Syntymäpäiväkakku vanhallepojalle

Anonyymi

Olen pienen kylämme ainut vanhapiika 45 vuotias neitokainen.
Kylämme ainut vahapoika täyttää 50 vuotta ja ajattelin tehdä yllätys kakun.
Sellainen hyllyvä vaaleanpunainen mansikan makuinen hyytelökakku, josta olen muotin tehnyt ihan takapuoleni mukaan.
Uskoisin vanhanpojan ilahtuvan tekemästäni syntymäpäiväkakusta, hän kun ei ole naisen takapuolta elämänsä aikana vielä nähnyt.

12

59

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onkos 45-v "neitokainen" nähnyt miehen takapuolta vielä koskaan? :D

      • Anonyymi

        En ole, mutta kenties vanhapoika tarjoaa minulle syntymäpäiväkahvit ja pyydän hänet illalla syntymäpäivä saunaa, mutta vanhapoika on kuulemma niin ujo, että laittaa saunapäivänä munalukon kylpyhuoneen oveen, vaikka ulko-ovikin on lukossa, ettei vain kukaan pääse sisään.


    • Anonyymi

      Olipas suloisesti kirjoitettu. Takapuolikakku kuuluu päällystää tietysti vaaleanpunaisella marsipaanilla. Sisällä kermaa ja suklaata.

      • Anonyymi

        Ei kuules, se on hyytelökaakku, hytisee ja tutisee, kuin laardirouvan pyylevä pyrstö...


    • Anonyymi

      Kakkua tulee.

    • Anonyymi

      Ainakin ideana erinomainen, monenko munan kakku 😁, toivottavasti ei yli 24:n...

    • Anonyymi

      Vahapoika haluaa nuorempaa naista, ei yli 40 v.

      • Anonyymi

        Ei varmaan tuon tempauksen jälkeen pysty ajattelemaan ketään muuta kuin aloittajaa. t.sxth


      • Anonyymi

        0len mieluummin vanhapoika hautaan asti kuin otan 40 työttömän yh Kurpan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        0len mieluummin vanhapoika hautaan asti kuin otan 40 työttömän yh Kurpan.

        Juu, kurppa vaan tulee ja imee vanhanpojan kaikki rahet ja omaisuudet.
        Kuulkaas naiset ja neitokaiset, vanhalla pojalla voi olla kohtuullinen omaisuus, kun vanhapoika ei yleensä hummaa, eikä rahaa tuhlaile, on oppinut isovanhemmilta elämän ohjeen, hyvä olla rahea pahanpäivän varalle, eikä ole naistakaan, joka vanhanpojan rahet olisi tuhlannut.
        Puhutaan sadoista tuhansista, joillakin voi olla miljoonia, mutta on myös velaton omakotitalo, auto, metsää ja maata.
        Ennenkaikkea vapaus, ei välttämättä tartte töitä paiskia, kun on rahea säästössä, sieltä ottaa rahea laskujen maksuun ja korkoruloja muutama tonni vuodessa, joilla makselee asumis menot.

        Siihen, jos jonkun kurpan päästäisi, niin kurppahan vallan innostuisi, kun pääsisi setelipesään leuhottelemaan todeten, voi että, täällä on rahea millä mällätä, ei oo vanhapoika rahaa tuhlanut, nuukasti on elänyt, varmaan minulle kaiken säästänyt, nyt minä alan tuhlaamaan, kun ei vanhasta pojasta sellaiseen ole.
        Heti lentoliput Pariisiin, nyt lähtee kurppa Chanelliin shoppailemaan viimesen päälle muotikuteet ja parhaimpiin ravintoloihin, et kurpan vatsaa syötetään gurmee herkkuja.
        Näin kurppa tuhoaa vanhanpojan hartaasti karttuneen omaisuuden iso, iso, iso isän perinnöistä kertyneen omaisuuden.


    • Anonyymi

      Mulla on jatkokehitysidea:
      Jemmaat sinne sisälle hyvän keinovaginan !

      -keinovaginamies-

    • Sairaalan väki teki korvälääkärille synttärikakun, jota koristi suuri korvan kuva. Vakiintumattomia kun olivat, muutamat hoitajat rupesivat tirskumaan.

      - ? ? ?

      - No kun pian gynekologi täyttää 50. 🌹👀

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      74
      2791
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2527
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2271
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2044
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      110
      1529
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1383
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1062
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      1034
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      836
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      824
    Aihe