sanat:Äideistä parhain?KIIRE!!

Löytyisikö keneltäkään tarkkoja sanoja lauluun Äideistä parhain?
1785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lapsuus se on korvaamaton, paljon mä sain, siks kiitän nyt vain. äidillein vaan laulaa nyt saan, äideistä parhaimman sain.

kerto:hän ymmärtää ja lohduttaa, laulun tän hän nyt saa-a-a-a-aa. kallein hän on, niin korvaamaton, parhain hän on äiti mun.

2.lohdun hän toi, suojan hän soi, hellyyttä koin, siks kiittää nyt voi. rakkaudestaan voimaa mä saan, äideistä parhamman sain.

kerto

3.luotas jos tie kerran mut vie, suureks kun vartun, unhoon jää et. muistoiks nuo mieleen jää rakkautes tää, äideistä parhain sä oot.

kerto

(saattaa olla jotai pikkuvirheitä muttä näin mä sen muistan)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niima kirjoitti:

Löytyisikö keneltäkään tarkkoja sanoja lauluun Äideistä parhain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu