Melkoinen häpeä se olisikin jos Sokoksen kassatytöstä tulisi pressa.
Marinista ei tule pressaa, ilmoitti, että ei ole käytettävissä
Anonyymi
10274
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 102
Vanhimmat
Olikohan kuullut, ettei saa perheelleen ilmaisia aamiaisia edes presidenttinä?
Onko Persut kuulee, miten heille nauretaan.
Tukipuolueen 🐒🐒
Olisihan se kyllä toisaalta ollut kommee näky kun presidentti olis ollu joka päivä Seiskan kannessa.
No entä sitten varasanna Tuksu?
Sehän on tätä päivää ..tähänhän se Suomen nyky joutilaat ovat halunneet että kaikkea saa kuvata ja kaikesta saa kirjoittaa...lupaa kysymättä.
Ja bilettämässä Kallion räkälöissä parhaan poikaystävänsä Illun(sd) kera Corona-kaljapullo hyppysissään vielä koronasulun aikaan tai esittelemässä Eu:n medioissa tissiläpysköjään tai edustamassa Suomea virallisissa tilaisuuksissa legginsit harottavissa jaloissaan ja kulahtanut miestenpaita yllään.
On siinä meillä teinin tasolle jäänyt pimatso!
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/paaministeri-marinin-lauantaisesta-baari-illasta-ja-korona-altistuksesta-liikkuu-ristiriitaista-tietoa-marinin-mukaan-tieto-varotoimenpiteista-tuli-vasta-tanaan/8305956#gs.47asjz
Kuitenkin on niin, että puhut kansainvälisesti tunnetuimmasta ja ihailluimmasta pääministeristämme kautta aikojen.
Juuri siinä se vika taitaa ollakin. 😏
ilmeisesti ministeri uran jälkeen odottaa hyväpalkkainen suojatyö euroopan komissiossa
Ei onnistu saamaan, meni ohi Naton myötä. Sanna valehteli että erdogan olisi luvannut suostuvan puolustamaan Nato jäsenyyttä. Erdogan sanoi harkitsevansa. Pysykää totuudessa PM & kump.
Kuten huomataan, valheella on lyhyet jäljet.
Olisitte laittaneet Hesarin asialle. Heh hej
Sanna tulee olemaan politiikkaa kauemmin, kuin Purra. Jos menevät hallitukseen käy Soinin Purralla.
Sen verran vastuullista politiikkaa tekevät, kun 💩taas osuu tuulettimeen syntipukki löydettävä.
Mites luulet mitä seuraa osallistuminen deep,state,cabalin depopulaatio juoniin jokaisessa EU maassa? Rikoksia ihmisyyyttä vastaan ja Weff jutut. Korruptio? Kaikkien vehkeilyt paljastuu. Joka maassa valitut tehneet päätöksiä.
Ette nyt oikein tajua. On tainnut mennä jotain ohi viime vuodet.
Taitaa olla niin että EU ja Nato lopetetaan. Emme tarvitse kumpaakaan.
Venäjän asiat on hyvin. Ovat aika valmiita tulevaisuuteen. Jos ainoa tierolähteenne on media niin olette kuutamolla ja pihalla. Hah.
Etkö osaa jankuttaa muusta kuin persuista?
Eikö olekin niin, että Jeesus hyökkää aika pian ja sinä kuulut temmattaviin?
Venäjän asiat on toooooodella hyvin. 🤣
Laittaakohan persuöyhöt Huhtasaaren ehdokkaaksi. Toivottavasti, että saadaan nauraa.
Kerrankin Marin antoi viisaan ja selkeäsanaisen lausunnon. Saas nähdä, kääntääkö takkinsa kuten monessa muussakin asiassa.
Oli pakotettu sanomaan. Sannaa nyt kovasti koulutetaan. Ei ollut vissiinkään rapulassa?
Tai jospa persut laittavat tarjoilijatyttö-Jussin?
Tai Purra tukisukkineen. Pakko käyttää ettei suonikohjun näy.
Kuka on mertari takinkäänössä, 🤔ei kai Persut.
Mennään hallitukseen ei leikata🤔kuinka kävi.
Nyttenkin kova hinku porvarihallitukseen, mitä luulette olevan köyhän asema siinä politiikassa. Olette käyttäneet Soinin kortin jo.
Mikä on uusi, meinaatteko se vielä uppoaa.
Jos todellakaan ette ole oikeistopolitiikkaa ajamassa, teillä ei olisi hinkua kokkareitten kelkkaan.
Koita nyt tyhmä sosse käsittää, että juttu ei liity persuihin. Hanki apua päähäs.
Kyllä te punigit olette tyhmiä, ettekä osaa edes hävetä.
Teillä Persuilla voi olla ryssän metoorit.
SDP ei pakoteta.
Pääministeri puolue hakkaa teidät kallupeissa, hävetkää.
Maimalle räkäänielemään, senverran paksu on ettei helpolla alas mene. Kalju punaisena möyhäämään.
Kyllä Jussi on tietääkseni poika. Ulkonäkö voi pettää.
Olisi kannattanut jättää pinnaamatta armeijastakin. Jos olisi siellä tullut edes vähän miehekkyyttä.
Missä nyt on persuja, kerro ihmeessä.
Sossen tyhmyys on hävettävää.
Sannalle maistuu.
Et raukka osaa edes kirjoittaa.
Eikö se Huhtasaari aikonu luopua komissaarin tavoittelusta ens kaudella...tähtää Suomen politiikkaan ..vapiskaa suomalaiset.
Tuskin enää, Mestari on ehdokas.
Ei kääntänyt tässäkään. Sanna ei ole koskaan ilmoittanut kiinnostuksestaan presidenttiehdokkuuteen 2024.
Jossakin asiassa tajusi itsekin oman rajoittenuutensa.
Marin ei tarvitse vielä vuosiin leppoisaa eläkevirkaa joka pressan homma on Suomessa.
Sitä mitä Persuilta ei löydy, osaa tehdä viisaita päätöksiä. Poliittinen ura on vasta alussa, aikaa on.
Soseilta ei osaamista löydy, mutta oikeistosta löytyy.
Näin on. Marin menisi hukkaan presidenttinä.
Ahaa, nyt se laskee sen varaan, että kansa muka vaatii 🤭
Meinaako tehdä Niinistöt, esittää vaikeasti saatavaa...sitten kun valitaan siitä ei päästä ikinä eroon.
Miksi mahdollisesti moninkertainen pääministeri haluaisi reilusti alle nelikymppisenä presidentiksi?
Muut pressagallupin hahmot eivät todennäköisesti koskaan tulisi olemaan lähelläkään maan vaikutusvaltaisinta pallia.
Häpeä24 niin kuka sitä kestäisi.
Niin no eihän sitä normaali ihminen tietysti kunniana pidä, että joka päivä pärstä Seiskan kannessa. Tosin Sannan kannattajat pitävät sitä suurena kunniana.
Ei ole käytettävissä v 2024 vaaleissa. Ei sanonut, ettei olisi mahdollista joskus myöhemmin
Todennäköisesti on mahdollista myöhemmin, kun edes vitonen on lasissa kympeistä.
Voisin nussia!
niinkö kova on puute?
Tuollainen lerppakulli 🤣😂
Teille Persuilla jöpöttää ainustaan Purran nähtyä.
Suomen kovin wiekra on Persut, kun yksi idiootti avaa suunsa tuhannet kyrvät nousevat.
Olet mielisairas, luulet kaikkia persuiksi.
Hyvä, että et elä enää pitkään.
Pressana joutuisi hoitamaan virkaa, eikä voisi jatkuvasti baila baila.
Päivän päivältä Persut tulevat entistä lapsellisimmiksi.
Miltä tuntuu olla työtön luuseri, joka näkee persuja joka paikassa. Älykkyytesi ei riitä järkevään kommentointiin.
🥱🥱🥱Persut ovat samanlaisia, kun ryssän trollit. Yhtä väsyttävää porukkaa.
Kummaltakaa ei yhtään todenperäistä lausetta.
Räkänokkia äiti pyhkii nenän nostaa housutylös.
Persuilla menee aina paremmin kuin teillä persuja näkevillä sossen reppanoilla.
Olen persu, mutta en ilkeä sitä tunnustaa, on se semmoinen häpeä ja kirous.
Sana älykkyys on pyhäinhäväistystä tässä ketjussa. Mistä teitä oikein sikiää?
Pressa juurikin voi normaaliaikana olla monia päiviäkin perätysten poissa julkisuudesta. Pääministeri ei voi.
Sokoksen kassaharjoittelijasta, ei pätevyys riittänyt niin pitkälle, että olisi palkattu kassatyöntekijäksi.
Puhutko pätevyydestä, itse noin lapsellinen.
Surullista että yhteen puolueeseen kasaatunut näin paljon, henkisesti heikkoa porukkaa, seura tekee kaltaisensa.
Tuskin kassoilla työskentelee yhtään korkeakoulun suorittanutta. En sitä sano ettei olisi sinua fiksumpia älykkyysmäärältään huomattavasti parempia, kuin sinä.
Sulla jäi aimiskin kesken. Nyt pitkäaikaistyötön, meidän elätettävänä.
Tulihan ahtaaja Koivistostakin presidentti.
Ja Trumpista USA:n vaikka on aivokääpiö
kainuusta löytyi aikoinaan 70 kg paskaa josta tuli suomen pitkäaikaisin peresidentti eli kekkonen
Työn teko opiskelun ohessa on aina kunniaksi. Kertoo motivaatiosta, joka on monille suomalaisille outo termi.
Ja Ronald Reaganista joka leikki lehmipoikaa leffassa.
Kylmyyden huippu on siellä missä häpeä jäätyy.
https://www.mtvtekstikanava.fi/new2008/txt/112-01.htm
https://yle.fi/tekstitv/txt/108_0001.htm
Sanna muisti kuitenkin mainita, että hänen peppuaan on ennen pääministeriyttä arvostetttu miesten keskuudessa.
Sinä persuna muistit taas valehtemalla pistää Marinin sanomaksi asian jota hän ei sanonut.
Ootte te persut epärehellisyyden huippuja..
Olet harhainen, mene hakemaan apua.
Sinä nyt olet vaan tyhmä, kun kuvittelet kaikkia persuiksi.
Marin itse sanoi, että hänen mielestään kuva oli mauton.
Onko luetun ymmärtämisen vaikeuksia? Voi,voi...
Vaalit lähestyvät, mutta kannatus mataa.. 😢
Olisihan se jos Kultarannassa olisi sama örvellys kuin Kesärannassa. Valitettavasti Sanna on käytettävissä heti kun aika on otollinen.
Älä perssu tukehu kiljuus ja muista pestä perssees se on varmaan ripulissa.
En ymmärrä, miksi te alemman tason kädelliset pääsette tänne vapaasti sotkemaan paikat ulosteellanne. Kannatan sananvapauden rajoittamista juuri mm. sinun kaltaisten hylkiöiden vuoksi.
ilmeisesti rahoja ei ole lyöty kassaan on saatu niin perkeleesti velkaa ja Suomi lamaan.
Ehkä ryhtyy presidentin sisäköksi?
mistä sinutjälkipolvet muistaa minkäuroteon teit.
seisotko suoranasentakana tuottaakosetuskaa.
Nyt on ihan pakko kysyä sulta yhtä asiaa. Oletko sä koskaan opiskelltu missään sellaisessa oppilaitoksessa, missä sä maksat esim. kaikki opiskeluvälineesi kirjoineen, kynineen, nettiyhteyksineen päivineen ? Sen lisäksi sä maksat toki myös asumisesi, ruokasi, matkasi, puhelimesi nettisi, yms. siis ihan kaiken.
Jos olet opiskellut, niin kysynkin nyt, että miten rahoitit opintosi, asumisesi, ruokasi yms. sekalaiset kulusi opiskelun aikana? Opintotuki ja -laina asumislisä eivät millään riitä opiskelujen ajaksi kattamaan aivan kaikkea ja ei noita tukia makseta kaikilta kuukausita. Asuitko kotona äitin helmoissa ja äiti ja iskä makso sulle aivan kaiken, vai asuitko ihan omillasi ja maksoit kaiken itse? Kävitkö töissä opiskeluaikoinasi ja jos kävit, niin millaisia hommia teit? Oliko sulla heti johtajan paikka ja maisterin paperit perstaskussa peruskoulusta/lukiosta päästyäsi?
Marin rahoitti opintojaan aivan kuten suurin osa nuorista opiskelijoista työskentelemällä opiskelun ohella kaupan kassalla tienaamassa rahaa. Mitä pahaa siinä on/oli? Mun mielestä toi, että on tehnyt töitä ihan tavan duunarinakin on juuri sitä, mitä poliitikot tarvitsevat ymmärtääkseen tavan tallaajan elämää ja elämän haasteita.
Js miksi ylipäätään halveksit kaupan kassojen työtä?
Näin juuri! Mitä se kertoo puolueesta, joka pilkkaa tavallista opiskelijaa, joka käy töissä tienatakseen. Kateus syö ihmistä, muistakaa se persut.
Vasemmisto & kätyrit tuhosi koulutusjärjestelmän. Pisa-tuloksissakin ollaan jo taannuttu Viron taakse. Typeryys syö ihmistä, muista se vasemman laidan kompastelija.
Kauan se kesti. Vasemmisto lanseerasi koulutusjärjestelmämme, ja sen jälkeen eduskunnassa onkin ollut vain porvarienemmistöjä.
tuetko sinä vääräämistä on tullutsinulleoikeaa.
ihmiset vaistoaa näkee tuntee ja teot kertoo aivan kaiken mistä ihminen on tehty.
kenenpuolella seisot kenen asiaa ajat.
kun kääntää selän omallekansalle sen tietää että rapaalentää.
Marin alkaa olla tehtävänsä tehnyt Suomen kamaralla, eli edistänyt integraatiota. Veikkaan, että hän siirtyy parin vuoden päästä Brysseliin jatkamaan tuhotyötään, ellei sitten ole jo jotain roolia muissa tehtävissä.
Ei olisi pärjänytkään. Se töppäysten määrä mitä Marinilla on takanaan kertoo epäsopivuudesta presidentin virkaan.
Kerro pari niistä. 🙂
Presidentin paikka on jäähdyttelyvirka. Marin on aivan liian nuori pönöttämään maakuntamatkoilla.
Eikä Marin sanonut, että hän ei tule olemaan KOSKAAN presidenttiehdokkaana, vaan että ei lähde SEURAAVIIN vaaleihin ehdolle. Kannattaa muistaa, että aikanaan Sauli Niinistökin kieltäytyi ehdokkuudesta.
Älä säikyttele.
Ei noin vauhko ihminen edes sovi pressaksi.
Olihan Koivistoki satamajätkäna opiskellessaan.Ei rehellinen työ tekipä leipänsä tienatakseen ole HÄPEÄ.Nämä tuilla elävät kommentoijat on HÄPEÄ.
Toisaalta tää Messias-Marin, jonka syytä/ansiota on kaikki maailman tapahtumat pääministerikaudellaan, vois olla meille kyllä suuri etu maailmassa, jossa yksittäisten ihmisten nostaminen jalustalle on yhä suositumpaa. Uskoisin että olis diktaattorina vähän vähempäänkin tyytyväinen. Putinin on tarvinnut ryövätä Venäjältä kaikki irtoava ja sijoittaa ulkomaisille tileille muutama sata miljardia...
Se on taas näköjään vasemmiston trolliakatemian noviiseillä "ne" päivät. Raivoa ja räkää riittää. öyhvöyh...
LuLxD
Marin on kyllästynyt pääministerin virkaan, eikä aio palata kassatytöksi, koska on saanut työtarjouksen hissitytöksi Stockmannin tavarataloon.
Ehtii hoitaa Marin2-hallitusvastuun ja kasvaa vähä aikuisemmaksi. Eli 6 lisävuotta vaan hyvä. Viinikin paranee kypsyessään
Onhan pressana ollut joku satamajätkäkin Turusta.
Olisipa teini Sannukka, demukoista, ilmoittanut ettei ole käytettävissä pääministeriksi niin Suomi olisi säästynyt monelta murheelta suorastaan katastrofilta.
Ei ois tullu koronaa eikä Venäjä ois hyökänny Ukrainaan. Perunaruttoa ei ois ollu, raakaöljyn hinta ei ois noussu, Brasilian kahvisatokin ois onnistunu... niin, saahan sitä haaveilla. Maailma ois ihan toisenlainen, jos Sanna ois keskittynyt vaan tampereen asioiden hoitoon.
Tai jäänyt kassaneidiksi, mikä sinänsä ihan arvostettavaa duunia.
Isompi häpeä Venäjällä, kun pietarilaisesta katuhuligaanista tehtiin yksinvaltias presidentti!
Jos persut ois ollu yhteistyökykyisiä ja hallitus olis jatkanu edes sen yhden kauden loppuun, meillä olisi maahanmuuttajia tuplamäärä, kilpailukykyä olisi nostettu ottamalla lauantaitkin työpäiviksi ja eläkeikä olis jo nostettu 70-vuoteen. Suomi nousuun!
Iltalehdessä arvioitiin, että vihervasemmisto ryhmittyy nyt Haaviston taakse.
Toisella kierroksella.