Suku on pahin,hautajaisissakin

Naimaton ja lapseton täti kuoli eilen. Hautajaisten järjestely on riitaista. Nyt on riitelyä siitä tuleeko tädille uusi hautapaikka vai haudataanko jo suvun omistuksessa olevaan hautaan ja tuhkataanko vai haudataanko arkussa.
2241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

puhuiko eläessään mitä haluaa sitten kun se aika koittaa?Jos ei puhunut te päätätte.Vetäkää vaikka pitkää tikkua.Tuhkaaminen varmaan halvempi.

Äänestä
  • Nykyisin saa aika harvassa paikassa enää arkkuhautauksen. Sinne vaan uurnassa sukuhautaan, mitä siitä tappelemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Naimaton ja lapseton täti kuoli eilen. Hautajaisten järjestely on riitaista. Nyt on riitelyä siitä tuleeko tädille uusi hautapaikka vai haudataanko jo suvun omistuksessa olevaan hautaan ja tuhkataanko vai haudataanko arkussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu