Kävelen joka

päivä helvetin 10 000 askelta, ei se mitään auta,,, ei lähde läski, ei nukuta paremmin, ei kohene mieliala, ei mikään muutu....huuhaa
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin no.
Kävelyä on monenlaista, hidasta jalka maatahipoen lyhyttä askellusta ja toisena ääripäänä sykettä nostava reipas nopeasti etenevä kävely reilusti jalkoja nostaen.

Kun edesmenntyt vaimoni kävi kävelyllä ei saanut hengästyä, ei hikoilla, piti kävellä hitaasti. Ei siinä energiaa kulunut.

Kun puhutaan energian kulutuksesta niin eikö ole helpompaa vähentää sitä energiaa eikä lisätä kulutusta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

päivä helvetin 10 000 askelta, ei se mitään auta,,, ei lähde läski, ei nukuta paremmin, ei kohene mieliala, ei mikään muutu....huuhaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu