Jos pierettää kaupassa niin annatko suolikaasujen virrata vapaasti kaupassa, pelkäätkö että tulee äänekäs pieru vai päästätkö pierun vain jos olet varma että tulee ’äänetön agentti’ jonka voi lähettää matkaan ilman pelkoa paljastumisesta?
Itse olin aikaisemmin varovainen piereskelyn kanssa kaupassa, uskalsin laskea vain äänettömiä tuhnuja matkaan. Nykyään olen rennompi tämän asian suhteen ja päästelen pieruja aina kun pieru on tulossa, ihan sama ovatko ne äänekkäitä vai eivät. Toki olen sen verran huomaavainen että koitan etsiä hyllyvälin jossa ei ole niin paljon ihmisiä. Jännä muuten katsella ihmisten reagointia kun on tullut oikein pahanhajuinen pieru ja porukka alkaa nyrpistelemään nenäänsä.
Piereskeletkö kaupassa?
10
412
Vastaukset 10
- Anonyymi
Jos ei ole ihmisiä niin varovasti hyllyjen välissä. Sitten äkkiä pois että ei tiedetä kuka pieras.
- Anonyymi
Voin pieraista missä tahansa varsinkin jos on meteliä. Syön sellaista ruokaa että pieruni ei haise, surahtaa vain ilmaa. Ei koskaan tule mitään tuhnuja. Puolisoni vitsi onkin, miten sun ruoalla pierut voi haista kun syöt vain ruumenia. Syön kahvimyllyllä jauhettua viljaa ja leseitä liotuksen jälkeen. Siitä kumpuaa elinvoimaa ja terveyttä eikä tule lisä-aineita.
- Anonyymi
Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
Suosittelen hajuaistin tutkituttamista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.Älä yleistä, jos sun metaani haisee, ei kaikilla haise.
Voi haista jopa hyvälle pihville, mitäs siihen sanot. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.Sitten pitää miehenkin hajuaisti tutkia. Hän päästelee just niitä tuhnuja, huomataan taatusti molemmat.
- Anonyymi
En käy kaupassa.
- Anonyymi
Pierin todella kovaa just kalatiskillä niin että kaikki kuulee.
- Anonyymi
Kyllä piereskelen, lisäksi jätän kakat vetämättä yleisissä vessoissa kun käyn niissä kakalla, kai se on jokin alkukantainen juttu että jättää olan käyntikortin sillä tavalla.
- Anonyymi
Jos tuntuu, että on pakko pieraista, niin teen sen myös kaupassa. Tietenkin varmistan aina ettei ketään ole ihan vieressä, jolloin voin pieraista vapaasti.. Varmuuden vuoksi pyörin aikani hyllyjen välissä ettei muut joudu kärsimään mahdollisesta hajuhaitasta.
- Anonyymi
Kaupassa aina sen verran hälinää että kyllä siellä voi pieraista jos ei mitään ydinräjähdystä muistuttavaa ääntä pieruista tule. Leffateatterissa sen sijaan voi päästellä aivan huoletta todellisia pierufanfaareja, äänet siellä niin kovalla että ei siellä kukaan niitä kuule, samoin hajuhaitan lähdettä on vaikeaa löytää kun ihmisiä ympärillä. Itse päästelen pieruja useimmiten juuri leffateatterissa. Popcornit näes alkat usein pierettämään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 651008
- 69742
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️40716- 145702
- 72666
SAHIMÄKI LOPETA
Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve46653Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37645- 43570
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)73541Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m111537Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k194530Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19520Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18471Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto63409Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail109408- 47402
- 52383
- 17382
Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline101375- 74360