Niinä hetkinä, kun minun on tavattoman ikävä sinua, muistan, että kaikki on täydellistä jokaisessa hetkessä. Lohdutan itseäni sillä, että öisin saan olla kanssasi. Lohdutan itseäni sillä, että taas minulla on yksi päivä enemmän aikaa opetella niitä laulun sanoja, joita sinulle vielä laulan. Ja sillä myös lohdutan, että minulla on aikaa kasvaa mittaisekseni naiseksi. Olla kaikki se mitä sinä toivot, sillä minä olen sun unelmies täyttymys ja sinä olet minun. Meissä on se ymmärrys, joka ei vaadi sanoja. Joka päivä silti mietin, miten päiväni ilahtuisi sinusta ja kaikesta siitä mitä voisimme yhdessä tehdä ja kokea. Tänäänkin minulla on täydellinen päivä olla vaan minä tai tehdä mitä vaan kivaa. Onkin nyt valinnan varaa mitä tehdä. Toisinaan tuntuu, että vain keksin tekemistä ja ajankulua, että pääsisin nukkumaan. Luoksesi. Sinun N
Kun on ikävä
Anonyymi
370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kerrankin, siis kerrankin selkee ja kaunis viesti. Kertoo paljon ihmisen ajatusmaailmasta, jos osaa pukee tunteet sanoiks ja vielä niin ettei tarvi lukijan miettiä et tulkitsinkohan oikein. Kaunis teksti ja kaunis ajattelumalli ikävöimästäsi ihmisestä. Selkeesti tää ihminen on kohdellu sua oikein ja hyvä niin.
Oli kaunis teksti täynnä kauniita ajatuksia, tietysti jo nuo toteutuisi käytännössä olisi vielä kauniimpi. Sillä aika on rajallinen ihmis elossa.
Kirjoitat todella kauniisti. Haluaisin kuulla tämänkaltaista omalta kaivatultani.
K