Mitä luulette?

Onko viinamies todellisuudessa joku teini? Tai peräti alakoululaisten?
27210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Siis alakoululainen?

Äänestä

No ei voi olla, eivät vielä tuollaisia keksisi.

Äänestä
  • Sitten vaan joku trolli, joka tykkää ärsyttää palstalla olevia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitten vaan joku trolli, joka tykkää ärsyttää palstalla olevia.

    Viinamiestä kirjoittaa useampi trolli.

    Äänestä

Ei ole koululainen. Kokenut mies on ja luulen että on oikeasti tavannut naisia baarissa ja tietää jutut. Sen sijaan kiinnittäisin huomion sinkkuihin palstalla jotak sajoo etteivät edes tapaa naisia koskaan. Niin missäs niitä naisia voisi tavata. Baari voisi olla paikka mutta kukaan vaan ei usko siihen.

Äänestä
  • No oli miten oli. Mutta mieluummin oon ilman naista, kun juopon kanssa. Että oisko asia sitten loppuun käsitelty.

    Äänestä

Veikkaan, että keski-ikäinen mies, jolta akka ja lapset lähteneet dokaamisen takia ajat sitten.

Ainoa valonkipinä on nuoruuden muistelu ja lähikuppilasta mukaan tarttuvat alkkisnaiset.

Äänestä

Vain viinaa uomalla löydätte kumppanin. Tutustutte naisiin viinaa juomalla ja löydätte kumppanin. Kesä on niin menkää baarii tapaamaan naisia.

T viinamies

Äänestä
  • Jos et ole botti, vastaa tähän kysymykseen:

    Mikä päivä tänään on?

    Äänestä

  • Uomalla? Taitaa olla juovuksissa.

    Äänestä

Ei, ei se skidi ainakaan ole, ellei sitten baarivanhempien skidi, sellainen joka on kasvanut terasseilla tissiltä polvihousuikään ja aina edelleen.

Äänestä

Otetaan paukut ja pohditaan asiaa. Viinamiehellä riittää naisseuraa, hänellä käy flaksi.

Äänestä

Ei. Itselleni mysteeri on se, miksi viinamies niin kovasti joitakuita ärsyttää. Onko taustalla jotain päihteiden käyttöön liittyviä luurankoja viinakaapissa.

Äänestä
  • Testaisko bottiaan. Botti, eli jankuttaja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Testaisko bottiaan. Botti, eli jankuttaja.

    Sitä minäkin. Botti. Botin luominen maksaisi kuitenkin 100e. Kuka viitsisi tehdä bottia tästä aiheesta..

    Äänestä

  • Typerät ja harhaan johtavat jutut. Jokainen tietää, kuinka paljon alkoholisti aiheuttaa tuhoa ja kärsimystä ympärilleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitä minäkin. Botti. Botin luominen maksaisi kuitenkin 100e. Kuka viitsisi tehdä bottia tästä aiheesta..

    Sinäänsä turhauttavaa, jos ollaan kritisoitu bottia kaikki nämä vuodet. :D Juttujen monotonisuus antaa myös viitteitä siitä, ettei noita ole ihminen kirjoittanut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Typerät ja harhaan johtavat jutut. Jokainen tietää, kuinka paljon alkoholisti aiheuttaa tuhoa ja kärsimystä ympärilleen.

    MOT. Alkoholistilla on aina ihmisiä ympärillään joille aiheuttaa tuhoa ja kärsimystä. Raitis aiheuttaa tuhoa vain huonekaluille ja kärsimystä kotieläimille.

    Äänestä

  • Ei nyt sinänsä ärsytä. Mutta kun elämää voi olla ilman alkoholiakin. Joka asiassa on vaihtoehtojakin.

    Äänestä

Alkoholisti, jolla on pakkomielteinen defenssi.

Antakaa olla...

Äänestä

Alkoton ja akaton kalamies, joka kuvittelee akattomuutensa johtuvan alkottomuudestaan. Lähentelee 50 vuotta, heikkolahjainen.

Äänestä

Eikä sausi edes kiusata toisia jos yrittää kysyä asiaita on tymmää jos joku ampuu pumppuhaulikolla isääsi naamun ku ntulen tuylään vai onko kun kuolet=

Äänestä

Eihän kaikki aina pyöri mun ympärillä, en mä lamppuakaan niin vaihda että pitelen siitä kiinni ja homma hoituisi itsestään 😅 Mutta joka tapauksessa viinamies aloitti spämmäämisensä melko tarkalleen parisen vuotta sitten, jolloin kerroin palstalla miksi olin ollut sairaalassa ja minkä seurauksena. Väistämättä tulee mieleen jonkun kiusaajan tai jopa a-ttelijan "hybridivaikuttamisyritys" horjuttamaan mun alkoholiraittiuttani, jota on nyt tähän mennessä takana loppuelämäni ekat reilut pari vuotta. Ja vielä kun huomioidaan se, että tänä aikana (paljolti varmaan myös koronan vuoksi) olen valitellut sosiaalisen elämäni vähäisyyttä, niin joskus 1 1=2 mutta paha mennä varmaksi sanomaan 🙄

Mikäli näin on, niin täysin metsään menee ja täyttä ajanhukkaa, mutta jos kyse on sattumasta niin moralisoimaan en lähde, sillä siihen mulla ei ole varaa. Mutta sen voin sanoa että tylsistyttävä trolli, jolla on jäänyt levy pyörimään pahemmin kuin mulla ikinä Daytonasta, B:n keulivasta Silveradosta tai muista vakiopuheenaiheistani 😂

Äänestä
  • Raittiudesta ei ollut mitään hyötyä nuorena. Huomasin miten tytöt meni aina niiden mukana jotka joi keskikaljaa jossain porukassa ja tytöt siellä mukana. Aloin myös sitten juomaan keskikaljaa ja minusta tulikin porukan suosituin koska tunsin vanhempia kuten iso veljeni jotka sitä kaljaa sai haettua kaupasta. Eikä mennyt kauaa kun pääsin seksiä harrastamaan tytön kanssa ekan kerran sitten 14 vuotiaana. Niin se vaan on ettei raittiudesta ole aikuisenakaan ollut hyötyä. Ei ole naiset treffeille lähteneet selvinpäin joten baariin on pitänyt mennä naista saamaan.

    Äänestä

Viinamies on juoppo. Saa naista sitten, kun on ensin juottanut naisen kaatokänniin.

Äänestä

Viinamies vain kertoo raa'an totuuden elämästä. Me viinamiehet olimme jo nuorena mukana juomassa porukoissa ja tapasimme tyttöjä kylillä ja kotibileissä. Vähän vanhempana sitten yökerhossa juotiin ja tavattiin naisia.

Raitis mies oli nuoresta pitäen yksin eikä tyttöjen kanssa oppinut tulemaan toimeen.

t. viinamies

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko viinamies todellisuudessa joku teini? Tai peräti alakoululaisten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu