Siinä on kyllä täysin luonnoton tila.
Golf-kentät
Anonyymi
594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pyöräilin golfkentän ohitse ja oli erikoinen näky, kun golffareita seistä pönötti golfkentällä suurten golfbägien kanssa ja löivät valkoista palloa.
Golffareilla on erikoisia sääntöjä, ei golf ole mikään urheilulaji, jos ei saa verryttelyhousut jalassa ja t-paita päällä pelata, vaan pitää olla suorat housut ja paidassa kaulukset, kas kun ei kravaattia ja pukua.
Golfia aikoinaan pelaneet sukulaiset yrittivät saada minua pelaamaan golffia, mutta en sellaista typerää peliä aloittanut.
Sukulainen lopetti golfinpeluun, kun hänen miehensä kuoli, eikä ole enää tyrkyttänyt golffin peluuta minulle.
Mitä rentouttavaa golfissa muka on, täytyy varata lähtöaika ja minuutilleen on oltava lähtöpaikalla lyömässä.
Sitä ennen on ilmoittauduttava jollekin gardemaisterille, että ollaan pelaamaan menossa, muuten tulee rangaistus.
Yhden kerran olin golffia pelaavan sukulaisen kanssa, joka golfin pelaamisen lopetti, niin olin seuraamassa golf kilpailuja.
Piti olla liikkumatta ja puhumatta, kun golffaaja keskittyy lyöntiinsä, kuulemma voivat suuttua, jos joku häiritsee lyöntiä liikahtamalla eli tiukkapipoista "urheilua"
Ihan pöljää koko golf ja maksaa satoja euroja, jopa yli 1000€ vuosi, jäsenmaksut ja pelimaksut.
Senkin tilan voisi käyttää järkevästi, antaa kasvaa vaikka niittykukkia pörriäisille.
Niittykukkia parille kentälle ja lopuille marjapensaita, mansikkamaa, kasvimaata, yrttimaata, perunapeltoa ja viljaa.
Varsikin nyt, kun ruoka kriisi häämöttää ja tämän syksyn sadon tulisi olla runsas.
Kyllä vain.
Ihan totta tuo.