Syökö ateisti sanansa? Mitä se edes tarkoittaa: sanan syöminen?
Eikö ateisti seiso sanojensa takana?
Miksi ateisti syö sanansa kerta toisensa jälkeen?
Ei muka usko siihen, että tämä universumi on syntynyt tyhjästä ja ei mistään, joka edellyttää sitä, että mitään ei ole tapahtunut tai ollut olemassa ennen universumin syntymistä, koska tämä universumi ja sen aika-avaruus ovat kaikki, mitä on olemassa.
Mitä ateistit syövät?
21
69
Vastaukset
- Anonyymi
Ateismia ei ole olemassakaan. On vain ihmisiä, jotka lakkasivat uskomasta satuihin.
Metsästäjä-keräilijät eivät uskoneet satuihin. He olivat animisteja. Ateismi on historiallisen ajan tuote. Kun omaisuutta karttui, niin keksittiin syitä varastaa, raiskata ja tappaa. Uskonnot. Toki metsästäjä-keräilijät tekivät sitä samaa, mutta ilman uskonnnon antamaa oikeutta. :)
- Anonyymi
” Ei muka usko siihen, että tämä universumi on syntynyt tyhjästä ja ei mistään, joka edellyttää sitä, että mitään ei ole tapahtunut tai ollut olemassa ennen universumin syntymistä, koska tämä universumi ja sen aika-avaruus ovat kaikki, mitä on olemassa.”
Jos ei usko Allahin olevan olemassa niin pitää uskoa tämä olkiukkosi, fysiikan ja kosmologian irvikuvaasi, jota nylkytät vuodesta toiseen? Kivien, kärpästen ja vauvojen pitää uskoa tähän olkiukkoosi? Ei saatana, Hessu 🤣🤣🤣Sisäsiittoinen typeryytesi kuvottaa minua. Minä en usko luomiseen, mutta en pidä myöskään totena ateistien tähtitaruja ja satuja, joiden mukaan universumi on syntynyt 13,82 miljardia vuotta sitten ilman mitään sitä edeltävää olevaisuutta tai tapahtumaa. Uskotko sinä?
Kirjoita nikilläsi, toope! :)Kivet, kärpäset ja vauvat eivät voi uskoa mitään, koska niiltä puuttuu älykkyys, ymmärrys ja jopa tietoisuus (kiviltä).
Miten voit olla noin saatanan tyhmä? :)- Anonyymi
Super-Hessu kirjoitti:
Kivet, kärpäset ja vauvat eivät voi uskoa mitään, koska niiltä puuttuu älykkyys, ymmärrys ja jopa tietoisuus (kiviltä).
Miten voit olla noin saatanan tyhmä? :)” Kivet, kärpäset ja vauvat eivät voi uskoa mitään, koska niiltä puuttuu älykkyys, ymmärrys ja jopa tietoisuus (kiviltä).”
Hyvä hyvä, Hessu 👍 Alat ymmärtää asioita. Ateismi ei ole uskoa. Anonyymi kirjoitti:
” Kivet, kärpäset ja vauvat eivät voi uskoa mitään, koska niiltä puuttuu älykkyys, ymmärrys ja jopa tietoisuus (kiviltä).”
Hyvä hyvä, Hessu 👍 Alat ymmärtää asioita. Ateismi ei ole uskoa.Ateismi on uskon puutetta teistisiin jumaluuksiin, mutta se voi olla pahimmassa tapauksessa uskoa tyhjästä ja olemattomasta syntymiseen, mitä uskoa sinä tollo edustat. :)
P.S. Kirjoita nikilläsi. :)- Anonyymi
Super-Hessu kirjoitti:
Kivet, kärpäset ja vauvat eivät voi uskoa mitään, koska niiltä puuttuu älykkyys, ymmärrys ja jopa tietoisuus (kiviltä).
Miten voit olla noin saatanan tyhmä? :)Kukas sulle antoi tietoisuuden itsestäsi, sen että olet olemassa.
- Anonyymi
Vain uskovaiset syövät Raamattua eli sanansa. Heillä kuluu useampikin Raamattu viikossa. Siksi Raamattuja ostetaan niin paljon.
- Anonyymi
Te ihmissyöjät syötte puoliksi jumalaa ja ihmistä!!! pyhillä ehtoollisilla.
Karmeet kannibaalit bakkanaali menoissaan.
😁- Anonyymi
Minä en voisi mennä koskaan ehtoolliselle syömään jonkun ruumista ja verta, kuvottaa jo pelkkä ajatuskin. Jotainhan se kertoo uskovaisista, jos pystyy tekemään sellaista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä en voisi mennä koskaan ehtoolliselle syömään jonkun ruumista ja verta, kuvottaa jo pelkkä ajatuskin. Jotainhan se kertoo uskovaisista, jos pystyy tekemään sellaista.
Ehtoollisriitti on keksitty siitä, että Jeesuskin otti itseltään suihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehtoollisriitti on keksitty siitä, että Jeesuskin otti itseltään suihin.
Tai antoi opetuspojille lihansa sinne niin.
😁 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä en voisi mennä koskaan ehtoolliselle syömään jonkun ruumista ja verta, kuvottaa jo pelkkä ajatuskin. Jotainhan se kertoo uskovaisista, jos pystyy tekemään sellaista.
Niillä on fantasia kannibalismista.
😁
- Anonyymi
Ateistia dominoi Saatana, eli viha uskontoja kohtaan, joka priorisoidaan totuuden edelle.
- Anonyymi
Ei saatana dominoi ketään, ei saatanaa ole muualla kuin uskovan mielikuvituksessa. En vihaa uskontoja, vaan en voi lakata ihmettelemästä,miksi ihmisen pitää luoda jumala ja uskoa siihen, ja sitten suoltaa suustaan tuollainen lause ,minkä on edellisessä kirjoituksessa.
- Anonyymi
Ateistit elävät materiaalisessa maailmasssa ja konkretia on tärkeää myös syömisessä, uskovaisten ruokamenot katetaan hengenravinnolla.
- Anonyymi
Ruokailevat Jeesusta.
😁
- Anonyymi
No paskaahan ne ateistit syövät: omaa paskaansa, jonka suustaan ulos suoltavat. Kukaan muu ei usko heidän paskanjauhamistaan kuin he itse, joten he syövät oman paskansa.
- Anonyymi
Ilmeisesti veri on laskettu Jeesuksesta koska joudutte juomaan lisäksi hänen vertansa.
😁 - Anonyymi
Voi voi, taisi sattua arkaan kohtaan uskovaa. Valheet eivät vie pitkälle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 19111579
- 585489
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462777- 402405
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131871Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441845Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut291714Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k121636Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta421488Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61486