että mies on nyt mun eikä heidän äidin?? jatkuvsti vaativat perhepäivällisiä joihin en saa mennä mukaan, meis menee ja touhuaa heidän kanssaan ja vie matkoille, mutta ei mua. Olen kotona ja siivoon ja olen vaan, titä ei oo enkä eti. Miehelle snon aina että etin enkä pääse mihinkään. En viitti mennä, shoppailen mieluummin ja käyn ulkona.
Miehen kakarat vie mun miehen kokonaan, ja eksä yrittää iskee uudelleen vaikka mis etsi paremman mut tilalleen, kun nainen ei tehnyt mitään, alsikotteli vaan. No ei rumat naiset muuta osaakkaan.
Miten saisi meihen lapset ymmärtämään
1
98
Vastaukset
- Anonyymi
Sinä itse, ei kukaan muu, olet huolellisesti ja hyvin harkiten valinnut juuri tuon miehen elinkumppaniksesi.
Etko viitsinyt nähdä edes sen verran vaivaa että olisit kysellyt hänen lapsistaan ja aiemmasta perheestään ennenkuin alaoit luulemaan että tuo mies on vain sinua varten?
Kuulostaa kuin sinä olet helposti tarjoutunut olemaan tuolle miehelle vain ilmainen (tai luonnossa maksava) nainen. Siinä tapauksessa te kumpikin olette toimineet valtavan typerästi.
Syytä ainoastaan itseäsi. Sinä olet tehnyt tuon valintasi. Vain katso peiliin.
Vain sinä itse voit muuttaa tilanteen.
Mies on kuolemaansa saakka isä lapsilleen. Lapset hänen elämässään menevä AINA kaiken muun edelle. Niinkuin kuuluukin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532385Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖271622Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt671316Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2141216Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut871146- 1061066
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13980vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23928- 68923
Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11913