… ovat tunnetusti keskimäärin hiukan erilaiset. Ero johtuu biologisista syistä. Absoluuttista paremmuuden mittapuuta ei ole. Naisnormisto palvelee parhaiten naisen pärjäämistä evoluutiossa, miesnormisto miehen.
Feministisen ideologian tiedostamaton eli alitajuinen käsitys on, että myös miesten tulisi noudattaa naisnormistoa. Jos näin tapahtuisi, parinvalinnan rattaissa olisi paljon hiekkaa, jopa kokonaan pysähtyisi.
Erittäin usein feministit valittavat, että miehet ovat yli-innokkaita seksiin, luuserisovinistit taas, että naiset pihtaa. Kuva on kärjistetty, mutta oikeansuuntainen.
Monetkin naiset, myös normaalit naiset, ovat kirjoittaneet, että haluaisivat tutustua hyvin ensin henkisesti, ja vasta sitten on seksin vuoro. Useimmille normaaleille miehille se on mahdotonta. Jos ei pian tule myös seksiä – halusipa tai ei – mielenkiinto odotuksen pitkittyessä koko naiseen menee.
Jos miehet suhtautuisivat seksiin alussa yhtä haluttomasti, tai paremminkin epäilevästi, parinvalinta ei onnistuisi. Nykyinen ero on conditio sine qua non, välttämätön ehto.
Jos jo seurustelun alussa ei ole myös seksiä, MOLEMMAT joutuvat korvaamaan sen tapaamisen jälkeisellä runsastuneella itsetyydytyksellä. Feministin mielestä se saattaa kuulostaa romanttiselta, mutta miehiä se ei innosta. Kuinkahan moni romanssi ajautuu jo sen takia karille?
Edelleen feministit valittavat, että ”mies salaa tunteitaan” tai ”ei ole halukas keskustelemaan tunteistaan”. Feministien mielestä miehen tulisi kuin naisten puhua jatkuvasti. Tavalliset naiset mukautuvat eroon, mutta feministien mielestä vain naisten tapa on sallittava.
Jo feministien tiedoton ajattelu asettaa perin kyseenalaiseksi, onko kyse hegemonisesta halusta hallita miestä, vai tasa-arvosta, jota feministit suullaan sanovat muka ajavansa, mutta todellisuudessa toimivat toisin. 🌹👀
Naisten ja miesten normisto
11
105
Vastaukset
Onhan niitä aseksuaali miehiäkin. Eivät kinua seksiä.
- Anonyymi
Kovin ikävä asenne paitsi seksistä pitäviä naisia kohtaan myös puheliaita miehiä kohtaan.
🦄- Anonyymi
Kovin ikävä asenne sinulla vähemmän seksistä pitävia naisia kohtaan ja vähäpuheisia miehiä kohtaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kovin ikävä asenne sinulla vähemmän seksistä pitävia naisia kohtaan ja vähäpuheisia miehiä kohtaan.
Jokaisen pitää saada olla sellainen kuin on. Ei siihen muilla ole mitään sanomista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kovin ikävä asenne sinulla vähemmän seksistä pitävia naisia kohtaan ja vähäpuheisia miehiä kohtaan.
Mistä olet niin päätellyt?
🦄 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jokaisen pitää saada olla sellainen kuin on. Ei siihen muilla ole mitään sanomista.
Olen juuri samaa mieltä tästä. Edes biologian nojalla ei saa sanoa, että joku on omana itsenään vääränlainen, ellei kyse ole rikollisuudesta.
🦄
- Anonyymi
Tämä👍 Hyvin sanottu.
- Anonyymi
Jos miehen into tutustumiseen lopahtaa siihen, että naisen into seksiä kohtaan kasvaa vain tutustumisen myötä, niin eihän tuollaiset yksilöt olisi toisilleen sopivia muutenkaan.
Irtoseksistä kiinnostuneita naisia on. Ei kannata heilastella parisuhdetta etsivien naisten kanssa, jos on kiinnostunut vain irtoseksistä. Jos parisuhde naisen kanssa kiinnostaa, kyllä sitä silloin on intoa tutustua siihen ihmiseen kokonaisvaltaisesti. - Anonyymi
Jos halut tietää mitä mieltä joku feministi on, kysy äläkä olettele.
- Anonyymi
Kumma että patriarkaalisissa maissa, joissa miehet määräävät miten pariutuminen etenee, on esiaviollinen seksi kielletty. Naisten siveyttä vahditaan järein ottein, miesten toimesta.
Olisikos se siis sittenkin niin että miehet ne haluaa sen tutustumisvaiheen ennen seksiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."542212Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1992041- 1161382
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711170- 96995
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73929Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78889Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki49872Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933845- 61746