Ei taida Marinin aktiivimalli tehota

Työllistyykö työttömät palstalaiset - ei taida. Jollain konstilla luistavat työnhausta varmaan.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jos sinä et kuulu työttömiin niin kirjoittelet työajalla.

Äänestä
  • Terävä huomio sinulla. Aioin kommentoida samasta asiasta.
    T: Eläkeläinen

    Äänestä

  • Tiedätkö, että on myös taukoja - et.

    Äänestä

Työttömiltä itseltään vaaditaan myöskin aktiivisuutta, eikä aina odoteta valmista.

Äänestä
  • Mikä se salaperäinen "valmis" on kun vuosien hakemiset ei tuota kuin "eioota"?

    Äänestä

Työttömiä on vähintään 400 000 ja työpaikkoja 30-50 tuhatta. Jos työpaikkoja halutaan lisää niin työkokeilut pitää lopettaa. Eihän kukaan palkkaa jos ilmaisia tekijöitä saa työkkäristä.

Äänestä
  • Onko Johtajien paikkoja paljon auki?

    Äänestä

Jos seuraa vähänkin naisten seksipalvelu ilmoituksia niin siellä on täystyöllisyys. Jotkut ajat ovat vasta heinäkuulle(niinkuin hammalekuri) Seksipalveluissahan voi aina olla itsepalvelu, mutta hammaslekurissa ei.

Äänestä

Työttömille tulisi maksaa palkkaa, ja kas kummaa, työttömät työllistyisi !
Missä on palkan maksa jat ?
Missä on hyvät työpaikat ?

Nyt Hallinto leikkii hakemuksilla, kun ei muuta ole keksinyt.
On ollut aktiivi 1. ja nyt akrtiivi2.
Seurava hallitus tekee akiivi 3.....
-Ja todellinen ongelma on työpaikkapula.
Esim. me vanahat n. 50-65v. ei vaan kelvata enää töihin. Ei päästä eläkkeelle. ollaan siis työttminä.
Suurta tuhlausa. ja syrjintää tämä on.

Äänestä

Hakemusten määrä ei lisää yhtään työpaikkaa.

Äänestä

Suomalaiset kuitenkin ovat valkoihoisia ja tämä on meidän maamme. Olemme syyttömästi mustien rasismin kohteina. He eivät ole, eivätkä koskaan tule olemaan suomalaisia, vaan loiseläjiä toisen kansan esivanhempien rakentamassa maassa.

Äänestä
  • Tämän viestin kirjoitin mielestäni Hymypoika-ketjuun. Olen huomannut, että S24:llä klikatessa, usein avautuu väärä ketju. Kuitenkin luin sen ketjun aloituksen ja johon vastasin. Ketju vain kesken kaiken vaihtui.

    Juoppo, mielisairas (narsismi on mielisairaus) ja talousrikollinen Marin ei kiinnosta pätkääkään.

    Näin myös ketjun lukijamäärästä saadaan väärä tieto. Onko jokin muu syy saada henkilö tiettyyn ketjuun?

    Äänestä

Kyselytutkimus: Kolmannes nuorista pelkää, että työelämä on liian raskasta 😄

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Työllistyykö työttömät palstalaiset - ei taida. Jollain konstilla luistavat työnhausta varmaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu