Epäilen että mieheni on uskoton! Mutta en uskalla siitä mainita hänelle, koska en tiedä kuvittelenko vain? Mitä mieltä te olette? Mieheni saa outoja puheluita ja jos kysyn kuka soitti, niin se vastaa vaan että yks kaveri? Mitä pitäs päätellä tästä? Ja sitten mieheni saattaa viipyä töiden jälkeen joskus myöhään ulkona, eikä vastaa puhelimeen. Onko tuossa tarpeeksi aihetta epäillä petosta?
Mitä pitäs tehdä!?
Pelokas
162112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Näin ulkopuolisena täysin selvä tapaus - valitan.
Onko mies ostanut uusia vaatteita, hoitaa itsensä paremmin kuin ennen ja varsinkin lisännyt lenkkeilyä?
Minulla oli sama tilanne, ja minä katsoin "vahingossa" miehen kännykästä tulleet puhelut ja sanomat. Ei sitten muuta, kuin puhelinkioskista soittamaan ko. numeroihin, ja kun vastattiin, luuri kiinni.
Meille tuli kova sota, ja lähdin lapsien kanssa kotoa, mutta viikon kuluttua sovittiin, kun mies kertoi, ettei halua luopua perheestä.
Olen itse käynyt saman läpi. Numerotiesustelusta saat tietoa. Voit käydä tutkimassa naisen asuinalueen. Sitten voit seurata vähän aikaan soitteleeko miehesi tuohon numeroon useinkin. Kyllä miehen tunteet luultavasti kylmenee tuota toista kohtaan kun hänelle valkenee että tiedät asiasta. Mutta kuinka itse jaksat onkin jo toinen juttu. Mietä on täällä muitakin ja yritetään tukea sinua.
Joo, kaverini veti kanssa herneet nenään tuollaisesta alkuperäisessä viestissä kuvaillusta "täysin selvästä tapauksesta". Ja kun hän yksi ilta sitten päätti purkaa sydämensä sille "ukonpaskiaiselle", selvisi, että kyseessä oli koko ajan ollut hänen 30-vuotissyntymäpäiviensä järjestely. Aikaa oli mennyt ihan kaikkeen kutsukorttien askartelusta (herttaista, eikö?) pöytäliinojen ostamiseen. Ja salaiset puhelut rakastajattarilta olivatkin puheluita naisen omilta kavereilta, jotka osallistuivat juhlien järjestämiseen.
Tuo ei ollut miehen keksimä hätäselitys, siihen oli kyllä sängyn alla pahvilaatikoissa todisteet ja eräs klubikin varattu naisen syntymäpäiväksi.
En nyt väitä, että epäilyttäviä tapauksia pitäisi kuitata olankohautuksella ja toivoa parasta, mutta kannattaa tosiaan miettiä hetki eikä luottaa näihin "täysin selviin tapauksiin".
Kyll' se naisen vaisto kertoo paljon. Ota asia puheeksi tai "tarkkaile" lisää ja käräytä ukko. Itse olen kummallakin kerralla soittanut noilla kakkosnaisille ja tiedustellut "suhteen" laatua. Annoin anteeksi, mutta nyt kuitenkin eropaperit vetämässä, vuosi toisen petoksen jälkeen. Rakkauteni ei ole kuollut, mutta en näemmä pysty miehelleni antamaan sitä, mitä han tarvitsee. Olemme ystäviä ja katsomme ajan kanssa, mihin ratkaisuun päädymme...Vaikeaa niin kovin vaikeaa ja varsinkin kun ne tunteet ei ole kuollut. En kärsi yksin meillä on myös lapsia...
Onko ajatuksissaan olevan oloinen? Vienoa hymyä? Katseen kimallusta etenkin puhelun jälkeen?
Onko jokin "maku" muuttunut nuorekkaammaksi, kuten musiikkimaku? Onko tullut ymmärtäväisemmäksi eroavia kohtaan (jos on aiemmin ollut enempi tuomitsevaa tyyppiä)?
Koska pettäjällä on 2 maailmaa, toinen niistä paljastuu väistämättä toiselle, jollain tapaa.
Kyllä hiipii vieno hymy minunkin kasvoille, kun luen näitä kirjoituksia. On se vaan niin kamalaa jos maku muuttuu nuorekkaaksi, mielipiteet ymmärtäviksi, peseytyy useammin ja uudet vaatteet kiinnostavat.. kuntoilusta puhumattakaan. Eihän sellaista kestä kukaan!
myös se että kumppani alkaa kiinnittää huomattavasti enemmän huomiota ulkonäköönsä on yksi merkki.minun exäni sanoi minua hulluksi kun epäilin häntä pettämisestä...paljastuikin etten ihan hullu ollutkaan...aloin jo itsekin sitä jossain vaiheessa epäilemään.:)älä tunne yhtään syyllisyyttä, äläkä anna kenenkään syyllistää itseäsi näistä tuntemuksista.tunteilleen kun ei mitään voi.:)
mieheni on mielestäni ruvennut käyttäytymään eritavalla kuin ennen. Hän kyllä on käynyt aina suihkussa joka päivä, mutta siihen olen kiinnittänyt huomiota että hän käy useammin parturissa ja ajaa partansa useammin. Miten minä saan totuuden selville, koska olen kysyin asiaa suoraan, ja mieheni vain vastasi että älä höpsi. Että ei hän nyt minua pettäisi. Tuo kännykän vakoileminen saattaisi olla hyvä konsti, mutta entä jos sieltä ei löydy mitään ja mieheni huomaa että olen katsonut hänen kännyään, niin sitten hän ajattelee etten luota häneen... Mikä oikein neuvoksi!!!???
meillä mies tutkii kännykkääni todella usein, enkä edes jaksa loukkaantua siitä. mitä väliä, kun ei mulla ole salattavaa? jos se sen oloa helpottaa, niin siitä vaan. mun mielestä tossa tilanteessa missä oot, jossa epäilet, on sulla jonkinasteinen oikeus kyllä kurkata kännykkää tai pyytää miestä näyttämään.. tähän on monta mielipidettä, mutta mitä kauheata on katsoa toisen kännykkää?? viisas mies tosin poistaisi kaikki viestit ja jos olisi toinen nainen sen nimi puhelimessa ei varmasti olisi oikea.
ja lenkkeily,jatkuva saunominen,uudet vaatteet,käy hammaslääkärissä,suunnittelee silmälasista luopumista leikkauksella,kun puhut,on kun eri maailmassa,hajuvesi tuoksuu kotiin tullessa,pistää puhelimen mykäksi,alkaa katsoa sinua arvostelevasti ja muuten välttelee katsetta,mikään yhteinen ei kiinnosta,uusi auto pitäs saadä,ei halua sukulaisia kylää eikä itse lähde,eli näitä riittää....
On kokemusta, aivan samanlaista oli yhden sulhon kanssa!! Jos ei löydy kunnon selostusta ja kännykkä on kiinni niin selvästi peuhaa jonkun kanssa..Sitten selitellään tekosyitä, ollaan ylitöissä ja kiire on ja,ja,ja....Vaikka suoraan kysyisi niin valheita saa vastauksesi. Pistä seinää vaten ja tee itse samalla tavalla, ainakin mustasukkaiseksi niin johan asettuu ukko ja kukkapuskan kanssa ryntää ovea koputtelemaan. Mittaa rakastaako se sinua ?
Löysin mieheni kännykästä oudon numeron johon soitin ja sieltä vastasi joku naikkonen!! Mitä minä nyt teen!?? En voi uskoa tätä todeksi vaikka olen epäillyt!! Miten tästä eteenpäin??
Selvitä numerotiedustelun kautta esimerkiksi, missä nainen asuu, asuuko hänen kanssaan samassa osoitteessa mies. Jos nainenkin on parisuhteessa, voit pirauttaa avo/aviomiehelle tai kysyä naiselta suoraan, mitä peliä hän pelaa miehesi kanssa.
Älä tee mitään! Ihan vain tiedoksi, että minunkin kännykästä löytyy vaikka kuinka paljon "outoja" numeroita, joista vastaa mies :O. Sen sijaan sieltä puuttuu yhden miehen puhelinnumero, jonka muistan ulkoa...
jos haluat selvittää kenen kanssa hän aikaansa viettää.tiedän että noi on vaikeita juttuja,mutta rohkeutta pitää sitten löytyä.sinulla on oikeus tietää kenen kanssa olet.kännykästä ei välttämättä löydä mitään.monet petturit hankkivat prepaid-liittymän..nykyään pystyy niin helposti salailemaan kaikkea.jos tulee mieleen jotain ideoita niin laita tänne ja koitetaan sinua auttaa!zemiä.
uskottomuus paljastu otin yhteyden toiseen naiseen hän ivasi minua ja sano,kyllä hän ei miesten perään lähtisi juoksemaan.