Tiesittekö että kimalainen ei oikeasti osaa lentää.

Kukaan ei vaan ole kertonut heille sitä. Onko teillä taitoja, joita ette osaa järjellä selittää?
574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hyvin lentää ja kauaksi entää.

Äänestä
  • Päin ikkunoita ja kaikkea muuta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Päin ikkunoita ja kaikkea muuta.

    Mut mä osaan

    Ja kaikkee muuta

    Äänestä

Entä mikä näistä pistää?

Mehiläinen
Kimalainen
Ampiainen

Äänestä
  • Ei mikään jos olet tasapainossa luonnon kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kukaan ei vaan ole kertonut heille sitä. Onko teillä taitoja, joita ette osaa järjellä selittää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu