Tilanne on siis se että näistä tiedossani olevista pettämisistä on jo vuosia aikaa. Ollaan oltu yhdessä 12 vuotta. Ensimmäisen kerran petti noin 10 vuotta sitten, muhinoi parhaan kaverini kanssa meidän sohvalla ja jäi verekseltään kiinni, luulivat muka että minä nukuin. Toisestakin pettämisestä noin 5 vuotta aikaa: tietääkseni vain yhtenä iltana kirjoitteli tutulle naiselle kuinka haluaa olla tämän kanssa ja harrastaa seksiä yms. Myös haukkui minua kovasti viesteissä kuinka seksi on paskaa ja vituttaa katsella jos on vuosien päästä vielä minun kanssa yhdessä. Oli samana iltana painellut myös tämän naisen luokse toiselle paikkakunnalle yöksi, kumpikin väittää ettei mitään tapahtunut.
Pääsin silloin näiden asioiden yli ja jatkettiin matkaa yhdessä. Vieläkin ollaan yhdessä enkä ole asioita vuosikausiin miettinyt kunnes lähi kuukausina ne on taas tullut mieleen enkä pääse ahdistuksesta yli. Epäilen koko ajan pettääkö uudestaan ja haluaako olla vielä kanssani. Tunnen myös itseni kaikin puolin paskaksi ihmiseksi ja itsetuntoni on ihan palasina, eniten tässä nykyään satuttaa ne sanat mitä mies oli minusta kirjoittanut. Olen itkenyt nykyään enemmän kuin silloin kun pettämiset kävi ilmi. Miten muut olette selvinneet näistä tilanteista?
Pääseekö pettämisestä ikinä yli?
4
995
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä menee aaltomaisesti. Välillä hyviä päiviä, sitten taas syvissä vesissä. Kun läheisyyttä on tarpeeksi, ei tule epäilykset mieleen.
- Anonyymi
Älkää pettäkö sillä rikotte ihmisen. Itse en petä, ikää 53v ja olen päättänyt etten halua olla osallisena kyseisenlaiseen vahingontekoon.
En voi muuta sanoa kuin että olen pahoillanu. Olen pahoillani, että kohdallesi on sattunut ihminen joka kykenee noin itsekkäisiin tekoihin.- Anonyymi
Kun se toinen edes pyytäisi anteeksi. Näkee kuitenkin miten rikki olen. Kaikki minulle kerrotut valheet painavat mieltä ajoittain. Sitten tulee hyviä päiviä, mutta aina kun vaimo käyttäytyy itsekkäästi, kaikki p4ska palautuu mieleen. Mua veettää älyttömästi, kun tuntuu, että parhaat vuoteni meni hukkaan. Yritin monesti kertoa, että haluan hyviä muistoja yhteisestä tekemisestä, mutta vaimon menot menivät aina etusijalla ja yhteisiä hetkiä ei ollut. Suostui joskus lähtemään yöksi hotelliin, mutta painotti että älä odota seksiä. Toivoin ja odotin että vaimon itsekkyys vaihe menisi ohitse. Kokoajan olin toiveikas. Nyt lopulta on, mutta vaimon parhaat vuodet on ohitse. En ikinä päässyt vietetään iltaa näyttävän vaimon kanssa. Nahkapöksyt ei mahdu enää jalkaan, saapikkaita ei enää pidä, pitsipuseroita ei myöskään.
Vaimon itsekkyyttä kesti 7 vuotta ja sanoi minulle typeriä kommentteja ja valheita, jotka nyt painavat mieltä. Panostin perheeseen ja sitten minua kohdellaan näin. Valheet, puhumattomuus ja käytös ilmaisevat, että on pettänyt. Jos ei olisi pettänyt, miksi valehdella joka kerta eri tarinalla. Kun päässä pyörii ajatukset, tulee pakosta ajatus päähän, kenen kanssa olen oikein naimisissa. Puhuminen ei auta kun tulee vain uusia valheita, enkö tiedä mitä uskoa.
Miksi olen vielä naimisissa? Olen perheihminen ja pärjään paremmin perheen kanssa kuin yh-isänä.
- Anonyymi
Pettäminen on p.rseestä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252618Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1162466Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup242020Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581953Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua271510Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3081259- 601053
- 2581023
- 53960
- 146923