Mitä vittua toi tarkottaa ja miten liittyy laihduttamiseen kun joku sitä spämmii jokaseen lankaan
Kioskilta tuulee
4
106
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkoittaa sitä, että asiaa tällä foorumilla ei ole enää edes nimeksi.
Ennen maaseudun ja pikkukaupunkien mopoikäisillä pojilla oli tapana kerääntyä mopoilla tai ilman paikallisille kioskeille, kaupoille ja baareille, ja jos hyvin kävi, joukkoon liittyi myös tyttöjä. Siellä joukossa tiivistyi myös tyhmyys. Jos sää ei sallinut, paikalle tultiin tai oltiin tulematta.
Tuuli voisi tarkoittaa myös eripuraa. Veijo voisi itse tietenkin kertoa, mutta asiaan liittyy voimakkaasti tietämättömyys ja kokemattomuus. Olisiko niin, että tuulisella kioskilla mopopojat ovat sekaisin kuin Jokisen eväät?
Muutama aika sitten jossakin säikeessä saattoi olla asiaakin roskan lisäksi, nyt kaikki säikeet ovat Massiivikalorihöpöttäjän, Välituntivalvojan ja Pilailijan hallussa.- Anonyymi
Oletko homofoobikko kun tyttöjen seura on muka hyvä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko homofoobikko kun tyttöjen seura on muka hyvä?
Päin vastoin. Tytöt saivat valita, josko he aikoivat parantaa pojat homoudestaan. Ja tietenkin kääntäen.
Nykyisin bensa on niin kallista, kioskit niin vähissä ja tuulet niin kovat, että kaikki fobiat karisevat kuin hilse skootteritytön olkapäiltä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Päin vastoin. Tytöt saivat valita, josko he aikoivat parantaa pojat homoudestaan. Ja tietenkin kääntäen.
Nykyisin bensa on niin kallista, kioskit niin vähissä ja tuulet niin kovat, että kaikki fobiat karisevat kuin hilse skootteritytön olkapäiltä.Topkek
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218596Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307857Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105438Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825089Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294889Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373407- 1253124
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353016Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853009Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252620