Laihoille läskeille ilmainen rasvaimu

Anonyymi

Ihminen ei voi valitettavasti vartalotyyppiään valita. Erityisesti vartalotyypiltään ompuille kertyy helposti vyötärön seudulle terveydelle haitallista rasvaa vaikka henkilöllä ei olisi ylimääräisiä kiloja ja hän saattaa olla muuten olemukseltaan jopa hoikka. Näitä haitallisia rasvoja on toisinaan erittäin vaikea häätää. Siinä missä hyväksytään yhteiskunnan osittain tai kokonaan kustantamat lihavuusleikkaukset pitäisi tarjota yhteiskunnan avustuksella myös rasvaimua ihmisille, joilla ei ole lihavuusongelmaa, mutta heille kertyy vyötärölle tätä haitallista rasvaa vartalotyypistä johtuen.

8

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Liikunta polttaa

    • Anonyymi

      Kyllä se läski lähtee laihaläskeiltäkin jos on hyvä ohjelma.Se pitää olla vain 10 kertaa parempi kuin lihavilla ihmisillä.

      Mitä suurempi ylipaino on sitä helpommin laihtuu.Vaikeusaste nousee viimeisiä kiloja laihduttavalla erittäin jyrkästi suureen ylipainoon verrattuna.

      Minäkin laihduin 70 kiloisena kaloreilla 2800 3 kiloa kuukaudessa ja nyt se pitäisi olla 64 kiloisena 1800 kaloria samalla liikunnalla ja silläkin laihtuu vain 2 kiloa kuukaudessa.

      Oikein lihavat 300 kiloiset laihtuu jopa 15 kiloa kuukaudessa,mutta se on melkein kaikki vain nestettä.Korkeintaan 2 kiloa voi olla oikeaa läskiä.

      • Anonyymi

        Tässä ei nyt ole kyse ylimääräisistä läskeistä vaan viskeraalista rasvasta vyötärön seudulla. Monen vartalotyypiltään ompun (tasapaksun) pitäisi laihduttaa itsensä melkeinpä luuviuluksi saadakseen vyötärönsä määriteltyihin ihannemittoihin ja päästäkseen eroon terveydellisesti haitallisesta vyötärörasvasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tässä ei nyt ole kyse ylimääräisistä läskeistä vaan viskeraalista rasvasta vyötärön seudulla. Monen vartalotyypiltään ompun (tasapaksun) pitäisi laihduttaa itsensä melkeinpä luuviuluksi saadakseen vyötärönsä määriteltyihin ihannemittoihin ja päästäkseen eroon terveydellisesti haitallisesta vyötärörasvasta.

        Kyllä se samaa rasvaa on aivan niinkuin muillakin.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lihavuusleikkaukset ja laihdutuslääkkeillä aikaansaatu painonlasku saa nahan roikkumaan löysänä. Kehon omat prosessit eivät ehdi työskennellä.

      Kun laihdutetaan yhdistetyllä keto-dieetti+ paasto, niin nahka vetäytyy rasvasolujen tyhjentyessä. Tästä on tehty tutkimuksia. Vaikkei niistä vielä paljoa puhuta.

      Mutta nyt on noussut useita tutkimuksia tehneitä, jotka todistavat yhtäpitävästi.

      Näyttöä on runsaasti. Kaksi ihmistä on laihduttanut yhtä paljon.
      Lääkkeiden ja leikkauksien avulla laihtunut tarvitsee nahan poistoa.
      Keto-paastoten ei sitä tarvitse. Tosin viimeksi mainitut ovat aktiivisesti myös harjoittaneet kohtuullista liikuntaa. Asenne ja toiminta on erilainen.
      Laihtumiseen tarvitaan psyykkistä ja fyysistä yhteistoimintaa.

      Lihavat asenteensa ja tapojensa mukaisesti ottavat sen oikotien.

    • Anonyymi

      Tämä olikin uutta tietoa - omenapaksuilta!
      Niinkuin ei olisi esimerkkejä omena-tyypin laihtumisesta!
      Se voi vaatia erilaista liikuntaa kuin päärynöilla,
      mutta se läski lähtee kehon omassa järjestyksessä!

    • Anonyymi

      Lihavuusleikkauksia ei tehdä verorahoilla kuin silloin,
      kun se on terveydellisesti välttämätöntä ja aiheuttaisi
      yhteiskunnalle vielä suurempia verorahojen kulua.
      Alunperin sen ylimääräisen nahan poiston piti kuulua leikkaukseen,
      mutta monet jäävät ilman sitä luvattua, ellei se ole terveydellisesti
      välttämätön toimenpide.
      Ei kyetä kouluttamaan riittävään tahtiin hoitohenkilökuntaa.
      Yhteiskunnassa on muitakin ongelmia kuin jonkun rönsyilevä nahka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe