Miksei Stara puhdista hiekkoja kaduilta ja pihoilta?

Anonyymi

Onkos nekin koneet jo myyty tarpeettomina, kuten lumityökoneet ? Turha vouhottaa yksityisautoilun aiheuttamasta katupölystä.

6

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki koneet tallissa ja niiden kuljettajat pelaavat korttia.

      Ei ole rahaa polttoineisiin eikä sepelin kuskaamiseen mihinkään. Kaikki rahat on varattu johdon bonuksiin.

      Rollaattorin käyttäjät, lastenvaunuja työntävät ja koirat saavat kärsiä. Turhaa väkea kaupungin johdon mielestä.

    • Anonyymi

      Helsinki ja sen lähiöt ei ole pikku kyliä! Kalustoa liian vähän ja henkilökuntaa kalustoa käyttämään: Määrä rahan syy!. Joka paikan eivät kerkiä heti. Se on sama asia kuin lumen ajoit,auraukset. Kyllä Helsinki kärsii tai koko hesan alueet,lähiöt.:Suuresta määrästä katupölyä kuin Koivun kukinot ymm.Alergia kausi pahana ja unohtamatta ilman saasteita. Vaikka sadetta taivalta tippu edes vähän .Harmitakin kenties. Putsaa minimin sitä pölyä.

      • Anonyymi

        Syöjiä on muttei tekijöiksi tuotajiksi, näin se elämä romutetaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Syöjiä on muttei tekijöiksi tuotajiksi, näin se elämä romutetaan.

        Ois yks tekijä ja tuottaja, mut ei oo löydetty eikä välitetä.


    • Anonyymi

      Halu puuttuu. Aikaa on varmasti ollut tarpeeksi.

      Myös koneita ja työntekijöitä on riittävästi. Myös yksityisillä kiinteistöhuoltofirmoilla ja kymmeniä koneita vapaina. Nyt ne eivät voi harjata edes omien kinteistöjen viereisiä jalkakäytäviä. Osa on kyllä harjannut aivan rakennusten viereisen alueen sepelit jalkakäytäville.

      Lakia ja määräyksiä ja niiden valvontaa pitäisi tiukentaa.

    • Anonyymi

      pontti

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4493
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      232
      1749
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1440
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1140
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      330
      1072
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1060
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1039
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      142
      990
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      104
      957
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      944
    Aihe