Eipä se ilmastointi kauaa pelanut

Anonyymi

Toissa kesänä ilmastointi tuotti kylmää ilmaa, viime keväänä teetin ilmastointi huollon merkkiliikkeessä ja ilmastointi toimi.
No annas olla, tällä viikolla, kun oli ensimmäinen lämmin päivä, niin ajattelin, että laitetaampas jäähdytystä vähän päälle.
Mitä, mitä, vaikka jäähdytys oli kylmimmässä asennossa, niin ei vaikuttanut puhaltimen ilman lämpötilaan, saman lämpöistä ilmaa puhalsi kuin ilman ilmastoinnin jäähdytystä.
Pusero päällä aikoi tulemaan jo hiki, ei olisi tullut, jos ilmastoinnin jäähdytys toimisi.
Talvella auto on suurimman osan seissyt lämpimässä tallissa.
Ilmastointia on kyllä pidetty päällä ajaessa ja laitettu kylmää puhaltamaan, mutta talven ajot ovat olleet niin lyhyitä, ettei ilmastointi ole juurikaan ehtinyt kauaa päällä olemaan, mutta eihän se saisi sellaisesta mennä toimimattomaksi.
Täytyy viedä auto huoltoon, jos ei anna elonmerkkejä, kun ilma lämpenee.

2

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Talven jäljiltä voi vaikka mitä vikoja, vaikkapa kenno puhki.
      Ilmastointi kannattaa pitää aina automaatti asennossa niin se toimii paremmin, myös talvalle.

    • Anonyymi

      Mitäs jos on manuaali ilmastointi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5027
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      64
      1904
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      112
      1803
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1670
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1614
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      226
      928
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      901
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      43
      853
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      813
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe