Piereskeletkö kaupassa?

Anonyymi

Jos pierettää kaupassa niin annatko suolikaasujen virrata vapaasti kaupassa, pelkäätkö että tulee äänekäs pieru vai päästätkö pierun vain jos olet varma että tulee ’äänetön agentti’ jonka voi lähettää matkaan ilman pelkoa paljastumisesta?
Itse olin aikaisemmin varovainen piereskelyn kanssa kaupassa, uskalsin laskea vain äänettömiä tuhnuja matkaan. Nykyään olen rennompi tämän asian suhteen ja päästelen pieruja aina kun pieru on tulossa, ihan sama ovatko ne äänekkäitä vai eivät. Toki olen sen verran huomaavainen että koitan etsiä hyllyvälin jossa ei ole niin paljon ihmisiä. Jännä muuten katsella ihmisten reagointia kun on tullut oikein pahanhajuinen pieru ja porukka alkaa nyrpistelemään nenäänsä.

10

407

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ei ole ihmisiä niin varovasti hyllyjen välissä. Sitten äkkiä pois että ei tiedetä kuka pieras.

    • Anonyymi

      Voin pieraista missä tahansa varsinkin jos on meteliä. Syön sellaista ruokaa että pieruni ei haise, surahtaa vain ilmaa. Ei koskaan tule mitään tuhnuja. Puolisoni vitsi onkin, miten sun ruoalla pierut voi haista kun syöt vain ruumenia. Syön kahvimyllyllä jauhettua viljaa ja leseitä liotuksen jälkeen. Siitä kumpuaa elinvoimaa ja terveyttä eikä tule lisä-aineita.

      • Anonyymi

        Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
        Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
        Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.

        Älä yleistä, jos sun metaani haisee, ei kaikilla haise.
        Voi haista jopa hyvälle pihville, mitäs siihen sanot.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
        Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.

        Sitten pitää miehenkin hajuaisti tutkia. Hän päästelee just niitä tuhnuja, huomataan taatusti molemmat.


    • Anonyymi

      En käy kaupassa.

    • Anonyymi

      Pierin todella kovaa just kalatiskillä niin että kaikki kuulee.

    • Anonyymi

      Kyllä piereskelen, lisäksi jätän kakat vetämättä yleisissä vessoissa kun käyn niissä kakalla, kai se on jokin alkukantainen juttu että jättää olan käyntikortin sillä tavalla.

    • Anonyymi

      Jos tuntuu, että on pakko pieraista, niin teen sen myös kaupassa. Tietenkin varmistan aina ettei ketään ole ihan vieressä, jolloin voin pieraista vapaasti.. Varmuuden vuoksi pyörin aikani hyllyjen välissä ettei muut joudu kärsimään mahdollisesta hajuhaitasta.

    • Anonyymi

      Kaupassa aina sen verran hälinää että kyllä siellä voi pieraista jos ei mitään ydinräjähdystä muistuttavaa ääntä pieruista tule. Leffateatterissa sen sijaan voi päästellä aivan huoletta todellisia pierufanfaareja, äänet siellä niin kovalla että ei siellä kukaan niitä kuule, samoin hajuhaitan lähdettä on vaikeaa löytää kun ihmisiä ympärillä. Itse päästelen pieruja useimmiten juuri leffateatterissa. Popcornit näes alkat usein pierettämään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      88
      1338
    2. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      59
      1081
    3. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      921
    4. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      160
      812
    5. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      57
      613
    6. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      96
      582
    7. Oothan sä erilainen mies

      Kaikintavoin. Ikävä kyllä en tunnistanut sitä seikkaa aikoja sitten, ja nyt olen armottoman rakastunut. Olen vaan ❤️
      Ikävä
      34
      556
    8. kaikkea sitä onkin tullut

      valehdeltua 🤣🤣🤣🤣🤣 ja nainen uskoo kaiken 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      77
      548
    9. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      75
      535
    10. Huomenta

      Rakas... Tiedän että tykkäät minusta😘
      Ikävä
      39
      528
    Aihe