Piereskeletkö kaupassa?

Anonyymi

Jos pierettää kaupassa niin annatko suolikaasujen virrata vapaasti kaupassa, pelkäätkö että tulee äänekäs pieru vai päästätkö pierun vain jos olet varma että tulee ’äänetön agentti’ jonka voi lähettää matkaan ilman pelkoa paljastumisesta?
Itse olin aikaisemmin varovainen piereskelyn kanssa kaupassa, uskalsin laskea vain äänettömiä tuhnuja matkaan. Nykyään olen rennompi tämän asian suhteen ja päästelen pieruja aina kun pieru on tulossa, ihan sama ovatko ne äänekkäitä vai eivät. Toki olen sen verran huomaavainen että koitan etsiä hyllyvälin jossa ei ole niin paljon ihmisiä. Jännä muuten katsella ihmisten reagointia kun on tullut oikein pahanhajuinen pieru ja porukka alkaa nyrpistelemään nenäänsä.

10

412

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ei ole ihmisiä niin varovasti hyllyjen välissä. Sitten äkkiä pois että ei tiedetä kuka pieras.

    • Anonyymi

      Voin pieraista missä tahansa varsinkin jos on meteliä. Syön sellaista ruokaa että pieruni ei haise, surahtaa vain ilmaa. Ei koskaan tule mitään tuhnuja. Puolisoni vitsi onkin, miten sun ruoalla pierut voi haista kun syöt vain ruumenia. Syön kahvimyllyllä jauhettua viljaa ja leseitä liotuksen jälkeen. Siitä kumpuaa elinvoimaa ja terveyttä eikä tule lisä-aineita.

      • Anonyymi

        Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
        Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
        Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.

        Älä yleistä, jos sun metaani haisee, ei kaikilla haise.
        Voi haista jopa hyvälle pihville, mitäs siihen sanot.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Metaani haisee aina eikä ole mitään "ilmaa".
        Suosittelen hajuaistin tutkituttamista.

        Sitten pitää miehenkin hajuaisti tutkia. Hän päästelee just niitä tuhnuja, huomataan taatusti molemmat.


    • Anonyymi

      En käy kaupassa.

    • Anonyymi

      Pierin todella kovaa just kalatiskillä niin että kaikki kuulee.

    • Anonyymi

      Kyllä piereskelen, lisäksi jätän kakat vetämättä yleisissä vessoissa kun käyn niissä kakalla, kai se on jokin alkukantainen juttu että jättää olan käyntikortin sillä tavalla.

    • Anonyymi

      Jos tuntuu, että on pakko pieraista, niin teen sen myös kaupassa. Tietenkin varmistan aina ettei ketään ole ihan vieressä, jolloin voin pieraista vapaasti.. Varmuuden vuoksi pyörin aikani hyllyjen välissä ettei muut joudu kärsimään mahdollisesta hajuhaitasta.

    • Anonyymi

      Kaupassa aina sen verran hälinää että kyllä siellä voi pieraista jos ei mitään ydinräjähdystä muistuttavaa ääntä pieruista tule. Leffateatterissa sen sijaan voi päästellä aivan huoletta todellisia pierufanfaareja, äänet siellä niin kovalla että ei siellä kukaan niitä kuule, samoin hajuhaitan lähdettä on vaikeaa löytää kun ihmisiä ympärillä. Itse päästelen pieruja useimmiten juuri leffateatterissa. Popcornit näes alkat usein pierettämään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      168
      2821
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      56
      1169
    3. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      160
      957
    4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      57
      907
    5. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      869
    6. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      83
      787
    7. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      173
      780
    8. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      181
      740
    9. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      214
      702
    10. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      6
      684
    11. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      666
    12. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      657
    13. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      646
    14. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      55
      608
    15. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      21
      588
    16. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      125
      563
    17. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      66
      549
    18. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      548
    19. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      527
    20. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      518
    Aihe