Olisiko tuo uskottavaa jos joku sanoisi, että normaali raksamies (vrt. tukkimiesten paksut niskat) saisi 100kg penkistä. No eipä se ole mahdollista tukkimieheltäkään. Ihmisen fysiologialla on tietyt rajat ja niitä ei voi ylittää. Olkanivel (pallonivel) ei pysty mitenkään kannattelemaan 50kg painoa vaan romahtaa aloillensa (vaikka raksamiehellä voimaa olisikin tarpeeksi teorian tasolla). Kyynärviveletkin tulevat esteeksi, terve kyynärnivel keståää maksimissaan noin 45kgpainon, eli siitä tulisi 90kg. 100kg penkki on fysiologinen mahdottomuus ammatista huolimatta.
Vastaukset 3
- Anonyymi
Miten voit olla noin älymätä
- Anonyymi
Ehkä tarkoituksesi on vain provosoida, itse asiasta et näköjään ymmäärrä, enempää, kuin sika perunavoista. sata kiloo penkistä, ei ole käytännössä mitään, mutta ei se kaltaiseltasi heinäsirkalta tietysti onnistu.. suosittelen bentsinhyppyä ilman narua, sinulle.
- Anonyymi
itse olen tätä nykyä juoppo, teen silti treeniä kotonani, on 20kg kahvakuula ja levytanko jonka saa täyteen n.50kg romua.
teen aika pitkiä sarjoja, huomioin, että joka lihas saa treeniä ja näin pysyy jonkinlaisessa kunnossa. sen päälle paikallaan kävelyä tv äärellä 20-30min , joskus unohtuu riippuen kännin tilasta.
ennen nousu penkiltä parhaimmilaan 200kg, silloin ei juotu.
kyllä tästä vielä noustaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3161482Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311209Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html465979- 62936
- 73932
- 48691
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen74673Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M100665Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl465632- 38612