Anafranil, pakko-oireet

Onko teillä kokemusta otsikossa olevasta lääkkeestä?
1924
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Täällä on toinen pakko-oireinen, jolla menee Anafranilia myös iltaisin 25 mg x 2 pilleriä ja noh, varmistelen edelleen mun asunnon ulko-ovea ja sit taloyhtiön roska-katoksen ovea, vatkaan sängyn peittoa eessun taakse, ku se ei ikinä näy menevän tasan/kohdilleen, huuhtelen mun koiran vesikupin 3-4 kertaa, ku en halua, että sen juomavedessä lilluu karvoja ja vesikorppuja jne.
En tiiä, onko tosta lääkityksestä apua, ku pakko-oireita on edelleen, mutta noh, ainakin antaa unta ja on hauskaa näitten pakko-oireiden kanssa......... 😏😊😄😂
Saan vielä lähiomaisten kommenteista näiden pakko-oireiden suhteen hyvät naurut........ 😉😆😆
Semmosia terveisiä täältä päin........ T. Femalefighter with obsessive compulsive disorder

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko teillä kokemusta otsikossa olevasta lääkkeestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu