Olen pienen kylämme ainut vanhapiika 45 vuotias neitokainen.
Kylämme ainut vahapoika täyttää 50 vuotta ja ajattelin tehdä yllätys kakun.
Sellainen hyllyvä vaaleanpunainen mansikan makuinen hyytelökakku, josta olen muotin tehnyt ihan takapuoleni mukaan.
Uskoisin vanhanpojan ilahtuvan tekemästäni syntymäpäiväkakusta, hän kun ei ole naisen takapuolta elämänsä aikana vielä nähnyt.
Syntymäpäiväkakku vanhallepojalle
12
61
Vastaukset
- Anonyymi
Onkos 45-v "neitokainen" nähnyt miehen takapuolta vielä koskaan? :D
- Anonyymi
En ole, mutta kenties vanhapoika tarjoaa minulle syntymäpäiväkahvit ja pyydän hänet illalla syntymäpäivä saunaa, mutta vanhapoika on kuulemma niin ujo, että laittaa saunapäivänä munalukon kylpyhuoneen oveen, vaikka ulko-ovikin on lukossa, ettei vain kukaan pääse sisään.
- Anonyymi
Olipas suloisesti kirjoitettu. Takapuolikakku kuuluu päällystää tietysti vaaleanpunaisella marsipaanilla. Sisällä kermaa ja suklaata.
- Anonyymi
Ei kuules, se on hyytelökaakku, hytisee ja tutisee, kuin laardirouvan pyylevä pyrstö...
- Anonyymi
Kakkua tulee.
- Anonyymi
Ainakin ideana erinomainen, monenko munan kakku 😁, toivottavasti ei yli 24:n...
- Anonyymi
Vahapoika haluaa nuorempaa naista, ei yli 40 v.
- Anonyymi
Ei varmaan tuon tempauksen jälkeen pysty ajattelemaan ketään muuta kuin aloittajaa. t.sxth
- Anonyymi
0len mieluummin vanhapoika hautaan asti kuin otan 40 työttömän yh Kurpan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
0len mieluummin vanhapoika hautaan asti kuin otan 40 työttömän yh Kurpan.
Juu, kurppa vaan tulee ja imee vanhanpojan kaikki rahet ja omaisuudet.
Kuulkaas naiset ja neitokaiset, vanhalla pojalla voi olla kohtuullinen omaisuus, kun vanhapoika ei yleensä hummaa, eikä rahaa tuhlaile, on oppinut isovanhemmilta elämän ohjeen, hyvä olla rahea pahanpäivän varalle, eikä ole naistakaan, joka vanhanpojan rahet olisi tuhlannut.
Puhutaan sadoista tuhansista, joillakin voi olla miljoonia, mutta on myös velaton omakotitalo, auto, metsää ja maata.
Ennenkaikkea vapaus, ei välttämättä tartte töitä paiskia, kun on rahea säästössä, sieltä ottaa rahea laskujen maksuun ja korkoruloja muutama tonni vuodessa, joilla makselee asumis menot.
Siihen, jos jonkun kurpan päästäisi, niin kurppahan vallan innostuisi, kun pääsisi setelipesään leuhottelemaan todeten, voi että, täällä on rahea millä mällätä, ei oo vanhapoika rahaa tuhlanut, nuukasti on elänyt, varmaan minulle kaiken säästänyt, nyt minä alan tuhlaamaan, kun ei vanhasta pojasta sellaiseen ole.
Heti lentoliput Pariisiin, nyt lähtee kurppa Chanelliin shoppailemaan viimesen päälle muotikuteet ja parhaimpiin ravintoloihin, et kurpan vatsaa syötetään gurmee herkkuja.
Näin kurppa tuhoaa vanhanpojan hartaasti karttuneen omaisuuden iso, iso, iso isän perinnöistä kertyneen omaisuuden.
- Anonyymi
Mulla on jatkokehitysidea:
Jemmaat sinne sisälle hyvän keinovaginan !
-keinovaginamies- Sairaalan väki teki korvälääkärille synttärikakun, jota koristi suuri korvan kuva. Vakiintumattomia kun olivat, muutamat hoitajat rupesivat tirskumaan.
- ? ? ?
- No kun pian gynekologi täyttää 50. 🌹👀
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain16510511Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-7510019Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1076992Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275478- 1755149
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784336- 872872
- 1702786
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1032741Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662611