Otin kipsin pois

Onko paha jos otin kipsin pois itse.
Otin kipsin saksilla pois kun en päässyt lääkäriin tänään ja koulussa olisi huomenna jotain kivaa johon tarvitsen tätä kättä ja se oli vaan hiusmurtuma. Haittaako se että otin sen pois itse jos sen oisi saanut mennä otamassa jo eilen pois lääkärissä?
1103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos tänään oli tarkoitus ottaa kipsi pois ja käsi on kivuton niin vaikea kuvitella että siitä suurta haittaa on. Kyllä luutumattomat murtuman tuntee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko paha jos otin kipsin pois itse.
Otin kipsin saksilla pois kun en päässyt lääkäriin tänään ja koulussa olisi huomenna jotain kivaa johon tarvitsen tätä kättä ja se oli vaan hiusmurtuma. Haittaako se että otin sen pois itse jos sen oisi saanut mennä otamassa jo eilen pois lääkärissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu