Hei.
Toivoisin tietoa hyvästä erikoishammasteknikosta Tampereelta. Ongelmia osaproteesin kanssa ja suunnitteilla kokoproteesi. Osaproteesi tehty huonosti siksi omat jäljellä olevat hampaat alkaneet liikkua. Luotto on koetuksella, pystynkö koskaan enää syömään kunnolla. Kerro kokemuksistasi.
Hyvä erikoishammaslääkäri Tampere
6
1149
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö kukaan osaa kertoa? Nyt on todellinen ongelma, suu älyttömän kipeä, ei pysty syömään, eikä pitään osaproteesia enää suussa. Miksi mistään ei saa tietoa pätevästä erikoishammasteknikosta. Hän joka nämä teki on ehdottomasti pois valinnasta, pilas suuni ihan täysin.
- Anonyymi
Hyvänen aika, älä pidä niitä suussa! Suu paranee. Pystyt kyllä syömään ilman proteesiakin.
- Anonyymi
Kerro toki kuka teki, itselle pilattu suu keraamisilla kruunuilla Tampereen Tempodentissä. Nyt just itse etsin kenellä uskaltaisin korjata.
- Anonyymi
On vissiin salaisuus hyvä erikoishammasteknikko kun kukaan ei suosittele ketään Tampereelta. Ei ole jaksokykyä kiertää kaikkia arvioituttamassa.
- Anonyymi
Minullakin on osaproteesit sekä ylä- että alaleuassa. Pidän niitä vain näön vuoksi ihmisten parissa. Syöminen sujuu paremmin ilman, kun on kuitenkin etuhampaat suussa pysyvästi.
Mutta siis kokoproteesi voi olla parempi. Kannattaa keskustella asiasta hammaslääkärin kanssa. Hänellä varmasti on laajin tieto ja kokemus proteesien onnistumisesta.
Proteeseja toki korjataan ja hienosäädetään. Äidilläni on 60 vuotta vanhat kokoproteesit aina suussa. Kerran niitä on korjattu. Alaproteesi on kulunut. Niillä hän syö ja puhuu sujuvasti. Mutta niin hyvien proteesien tekijä on varmaan jo kuollut. - Anonyymi
Ikävä kyllä et koskaan enää pysty syömään "kunnolla" niin kuin söit 10-vuotiaana hampaita ajattelematta. Hyvän proteesin voit saada, mutta se ei parhaimmillaankaan ole omien hampaiden veroinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3255201Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669- 1111531
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1201420Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393