Miesten puuterit

Eli olisin kysellyt vaan sellaista, että mitä kaikkia miehille suunnattuja puutereita on olemassa? Sitten mikä niissä on hyvää ja mikä huonoa? Lisäksi mistä niitä saisi ostettua?
67308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ainakin jean paul gaultier, sitä myy sokokset ja stockat, siinä saman sarjan dödöjen vieressä hyllyssä. Mutta tietääkö kukaan myydäänkö täällä guerlainin terracotta for men puuteria? en ole käynyt kysymyssä viä.

Äänestä

Auttaako puuteri siis jos on hyvin rasvainen iho ja nayttaa kamalalta jos ei paase putsaamaan kasvoja saannollisin valiajoin.

Äänestä
  • Kyllähän se auttaa. Itse ostin kyseisen kuution tässä paripäivää sitten ja olen ollut todella tyytyväinen. Itselläni todella rasvainen iho ja tämä tuote poistaa kiillon kokonaan. Tällä saa vielä vähän "rusketustakin" muuten liian vaaleisiin kasvoihini. Tuote on mielestäni täysin huomaamaton, ellei sitten kaverit näe torstaina ihan kalpeana ja sitten perjantaina onkin yhtäkkiä muka makee rusketus :DD

    Äänestä

  • KKR kirjoitti:

    Kyllähän se auttaa. Itse ostin kyseisen kuution tässä paripäivää sitten ja olen ollut todella tyytyväinen. Itselläni todella rasvainen iho ja tämä tuote poistaa kiillon kokonaan. Tällä saa vielä vähän "rusketustakin" muuten liian vaaleisiin kasvoihini. Tuote on mielestäni täysin huomaamaton, ellei sitten kaverit näe torstaina ihan kalpeana ja sitten perjantaina onkin yhtäkkiä muka makee rusketus :DD

    Puuteri PITÄÄ valita oman ihon väriseksi! Se ei missään nimessä saa olla liian tumma ja tämän takia monilla naisilla on kaksi puuteria. Toinen on tarkoitettu päivettyneelle iholle ja toinen talveksi. Mikaan ei ole kauheampaa kuin "puuterirusketus" ( tai, no ehkä meikkivärirusketus...). Ainakin jokainen nainen huomaa sen!

    Äänestä

  • hyvä mies! kirjoitti:

    Puuteri PITÄÄ valita oman ihon väriseksi! Se ei missään nimessä saa olla liian tumma ja tämän takia monilla naisilla on kaksi puuteria. Toinen on tarkoitettu päivettyneelle iholle ja toinen talveksi. Mikaan ei ole kauheampaa kuin "puuterirusketus" ( tai, no ehkä meikkivärirusketus...). Ainakin jokainen nainen huomaa sen!

    Toi on ihan älytöntä että suomessa ei ole kuin Gaultierin aurinkopuuteria.. Sillä kun ei pahemmin ihonväriä saada tasaiseksi eikä virheitä peitellä.. Jos sen haluatte tehdä mutta silti luonnollisen lopputuloksen niin meikkivoidetta ohuelti, ja jos vielä peittävämpää niin siihen tavallinen puuteri päälle. Ja tosiaan, valitkaa ne tuotteenne oman ihonvärin perusteella. Hiukan aurinkopuuteria voi tietysti sipaista T-alueelle ja poskiin mutta ei liikaa, muuten tulee juuri se nihkeä puuterirusketus :D

    Äänestä

  • No mä en kyllä laittais puuteria sellasenaan iholle, en koskaan laita. Ensin aina meikkivoide, ja siihen päälle puuteri.

    Päivän mittaan, jos iho alkaa kiiltää, niin taputtelen sen sellasella puuteripaperilla. Imee itseensä kiillon, ja jättää ihon sopivan mattaisennäköseksi.

    Myydään sellasina pikkuvihkosina, ainakin the Body Shopissa jotain 3 € jos en ihan väärin muista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mithos kirjoitti:

Eli olisin kysellyt vaan sellaista, että mitä kaikkia miehille suunnattuja puutereita on olemassa? Sitten mikä niissä on hyvää ja mikä huonoa? Lisäksi mistä niitä saisi ostettua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu