Kioskilta tuulee

Anonyymi

Mitä vittua toi tarkottaa ja miten liittyy laihduttamiseen kun joku sitä spämmii jokaseen lankaan

4

106

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarkoittaa sitä, että asiaa tällä foorumilla ei ole enää edes nimeksi.

      Ennen maaseudun ja pikkukaupunkien mopoikäisillä pojilla oli tapana kerääntyä mopoilla tai ilman paikallisille kioskeille, kaupoille ja baareille, ja jos hyvin kävi, joukkoon liittyi myös tyttöjä. Siellä joukossa tiivistyi myös tyhmyys. Jos sää ei sallinut, paikalle tultiin tai oltiin tulematta.

      Tuuli voisi tarkoittaa myös eripuraa. Veijo voisi itse tietenkin kertoa, mutta asiaan liittyy voimakkaasti tietämättömyys ja kokemattomuus. Olisiko niin, että tuulisella kioskilla mopopojat ovat sekaisin kuin Jokisen eväät?

      Muutama aika sitten jossakin säikeessä saattoi olla asiaakin roskan lisäksi, nyt kaikki säikeet ovat Massiivikalorihöpöttäjän, Välituntivalvojan ja Pilailijan hallussa.

      • Anonyymi

        Oletko homofoobikko kun tyttöjen seura on muka hyvä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko homofoobikko kun tyttöjen seura on muka hyvä?

        Päin vastoin. Tytöt saivat valita, josko he aikoivat parantaa pojat homoudestaan. Ja tietenkin kääntäen.

        Nykyisin bensa on niin kallista, kioskit niin vähissä ja tuulet niin kovat, että kaikki fobiat karisevat kuin hilse skootteritytön olkapäiltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Päin vastoin. Tytöt saivat valita, josko he aikoivat parantaa pojat homoudestaan. Ja tietenkin kääntäen.

        Nykyisin bensa on niin kallista, kioskit niin vähissä ja tuulet niin kovat, että kaikki fobiat karisevat kuin hilse skootteritytön olkapäiltä.

        Topkek


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      143
      10258
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      72
      9823
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6829
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      213
      5268
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4979
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      154
      3816
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      81
      2648
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2621
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      165
      2460
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2292
    Aihe