Syntymäpäiväkakku vanhallepojalle

Anonyymi

Olen pienen kylämme ainut vanhapiika 45 vuotias neitokainen.
Kylämme ainut vahapoika täyttää 50 vuotta ja ajattelin tehdä yllätys kakun.
Sellainen hyllyvä vaaleanpunainen mansikan makuinen hyytelökakku, josta olen muotin tehnyt ihan takapuoleni mukaan.
Uskoisin vanhanpojan ilahtuvan tekemästäni syntymäpäiväkakusta, hän kun ei ole naisen takapuolta elämänsä aikana vielä nähnyt.

12

61

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onkos 45-v "neitokainen" nähnyt miehen takapuolta vielä koskaan? :D

      • Anonyymi

        En ole, mutta kenties vanhapoika tarjoaa minulle syntymäpäiväkahvit ja pyydän hänet illalla syntymäpäivä saunaa, mutta vanhapoika on kuulemma niin ujo, että laittaa saunapäivänä munalukon kylpyhuoneen oveen, vaikka ulko-ovikin on lukossa, ettei vain kukaan pääse sisään.


    • Anonyymi

      Olipas suloisesti kirjoitettu. Takapuolikakku kuuluu päällystää tietysti vaaleanpunaisella marsipaanilla. Sisällä kermaa ja suklaata.

      • Anonyymi

        Ei kuules, se on hyytelökaakku, hytisee ja tutisee, kuin laardirouvan pyylevä pyrstö...


    • Anonyymi

      Kakkua tulee.

    • Anonyymi

      Ainakin ideana erinomainen, monenko munan kakku 😁, toivottavasti ei yli 24:n...

    • Anonyymi

      Vahapoika haluaa nuorempaa naista, ei yli 40 v.

      • Anonyymi

        Ei varmaan tuon tempauksen jälkeen pysty ajattelemaan ketään muuta kuin aloittajaa. t.sxth


      • Anonyymi

        0len mieluummin vanhapoika hautaan asti kuin otan 40 työttömän yh Kurpan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        0len mieluummin vanhapoika hautaan asti kuin otan 40 työttömän yh Kurpan.

        Juu, kurppa vaan tulee ja imee vanhanpojan kaikki rahet ja omaisuudet.
        Kuulkaas naiset ja neitokaiset, vanhalla pojalla voi olla kohtuullinen omaisuus, kun vanhapoika ei yleensä hummaa, eikä rahaa tuhlaile, on oppinut isovanhemmilta elämän ohjeen, hyvä olla rahea pahanpäivän varalle, eikä ole naistakaan, joka vanhanpojan rahet olisi tuhlannut.
        Puhutaan sadoista tuhansista, joillakin voi olla miljoonia, mutta on myös velaton omakotitalo, auto, metsää ja maata.
        Ennenkaikkea vapaus, ei välttämättä tartte töitä paiskia, kun on rahea säästössä, sieltä ottaa rahea laskujen maksuun ja korkoruloja muutama tonni vuodessa, joilla makselee asumis menot.

        Siihen, jos jonkun kurpan päästäisi, niin kurppahan vallan innostuisi, kun pääsisi setelipesään leuhottelemaan todeten, voi että, täällä on rahea millä mällätä, ei oo vanhapoika rahaa tuhlanut, nuukasti on elänyt, varmaan minulle kaiken säästänyt, nyt minä alan tuhlaamaan, kun ei vanhasta pojasta sellaiseen ole.
        Heti lentoliput Pariisiin, nyt lähtee kurppa Chanelliin shoppailemaan viimesen päälle muotikuteet ja parhaimpiin ravintoloihin, et kurpan vatsaa syötetään gurmee herkkuja.
        Näin kurppa tuhoaa vanhanpojan hartaasti karttuneen omaisuuden iso, iso, iso isän perinnöistä kertyneen omaisuuden.


    • Anonyymi

      Mulla on jatkokehitysidea:
      Jemmaat sinne sisälle hyvän keinovaginan !

      -keinovaginamies-

    • Sairaalan väki teki korvälääkärille synttärikakun, jota koristi suuri korvan kuva. Vakiintumattomia kun olivat, muutamat hoitajat rupesivat tirskumaan.

      - ? ? ?

      - No kun pian gynekologi täyttää 50. 🌹👀

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      165
      10511
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      75
      10019
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      107
      6992
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      227
      5478
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      175
      5149
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4336
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      87
      2872
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2786
    9. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      103
      2741
    10. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2611
    Aihe