Ei ole mistään kuvista vieläkään

näkynyt Greta Thunbergia huutamassa venäjällä saastuttamista...jäämme odottamaan tätä. "shame on you"....
1988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Greta itse oli läsnä kokouksessa jossa Venäjä ilmoitti etteivät he allekirjoita ilmastosopimusta. Jos ei ole järkeä allekirjoittaa ilmastosopimusta oman maan tulevia sukupolvia ajatellen, niin minkäs yksi Greta sille voi.
Siberiassa hirmuiset tulipalot eikä niitä kukaan mene sammuttamaan. Hallitsija ukko vaan lennättää Syyriasta uusien pommien suunnittelijoita tappamaan siviilejä.

Äänestä

Sota saastuttaa valtavasti. Hörhö Greta voisi mennä nyt Ukrainaan tarjoamaan apuaan. Huutaisi keltaisessa sadetakissa tuhoutuneen panssarivaunun päällä.

Äänestä
  • Vai öyhöpersu kykenee ehdottelemaan jotain tuollaista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vai öyhöpersu kykenee ehdottelemaan jotain tuollaista.

    Jatka sinä sitä kiljun juontia, äläkä mieti niin vaikeita.

    Äänestä

  • Ihan oikeasti, v..ttu mikä swedu-pelle. "Shame on you"

    Äänestä

Onko Greta joskus luvannut sellaisen "kuvan" jossa hän huutaa Venäjällä saastuttamisesta ?

Äänestä

How dare you venäjä...opetelluin iskulausein...

Äänestä

Jos länsi pystyy luopumaan venäläisistä fossiilisista polttoaineista ja vastaavista, se on iso voitto MYÖS Great Thunbergille. Teitä öyhöjä se sen sijaan vituttelee suunnattomasti.

Äänestä
  • Ei pysty. Sekös sinua vittuttaa suunnattomsti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei pysty. Sekös sinua vittuttaa suunnattomsti.

    Myönnän. Ihmettelen kyllä miksi joku suomalaisena itseään pitävä tieten tahtoen toivoo maansa olevan riippuvainen sotahullusta diktatuurista.

    Äänestä

Ottas Emma K mukaansa

Äänestä

Greta on Putinin patjana Venäjällä.

Äänestä

Greta on hieno nuori ja huolissaan tulevista sukupolvista. Turha sitä on ilkkua.
Ilmastonsuojelu tarvitsee vastuullisia toimijoita. Ei ole suinkaan Gretan vika, että maailma on mikä on. Ihanaa nuoruudessa on se, että haluaa vaikuttaa ja tekee sen mitä voi. Kuitenkin sillä tavalla asiat ovat muuttuneet historian saatossa. Aina on ollut primus motoreita!

Äänestä

Haluaisin nähdä autistisen Gretan öyhöttämässä maailman parannuksesta, tuhoutuneen Azovstalin terästehtaan raunioissa. Se tehdas vasta saastuttikin!

Äänestä
  • Putinin sinne pitäisi mennä öyhöttämään maailman parannusta ja voittoa natseista. Ei Gretalla ole mitään tekemistä putinistien aloittamaan hyökkäyssotaan.

    Äänestä

Joo, eipä Greta ole iso ongelma. Putin on nyt. Ilmastonmuutos on pitkällä aikavälillä.

Fiksujean aikuisten tarttis osaa ratkaista nää ongelmat eikä jättää lapsille.

Äänestä

Gretan kone on tuossa parkissa muiden saapuneiden kanssa:
https://t.me/JFK_TV/9588
Rothscheildit ja heidän käsikassarat kulkevat yhdessä tapahtumiin. Louisa-Marie Neubauer on hänen puheenkirjoittajansa ja hän kuuluu Rothscheild-sukuun. Kannattaa katsoa, kuinka paljon hanen wikiään on muokattu viime aikoina ja mitä kaikkea sieltä on poistettu. Varsinkin poliittisesta puolesta ja sukulaisuhteista.
Ultra kommunistit ovat ottaneet ilmastoliikkeen aseekseen ihmiskuntaa vastaan. Punakhmerit opettelivat, miten liiasta määrästä koulutettuja kansalaisia päästään eroon. Sen omaksuivat tuo Davosin porukka: emme halua älykkäitä ihmisiä, vaan tottelevaisia palvelijoita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

näkynyt Greta Thunbergia huutamassa venäjällä saastuttamista...jäämme odottamaan tätä. "shame on you"....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu