Laihdutus on yksinkertasta

Anonyymi

Ei tarvitse osata kuin ajaa pyörällä lähimpään Lidliin ja ostaa hedelmätoffeeta 35 fen kilon säkki.Pussita pieniin pusseihin. Lisänä valmistakakkua jonka kilohinta on 5euroa kilo.Tulee halvemmaksi kuin kakku 30euroa kilo. kuin on yhtä ruokalajia niin laihtuu ja ruoka on hyvää .

Siitä samasta pystyy pystyy sitten tekemään monia erillaisia eri makuisia versioita vuoroin kakkua ja hedelmätoffeeta ja hedelmätoffeeta ja kakkua.Jos haluaa joskus herkutella maradou suklaata ja kaakauvanukasta.Niin mallit syö ja minä tajusin saman kun gookletin ja löysin salaista tietoa mitä ei kaikille kerrota.Vain mulle.

26

748

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minulla on 10 kiloa karkkia nytkin kellarissa ja maradou maitosuklaat 4 kiloa ,mutta nyt en niitä tällä hetkellä syö koska NYT pitää laihduttaa pois ne viimeiset 3-4 kiloa. Aion syödä karkkia ja ostan sitä sitten lisääkin.

      Ohjema on nyt pyöräily 1 tunti,paitojen vaihto ja vetelälle suolle kävelemään tai rullaluisteluhiihtoa vetäen 5 den kilon painoa 2 tuntia.YHT n 4 tuntia päivässä (vastaa täysin hiihtoa talvella ja on paljon miellyttävämpää)

      Kesällä saan siiten syödä PALJON kermajäätelöäkin kun nyt laihdutan nyt pois läskit.Kesällä liikkuminen on paljon raskaampaa kuin nyt koska nyt on sopivan viileät ilmat.Kevät on parasta aikaa laihduttamiselle ilmojen puolesta.Yleensä silloin ei sada vettäkään.

      • Anonyymi

        "Ohjema on nyt pyöräily 1 tunti,paitojen vaihto ja vetelälle suolle kävelemään tai rullaluisteluhiihtoa vetäen 5 den kilon painoa 2 tuntia.YHT n 4 tuntia päivässä (vastaa täysin hiihtoa talvella ja on paljon miellyttävämpää)"

        Ja kaikki tämä yhdellä kädellä.


    • Anonyymi

      Jatka samaan tyyliin.Minullakin on enään 7 kiloa laihdutettavaa,niin vatsalihakseni tulevat veitsenterävänä näkyviin.Olen 75VUOTTA.kaikki läskit ON kateita laihuudestani komeasta ulkonäöstä ja pananistani.

    • Anonyymi

      Tänään aamulla86 fasupalaa ja mansikkakakkua tarjouksesta 5€ kilo. Päälle huom päiväyskääretorttua ja pussi lidlin hedelmätoffeeta.Juomaksi kuumaa vettä kun kahvi ja tee on liika kallista. Olen ollut pyöräilemässä 2 km ja nyt saa syödä vanilia jäätelöä 500 grammaa. Lounaaksi kaali kastiketta ja pellillinen omenapiirakkaa ja spakettia.Rasvaa en syö koska se lihottaa enkä lihaa.Pihtimittaus 0,5 ylävatsa ja 0,1 alavatsa.Pihtimittaus 7män kertaa päivässä.Välipalaksi kellariin piilotettuja karkkeja.3pussia.

    • Anonyymi

      Tämä on tyttöjen ketju.

    • Anonyymi

      Fasupaloja ei ole enää lähellä olevista kaupoistaa,joku LÄSKI Jojolaihduttaja tai syömishäiriöinen on ostanut ne loppuun ja jouduin ostaa kääretorttua ja munkkipussin ja suklaakakkua ja vanilia jäätelöä normaalihinnalla ja 1 km :in pyöräilyn JÄLKEEN syödä niitä.Päälle kuumaa vettä ja hedelmätoffeeta.Ilmsn fasupaloja on vaara lihoa ja pihtimittaankin nyt 8 sti päivässä ja muutaman kerran yöllä karkin syömisen jälkeen kun löydän pussit jotka piilotan illalla.

    • Anonyymi

      Fasupalat on törkeän hyviä.

    • Anonyymi

      Tämä on paras laihdutusohje. Yrittäkää nyt edes laihtua läskit kun olen näin hyvän ohjelman teille suunnitellut.

      • Anonyymi

        Totta. Aikaisemmin vain vapaamuurareille ja alakoulun opettajille jaetut salaiset ohjeet ovat nyt melkein kaikkien saatavilla. Hieno homma.


      • Anonyymi

        Minulla on TOSI laihdutuskuuri .Minulla on taulukon mukaan lievä lihavuus, ja se saakin olla . mUTTA se nousi 2 kg. Yritin sitä " laihduttaa " siten, että kiinnitin huomiota ruokaan, vähentelin iltapaloja, MUTTA en laihtunut .Nyt sitten ostin ämpärillisen ( syystarjous ) vihanneksia. Toki vein siitä myös ystävälleni. Tarjous oli 5 E ämpäri. Heti vaaka vähän heilahti alaspäin. Tänäänkin söin puolikkaan kanankoiven, sämpylän, punajuurta ja paputtoa hiukan. Paputto on muistaakseni härkäpapua. Heitin jo pakkauksen roskiin, en voi tarkistaa.Maito on loppu. Join nyt illalla veteen tehtyä kaakaota, makeutettu hermesetaksella, ei hassumpaa. Otin lisäksi raakaa lanttua ja yhden näkkärin, johon laitoin päälle öljyä. Laitan useimmiten näkkärille öljyä, samoin puuron kanssa aamulla. olen sanonut itselleni : " Jos saat ne kaksi kiloa pois, saat sitten jouluna mustikkakukkoa." Lisäksi yritän joka päivä juoksahdella. Vuoden mittaan sekin auttaa sekä paino-asiassa, että terveydessä. Yksi asia on varma, en halua lihoa kovin paljon..Vaatteetkin menevät pieniksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta. Aikaisemmin vain vapaamuurareille ja alakoulun opettajille jaetut salaiset ohjeet ovat nyt melkein kaikkien saatavilla. Hieno homma.

        Vain minä tiedän miten laihtuu.Olen sen ylhäällä kertonut ja kerron myöhemmin lisää.Miksi lihotte ettekä tee kuten sanon.


    • Anonyymi

      Karkki on tärkein laihdutuksessa.Sitä voi syödä kuinka paljon vaan eikä liho yhtään.Kahvi lihottaa ENITEN.

      • Anonyymi

        Sinä hínkkaat pílluasi niin paljon, ettei ensimmäistäkään píllukarvaa pääse kasvamaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinä hínkkaat pílluasi niin paljon, ettei ensimmäistäkään píllukarvaa pääse kasvamaan.

        Hassua, ajattelin hänestä ihan samoin.


    • Anonyymi

      ”Painon tiputtaminen on mahdollista myös ilman nälkävelkaa, koska keho ei hälytä, jos syö vain jonkin verran vähemmän kuin kuluttaa. Paino putoaa hitaammin, mutta kehoon ei kasaudu tarvetta kerätä kiloja takaisin.

      – Painonpudotus pysyy eikä ole tehty turhaa työtä. Mutta valitettavasti tämä maa on yhä täynnä ihmisiä, jotka luulevat, että laihtuminen ratkaistaan sillä, että kunhan syö mahdollisimman vähän tietyn aikaa.

      Jos painonpudotukseen on tarvetta tiukempaan tahtiin, säästöliekkiä voi yrittää estää leimahtamasta kunnon roihuun.

      – Säästöliekki käynnistyy vääjäämättä vähällä syömisellä, mutta sitä voi yrittää pitää pienenä.

      Borg mainitsee yhtenä keinona sen, että pitää välillä pienen tauon laihdutuksessa. Tämäkin keino säästöliekin hillitsemiseksi toimii vain silloin, jos paino vähenee riittävän maltillista tahtia.

      – Viikossa voi olla päivä, jolloin syö enemmän, mutta muinakaan päivinä ei voi syödä aivan liian vähän, Borg kertoo.

      – Tästä on vain muutama tutkimus, mutta niissä on havaittu, että näin pystytään vaikuttamaan lihasmassan menetykseen ja sitä kautta säästöliekkiin.”

      https://www.is.fi/laihdutus/art-2000010130815.html

      • Anonyymi

        Minulla ei tule säästöliekkiä koska syön isomman ruuan klo 22.00 ja 2si jälkiruokaa.


    • Anonyymi

      Olen sinun ohjeilla nyt laihtunut 3 kiloa jotka tulee takaisin jos jätän Lidlin karkit pois.Painan enään 345,5 kiloa.Syön iltapullan päiväpullan aamupullan mutta aamupalaa en koskaan syö mutta täytekakkukahvit ja fasupaloja 2 pussia.Ne on TÖRKEÄN hyviä.Sitten pyöräilen yhdellä kädellä.pitää VAROA pitsaa ja juustoa.

      • Anonyymi

        Voisit ottaa tukihenkilösi 𝑚𝑜𝑙𝑜𝑛 𝑝𝑜𝑠𝑘𝑒𝑒𝑛.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voisit ottaa tukihenkilösi 𝑚𝑜𝑙𝑜𝑛 𝑝𝑜𝑠𝑘𝑒𝑒𝑛.

        Tapaan hänet vasta tiistai-iltana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voisit ottaa tukihenkilösi 𝑚𝑜𝑙𝑜𝑛 𝑝𝑜𝑠𝑘𝑒𝑒𝑛.

        Taidat olla vain äski ja kateellinen 😏 Jos laihduttaisit minun ohjeilla kuten minä nyt viimeisiä 3mea kiloa ei sullakaan olis aina molotb mielessäkun saisit syödä paketin kadanossia.Päälle kedapia ja maradou suklaata.Kävin ostamassa jo lisääkin tänä aamuna.JOS syö 2si jälkiruokaa se EI lihota.MINÄ saan syödä paljon erittäin hyvän makuista ruokaa ENKÄ liho enään yhtään.Kun laittaa kaikki huaweiniin niin Ei liho.Eikö tämä mene millään perille.Läskit vain lihoo.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Taidat olla vain äski ja kateellinen 😏 Jos laihduttaisit minun ohjeilla kuten minä nyt viimeisiä 3mea kiloa ei sullakaan olis aina molotb mielessäkun saisit syödä paketin kadanossia.Päälle kedapia ja maradou suklaata.Kävin ostamassa jo lisääkin tänä aamuna.JOS syö 2si jälkiruokaa se EI lihota.MINÄ saan syödä paljon erittäin hyvän makuista ruokaa ENKÄ liho enään yhtään.Kun laittaa kaikki huaweiniin niin Ei liho.Eikö tämä mene millään perille.Läskit vain lihoo.

        Et sinä heikko ihminen SAA niin syödä 😮‍💨
        Voimakkaat miehet saa syödä mitä vain ja miten paljon vain 😁 Ymmärrä se 🙄

        https://youtu.be/AMPkSTy0Ey0?si=fbt7r66l0kLS_dPl


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et sinä heikko ihminen SAA niin syödä 😮‍💨
        Voimakkaat miehet saa syödä mitä vain ja miten paljon vain 😁 Ymmärrä se 🙄

        https://youtu.be/AMPkSTy0Ey0?si=fbt7r66l0kLS_dPl

        Minä olenkin miesten mies ja tämän todisti aamulla kaupan tiski jolle näytin valtavaa pananiani.


    • Anonyymi

      se on varma keino laihtua kun lopettaa syömisen kokonaan

      • Anonyymi

        Tuota on tutkittu ja havaittu että paino nousee silloin takaisin. Lisäksi elimistö menee säästöliekille.


      • Anonyymi

        Vain heikot vanhukset menee säästöliekille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vain heikot vanhukset menee säästöliekille.

        Kerro lisää tuosta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7811
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      30
      3047
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      348
      2014
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      276
      1644
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      139
      1458
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1209
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1122
    8. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      20
      1102
    9. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1056
    10. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      1012
    Aihe