Ihminen ei voi valitettavasti vartalotyyppiään valita. Erityisesti vartalotyypiltään ompuille kertyy helposti vyötärön seudulle terveydelle haitallista rasvaa vaikka henkilöllä ei olisi ylimääräisiä kiloja ja hän saattaa olla muuten olemukseltaan jopa hoikka. Näitä haitallisia rasvoja on toisinaan erittäin vaikea häätää. Siinä missä hyväksytään yhteiskunnan osittain tai kokonaan kustantamat lihavuusleikkaukset pitäisi tarjota yhteiskunnan avustuksella myös rasvaimua ihmisille, joilla ei ole lihavuusongelmaa, mutta heille kertyy vyötärölle tätä haitallista rasvaa vartalotyypistä johtuen.
Laihoille läskeille ilmainen rasvaimu
8
297
Vastaukset
- Anonyymi
Liikunta polttaa
- Anonyymi
Kyllä se läski lähtee laihaläskeiltäkin jos on hyvä ohjelma.Se pitää olla vain 10 kertaa parempi kuin lihavilla ihmisillä.
Mitä suurempi ylipaino on sitä helpommin laihtuu.Vaikeusaste nousee viimeisiä kiloja laihduttavalla erittäin jyrkästi suureen ylipainoon verrattuna.
Minäkin laihduin 70 kiloisena kaloreilla 2800 3 kiloa kuukaudessa ja nyt se pitäisi olla 64 kiloisena 1800 kaloria samalla liikunnalla ja silläkin laihtuu vain 2 kiloa kuukaudessa.
Oikein lihavat 300 kiloiset laihtuu jopa 15 kiloa kuukaudessa,mutta se on melkein kaikki vain nestettä.Korkeintaan 2 kiloa voi olla oikeaa läskiä.- Anonyymi
Tässä ei nyt ole kyse ylimääräisistä läskeistä vaan viskeraalista rasvasta vyötärön seudulla. Monen vartalotyypiltään ompun (tasapaksun) pitäisi laihduttaa itsensä melkeinpä luuviuluksi saadakseen vyötärönsä määriteltyihin ihannemittoihin ja päästäkseen eroon terveydellisesti haitallisesta vyötärörasvasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tässä ei nyt ole kyse ylimääräisistä läskeistä vaan viskeraalista rasvasta vyötärön seudulla. Monen vartalotyypiltään ompun (tasapaksun) pitäisi laihduttaa itsensä melkeinpä luuviuluksi saadakseen vyötärönsä määriteltyihin ihannemittoihin ja päästäkseen eroon terveydellisesti haitallisesta vyötärörasvasta.
Kyllä se samaa rasvaa on aivan niinkuin muillakin.
- Anonyymi
Hulavanne saattaisi auttaa omenatyypin lihavuudessa https://www.duodecimlehti.fi/duo15386
- Anonyymi
Lihavuusleikkaukset ja laihdutuslääkkeillä aikaansaatu painonlasku saa nahan roikkumaan löysänä. Kehon omat prosessit eivät ehdi työskennellä.
Kun laihdutetaan yhdistetyllä keto-dieetti+ paasto, niin nahka vetäytyy rasvasolujen tyhjentyessä. Tästä on tehty tutkimuksia. Vaikkei niistä vielä paljoa puhuta.
Mutta nyt on noussut useita tutkimuksia tehneitä, jotka todistavat yhtäpitävästi.
Näyttöä on runsaasti. Kaksi ihmistä on laihduttanut yhtä paljon.
Lääkkeiden ja leikkauksien avulla laihtunut tarvitsee nahan poistoa.
Keto-paastoten ei sitä tarvitse. Tosin viimeksi mainitut ovat aktiivisesti myös harjoittaneet kohtuullista liikuntaa. Asenne ja toiminta on erilainen.
Laihtumiseen tarvitaan psyykkistä ja fyysistä yhteistoimintaa.
Lihavat asenteensa ja tapojensa mukaisesti ottavat sen oikotien. - Anonyymi
Tämä olikin uutta tietoa - omenapaksuilta!
Niinkuin ei olisi esimerkkejä omena-tyypin laihtumisesta!
Se voi vaatia erilaista liikuntaa kuin päärynöilla,
mutta se läski lähtee kehon omassa järjestyksessä! - Anonyymi
Lihavuusleikkauksia ei tehdä verorahoilla kuin silloin,
kun se on terveydellisesti välttämätöntä ja aiheuttaisi
yhteiskunnalle vielä suurempia verorahojen kulua.
Alunperin sen ylimääräisen nahan poiston piti kuulua leikkaukseen,
mutta monet jäävät ilman sitä luvattua, ellei se ole terveydellisesti
välttämätön toimenpide.
Ei kyetä kouluttamaan riittävään tahtiin hoitohenkilökuntaa.
Yhteiskunnassa on muitakin ongelmia kuin jonkun rönsyilevä nahka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.968097Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26785032Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243294- 271683
- 561468
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1091418Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381347Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1671272Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi561031Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si28923