Miksi Jumala keksi telepatian?

Olen viime vuodet telepatian kautta kohdannut vain vihan. Vihan minua kohtaan. Joku voisi ahdistua tai alkaa pelkäämään, että vihaaja murhaa kun on niin henkilökohtaista telepatiaa.
759
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No pysy hyvä ihminen kaukana niistä. Itse en tunge nokkaani sinnepäinkään missä on negatiivisia tele säteitä.

Äänestä
  • Toinen osapuoli vaan "velloo" siinä tunteessa, eikä päästä irti.

    Äänestä

Se kun voi lähettää mitä tahansa tunteita:(

Äänestä

Voit saada telepatialla viestiä ja tunnetta niin vihassa kuin rakkaudessa, hyvässä ja pahassa.

Äänestä

Voi telepatiaa olla olemassakin mutta järjellä mietittynä ne ovat pikemminkin vain oman pään sisäisiä käsityksiä ja näkemyksiä. Oma minäkuva saattaa olla hyvinkin harhaanjohtava suhteessa siihen mitä muut ihmiset sinusta ajattelevat. Itselläni on varmaan pessimistisempi minäkuva kuin jos kysyttäisiin kuinka muut näkevät itseni. Osa ihmisistä ei pidä minusta mutta se on luonnollista. Ikinä ei pysty miellyttämään kaikkia ja jos pystyy niin tällöin ihminen on teeskentelijä. Piste.

Äänestä
  • Kesäkuussa moni ihminen kuulemma "herää", katsotaan heräätkö sinäkin?

    Äänestä

Mä kun en ole ollut vihainen koskaan.=Ap=

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen viime vuodet telepatian kautta kohdannut vain vihan. Vihan minua kohtaan. Joku voisi ahdistua tai alkaa pelkäämään, että vihaaja murhaa kun on niin henkilökohtaista telepatiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu