helpotti, kyllä jatkossa kuiten käytin tätä kulmaväriä koska ei ollut varaa muuhun mutta edelleen kärsin vaivasta ja harkitsen vakavasti nytten vaihtoa johonkin laadukkaampaan.
En tiedä olenko ainoa tässä tilanteessa mutta pakko kysyä onko kellään samanlaisia kokemuksia muista essencen tuotteista?? :)
Aiheuttaako essencen meikit allergiaa?
Anonyymi
0
538
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863