Piereskeletkö kaupassa?

Anonyymi

Jos pierettää kaupassa niin annatko suolikaasujen virrata vapaasti kaupassa, pelkäätkö että tulee äänekäs pieru vai päästätkö pierun vain jos olet varma että tulee ’äänetön agentti’ jonka voi lähettää matkaan ilman pelkoa paljastumisesta?
Itse olin aikaisemmin varovainen piereskelyn kanssa kaupassa, uskalsin laskea vain äänettömiä tuhnuja matkaan. Nykyään olen rennompi tämän asian suhteen ja päästelen pieruja aina kun pieru on tulossa, ihan sama ovatko ne äänekkäitä vai eivät. Toki olen sen verran huomaavainen että koitan etsiä hyllyvälin jossa ei ole niin paljon ihmisiä. Jännä muuten katsella ihmisten reagointia kun on tullut oikein pahanhajuinen pieru ja porukka alkaa nyrpistelemään nenäänsä.

10

325

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ei ole ihmisiä niin varovasti hyllyjen välissä. Sitten äkkiä pois että ei tiedetä kuka pieras.

    • Anonyymi

      Voin pieraista missä tahansa varsinkin jos on meteliä. Syön sellaista ruokaa että pieruni ei haise, surahtaa vain ilmaa. Ei koskaan tule mitään tuhnuja. Puolisoni vitsi onkin, miten sun ruoalla pierut voi haista kun syöt vain ruumenia. Syön kahvimyllyllä jauhettua viljaa ja leseitä liotuksen jälkeen. Siitä kumpuaa elinvoimaa ja terveyttä eikä tule lisä-aineita.

      • Anonyymi

        Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
        Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
        Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.

        Älä yleistä, jos sun metaani haisee, ei kaikilla haise.
        Voi haista jopa hyvälle pihville, mitäs siihen sanot.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
        Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.

        Sitten pitää miehenkin hajuaisti tutkia. Hän päästelee just niitä tuhnuja, huomataan taatusti molemmat.


    • Anonyymi

      En käy kaupassa.

    • Anonyymi

      Pierin todella kovaa just kalatiskillä niin että kaikki kuulee.

    • Anonyymi

      Kyllä piereskelen, lisäksi jätän kakat vetämättä yleisissä vessoissa kun käyn niissä kakalla, kai se on jokin alkukantainen juttu että jättää olan käyntikortin sillä tavalla.

    • Anonyymi

      Jos tuntuu, että on pakko pieraista, niin teen sen myös kaupassa. Tietenkin varmistan aina ettei ketään ole ihan vieressä, jolloin voin pieraista vapaasti.. Varmuuden vuoksi pyörin aikani hyllyjen välissä ettei muut joudu kärsimään mahdollisesta hajuhaitasta.

    • Anonyymi

      Kaupassa aina sen verran hälinää että kyllä siellä voi pieraista jos ei mitään ydinräjähdystä muistuttavaa ääntä pieruista tule. Leffateatterissa sen sijaan voi päästellä aivan huoletta todellisia pierufanfaareja, äänet siellä niin kovalla että ei siellä kukaan niitä kuule, samoin hajuhaitan lähdettä on vaikeaa löytää kun ihmisiä ympärillä. Itse päästelen pieruja useimmiten juuri leffateatterissa. Popcornit näes alkat usein pierettämään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      17
      10973
    2. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      77
      10134
    3. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      47
      4191
    4. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      3892
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      35
      3696
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      56
      3584
    7. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      41
      3433
    8. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      7
      3335
    9. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      53
      3123
    10. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      2845
    Aihe