Jos pierettää kaupassa niin annatko suolikaasujen virrata vapaasti kaupassa, pelkäätkö että tulee äänekäs pieru vai päästätkö pierun vain jos olet varma että tulee ’äänetön agentti’ jonka voi lähettää matkaan ilman pelkoa paljastumisesta?
Itse olin aikaisemmin varovainen piereskelyn kanssa kaupassa, uskalsin laskea vain äänettömiä tuhnuja matkaan. Nykyään olen rennompi tämän asian suhteen ja päästelen pieruja aina kun pieru on tulossa, ihan sama ovatko ne äänekkäitä vai eivät. Toki olen sen verran huomaavainen että koitan etsiä hyllyvälin jossa ei ole niin paljon ihmisiä. Jännä muuten katsella ihmisten reagointia kun on tullut oikein pahanhajuinen pieru ja porukka alkaa nyrpistelemään nenäänsä.
Piereskeletkö kaupassa?
10
410
Vastaukset 10
- Anonyymi
Jos ei ole ihmisiä niin varovasti hyllyjen välissä. Sitten äkkiä pois että ei tiedetä kuka pieras.
- Anonyymi
Voin pieraista missä tahansa varsinkin jos on meteliä. Syön sellaista ruokaa että pieruni ei haise, surahtaa vain ilmaa. Ei koskaan tule mitään tuhnuja. Puolisoni vitsi onkin, miten sun ruoalla pierut voi haista kun syöt vain ruumenia. Syön kahvimyllyllä jauhettua viljaa ja leseitä liotuksen jälkeen. Siitä kumpuaa elinvoimaa ja terveyttä eikä tule lisä-aineita.
- Anonyymi
Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
Suosittelen hajuaistin tutkituttamista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.Älä yleistä, jos sun metaani haisee, ei kaikilla haise.
Voi haista jopa hyvälle pihville, mitäs siihen sanot. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.Sitten pitää miehenkin hajuaisti tutkia. Hän päästelee just niitä tuhnuja, huomataan taatusti molemmat.
- Anonyymi
En käy kaupassa.
- Anonyymi
Pierin todella kovaa just kalatiskillä niin että kaikki kuulee.
- Anonyymi
Kyllä piereskelen, lisäksi jätän kakat vetämättä yleisissä vessoissa kun käyn niissä kakalla, kai se on jokin alkukantainen juttu että jättää olan käyntikortin sillä tavalla.
- Anonyymi
Jos tuntuu, että on pakko pieraista, niin teen sen myös kaupassa. Tietenkin varmistan aina ettei ketään ole ihan vieressä, jolloin voin pieraista vapaasti.. Varmuuden vuoksi pyörin aikani hyllyjen välissä ettei muut joudu kärsimään mahdollisesta hajuhaitasta.
- Anonyymi
Kaupassa aina sen verran hälinää että kyllä siellä voi pieraista jos ei mitään ydinräjähdystä muistuttavaa ääntä pieruista tule. Leffateatterissa sen sijaan voi päästellä aivan huoletta todellisia pierufanfaareja, äänet siellä niin kovalla että ei siellä kukaan niitä kuule, samoin hajuhaitan lähdettä on vaikeaa löytää kun ihmisiä ympärillä. Itse päästelen pieruja useimmiten juuri leffateatterissa. Popcornit näes alkat usein pierettämään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2231668
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka185836- 53814
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm61803Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s36734Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät388719Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54580- 30541
Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte19536- 18535