Miksi te naiset teette näin?

Anonyymi

Eli minulle on käynyt monta kertaa, että olen aloittanut viestittelyn deittisivustolla ja alku keskustelu on mennyt esimerkiksi näin, että ihan aluksi terve ja siitä on lähtenyt liikkeelle. Yhden naisen kohdalla huomasin, että hän kuuntelee metallimusiikkia niin kuin itsekkin ja kysyin minkälaista metallia kuuntelet ja nainen luetteli muutaman bändin jonka jälkeen kysyin kun kesä on tulossa että tykkäätkö käydä keikoilla tai festareilla?mutta tämän jälkeen täysi hiljaisuus ja tämä oli vain yksi esimerkki. Niin ihan mielenkiinnosta naisilta kysymään oliko tuossa viestissä esimerkiksi jotain pahaa tai muuta? Ikää itsellä 38v ja naiset olleet 30-40 vuotiaita kenen kanssa olen viestitellyt.

10

164

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tuossa mitään pahaa ole. Ehkä naista ei vaikka nyt ole se musiikki mitenkään suuremmin kiinnostanut, eikä keikat eikä festarit ja on kokenut vaikka, että olette kovin erilaisia, kun sinua nuo niin kovasti kiinnostivat. En mä oikein muuta järjellistä syytä keksi.

      Epäkohteliastahan tollanen mitään sanomatta katoaminen toki on.

    • Anonyymi

      Ja ei pelkästään vaan musiikista, festareista ja keikoista vaan viestittely on loppunut myös kun on kysynyt harrastuksista kun olen huomannut että tykkää harrastaa liikuntaa.
      ap

      • Anonyymi

        Sama syy ehkä kuin edellä. Montaa asiaa voi harrastaa, ilman että kokee sydämen asiakseen keskustella niistä. Varsinkin jos toinen jää kovasti jauhamaan aiheesta, josta ei itse hirveämmin jaksaisi puhua, voi tulla tunne että aika kaukana ollaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sama syy ehkä kuin edellä. Montaa asiaa voi harrastaa, ilman että kokee sydämen asiakseen keskustella niistä. Varsinkin jos toinen jää kovasti jauhamaan aiheesta, josta ei itse hirveämmin jaksaisi puhua, voi tulla tunne että aika kaukana ollaan.

        Mutta ei kai se jauhamista ole jos sinä sitä yhden kerran kysyt Ja sitä kautta saisi muutakin keskusteltavaa? miksi sitten naiset laittaa nuita mieltymyksiä sinne jos ne ei sitten kiinnosta?

        ap


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta ei kai se jauhamista ole jos sinä sitä yhden kerran kysyt Ja sitä kautta saisi muutakin keskusteltavaa? miksi sitten naiset laittaa nuita mieltymyksiä sinne jos ne ei sitten kiinnosta?

        ap

        Kenenkään täällä on hyvin hankala ottaa juuri sinun keskusteluihisi syvällistä kantaa, kun ei ole niitä keskusteluja nähnyt. Vaikea sanoa varmaksi millainen kuva sille toiselle osapuolelle on tullut, kun ei tiedä tarkasti mitä on sanottu ja miten. Voi vain kertoa niitä ajatuksia mitä herää ja mistä voisi olla kysymys.

        Yksi kerta ei toki ole jauhamista. Yhdenkin kerran voi kuitenkin puhua ikäänkuin asia olisi todella iso ja oleellinen. Tosiaan vaikea sanoa varmemmin näkemättä itse keskustelua.

        Kertoisivatkohan siksi, että tarkoitus on kertoa itsestään. Mäkin harrastan luontovalokuvausta, mutta en etsi seuraa/kumppania, jonka kanssa siitä keskustella. Se ei ole aihe, josta jaksaisin hirveästi puhua. Silti se harrastuksena kertoo minusta, joten kyllä se yleensä tulee mainittua. Harrastan tuota valokuvausta, sekä piirtämistä, maalaamista ja 3D ja 2D grafiikka. Kaikki tuo kertoo minusta, mutta eivät ne ole asioita, josta jäksaisin juurikaan syvällisemmin jutella muuten vaan.


    • Anonyymi

      Naisten logiikka on täysin käsittämätöntä. Kävin yhden kanssa treffeillä joka kertoi olleensa väkivaltaisessa suhteessa ja haluavansa kiltin miehen. Treffien jälkeen totesi että olen liian kiltti. Ei nyt oikein mennyt mulle jakeluun.

      • Anonyymi

        Liian kiltti on usein kiertoilmaus perässävedettävälle mielipiteettömälle ja tahdottomalla kivireelle.


      • Anonyymi

        Totta


    • Anonyymi

      Normi touhua nykyisin, kolme kertaa viitsin kokeilla ja sitten jätin hölmöilyn netissä sikseen.

      • Anonyymi

        Juurikin näin. Miksi naiset ei voi sitten kysyä mieheltä mitään? Ymmärrän kyllä kun Suomalaiset miehet on turhautuneita Suomalaisiin naisiin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      801
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      702
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      605
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe