Miksi pitää feikata itseensä meikeillä?

Minkä takia suurin osa feikkaa omaa kauneuttaan joillakin meikeillä? Minkä takia ei voi olla vaan ihan oma itsensä? Esimerkiksi suihkun jälkeen sun naama joka tapauksessa näkyy ilman sitä meikkiä.

2

342

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on osittain miesten ja somen vika. Some vääristää useiden naisten käsitystä siitä, millainen on kaunis nainen. Useimmat "kauniit naiset" ovat feikkejä (meikki, plastiikkakirurgia). Ja miehet näitä "täydellisiä naisia" ihailevat. Kun naiset huomaavat tämän, niin tottakai hekin haluavat olla sellasia ollaakseen kauniita.

      Itse en edes huolisi sellaista miestä, joka katsoo naisen ulkomuodon tärkeäksi. Sellainen mieshän on herkästi vietävissä. Riittää, että vähän kauniimpi nainen sattuu kävelemän ohitse, niin se on menoa sitten. Itse en ole meikkiä koskaan kokeillut, enkä tule kokeilemaankaan. Olen päättänyt mieluummin olla aito ja ruma, ja jos se ei kelpaa, niin mieluummin elän yksin kuin alan meikkaamaan itseäni kelvatakseni jollekkin.

      • Anonyymi

        -Nainen 20


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      186
      1583
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1362
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1058
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      899
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      783
    6. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      11
      779
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      656
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      105
      627
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      621
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      577
    Aihe