Kioskilta tuulee

Anonyymi

Mitä vittua toi tarkottaa ja miten liittyy laihduttamiseen kun joku sitä spämmii jokaseen lankaan

4

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarkoittaa sitä, että asiaa tällä foorumilla ei ole enää edes nimeksi.

      Ennen maaseudun ja pikkukaupunkien mopoikäisillä pojilla oli tapana kerääntyä mopoilla tai ilman paikallisille kioskeille, kaupoille ja baareille, ja jos hyvin kävi, joukkoon liittyi myös tyttöjä. Siellä joukossa tiivistyi myös tyhmyys. Jos sää ei sallinut, paikalle tultiin tai oltiin tulematta.

      Tuuli voisi tarkoittaa myös eripuraa. Veijo voisi itse tietenkin kertoa, mutta asiaan liittyy voimakkaasti tietämättömyys ja kokemattomuus. Olisiko niin, että tuulisella kioskilla mopopojat ovat sekaisin kuin Jokisen eväät?

      Muutama aika sitten jossakin säikeessä saattoi olla asiaakin roskan lisäksi, nyt kaikki säikeet ovat Massiivikalorihöpöttäjän, Välituntivalvojan ja Pilailijan hallussa.

      • Anonyymi

        Oletko homofoobikko kun tyttöjen seura on muka hyvä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko homofoobikko kun tyttöjen seura on muka hyvä?

        Päin vastoin. Tytöt saivat valita, josko he aikoivat parantaa pojat homoudestaan. Ja tietenkin kääntäen.

        Nykyisin bensa on niin kallista, kioskit niin vähissä ja tuulet niin kovat, että kaikki fobiat karisevat kuin hilse skootteritytön olkapäiltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Päin vastoin. Tytöt saivat valita, josko he aikoivat parantaa pojat homoudestaan. Ja tietenkin kääntäen.

        Nykyisin bensa on niin kallista, kioskit niin vähissä ja tuulet niin kovat, että kaikki fobiat karisevat kuin hilse skootteritytön olkapäiltä.

        Topkek


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      251
      2294
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1694
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      47
      1349
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1045
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      846
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      820
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      810
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      778
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      776
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe