Laihoille läskeille ilmainen rasvaimu

Anonyymi

Ihminen ei voi valitettavasti vartalotyyppiään valita. Erityisesti vartalotyypiltään ompuille kertyy helposti vyötärön seudulle terveydelle haitallista rasvaa vaikka henkilöllä ei olisi ylimääräisiä kiloja ja hän saattaa olla muuten olemukseltaan jopa hoikka. Näitä haitallisia rasvoja on toisinaan erittäin vaikea häätää. Siinä missä hyväksytään yhteiskunnan osittain tai kokonaan kustantamat lihavuusleikkaukset pitäisi tarjota yhteiskunnan avustuksella myös rasvaimua ihmisille, joilla ei ole lihavuusongelmaa, mutta heille kertyy vyötärölle tätä haitallista rasvaa vartalotyypistä johtuen.

8

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Liikunta polttaa

    • Anonyymi

      Kyllä se läski lähtee laihaläskeiltäkin jos on hyvä ohjelma.Se pitää olla vain 10 kertaa parempi kuin lihavilla ihmisillä.

      Mitä suurempi ylipaino on sitä helpommin laihtuu.Vaikeusaste nousee viimeisiä kiloja laihduttavalla erittäin jyrkästi suureen ylipainoon verrattuna.

      Minäkin laihduin 70 kiloisena kaloreilla 2800 3 kiloa kuukaudessa ja nyt se pitäisi olla 64 kiloisena 1800 kaloria samalla liikunnalla ja silläkin laihtuu vain 2 kiloa kuukaudessa.

      Oikein lihavat 300 kiloiset laihtuu jopa 15 kiloa kuukaudessa,mutta se on melkein kaikki vain nestettä.Korkeintaan 2 kiloa voi olla oikeaa läskiä.

      • Anonyymi

        Tässä ei nyt ole kyse ylimääräisistä läskeistä vaan viskeraalista rasvasta vyötärön seudulla. Monen vartalotyypiltään ompun (tasapaksun) pitäisi laihduttaa itsensä melkeinpä luuviuluksi saadakseen vyötärönsä määriteltyihin ihannemittoihin ja päästäkseen eroon terveydellisesti haitallisesta vyötärörasvasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tässä ei nyt ole kyse ylimääräisistä läskeistä vaan viskeraalista rasvasta vyötärön seudulla. Monen vartalotyypiltään ompun (tasapaksun) pitäisi laihduttaa itsensä melkeinpä luuviuluksi saadakseen vyötärönsä määriteltyihin ihannemittoihin ja päästäkseen eroon terveydellisesti haitallisesta vyötärörasvasta.

        Kyllä se samaa rasvaa on aivan niinkuin muillakin.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lihavuusleikkaukset ja laihdutuslääkkeillä aikaansaatu painonlasku saa nahan roikkumaan löysänä. Kehon omat prosessit eivät ehdi työskennellä.

      Kun laihdutetaan yhdistetyllä keto-dieetti+ paasto, niin nahka vetäytyy rasvasolujen tyhjentyessä. Tästä on tehty tutkimuksia. Vaikkei niistä vielä paljoa puhuta.

      Mutta nyt on noussut useita tutkimuksia tehneitä, jotka todistavat yhtäpitävästi.

      Näyttöä on runsaasti. Kaksi ihmistä on laihduttanut yhtä paljon.
      Lääkkeiden ja leikkauksien avulla laihtunut tarvitsee nahan poistoa.
      Keto-paastoten ei sitä tarvitse. Tosin viimeksi mainitut ovat aktiivisesti myös harjoittaneet kohtuullista liikuntaa. Asenne ja toiminta on erilainen.
      Laihtumiseen tarvitaan psyykkistä ja fyysistä yhteistoimintaa.

      Lihavat asenteensa ja tapojensa mukaisesti ottavat sen oikotien.

    • Anonyymi

      Tämä olikin uutta tietoa - omenapaksuilta!
      Niinkuin ei olisi esimerkkejä omena-tyypin laihtumisesta!
      Se voi vaatia erilaista liikuntaa kuin päärynöilla,
      mutta se läski lähtee kehon omassa järjestyksessä!

    • Anonyymi

      Lihavuusleikkauksia ei tehdä verorahoilla kuin silloin,
      kun se on terveydellisesti välttämätöntä ja aiheuttaisi
      yhteiskunnalle vielä suurempia verorahojen kulua.
      Alunperin sen ylimääräisen nahan poiston piti kuulua leikkaukseen,
      mutta monet jäävät ilman sitä luvattua, ellei se ole terveydellisesti
      välttämätön toimenpide.
      Ei kyetä kouluttamaan riittävään tahtiin hoitohenkilökuntaa.
      Yhteiskunnassa on muitakin ongelmia kuin jonkun rönsyilevä nahka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      96
      8097
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      678
      5032
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3294
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      27
      1683
    5. 56
      1468
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      109
      1418
    7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1347
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      167
      1272
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      56
      1031
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      28
      923
    Aihe