Että mies pyytää sinua treffeille mutta sanot sille että sinulla on poikaystävä vaikka oletkin sinkku?
Vastaukset 16
- Anonyymi
Aviomies on :)
Olen joskus käyttänyt tuota valhetta kyllä, sinkkuna.
- Anonyymi
Ihan normi meininki kun toisen naama ei miellytä.
Tai ei vaan halua seurustella kenenkään kanssa ja itsepäinen kosija ei muuten usko, vli hyvin sanoa että on jo varattu. Niin ei tarvi enempää selittää.
Bätääs kirjoitti:
Tai ei vaan halua seurustella kenenkään kanssa ja itsepäinen kosija ei muuten usko, vli hyvin sanoa että on jo varattu. Niin ei tarvi enempää selittää.
Ettei vika tarvi olla naamassa tai missään, ei vaan halua seurustella. Ei aina huvita seurustella kenenkään kanssa.
- Anonyymi
Ulkonäkö on kemia. Ei pääse treffeille jos on ruma.
Vaikka olis kemiaakin, niin ei aina vaan huvita seurustella. Ihan hyvin voisin torpata seurusteluaikeet ihmisenkin kanssa, jonka kanssa on kemiaa, jos mua ei vaan huvita seurustella kenenkään kanssa.
Esim. jos parisuhteeni kariutuisi, niin en haluisi ketään elämääni tunteita kyselemään ja odottamaan multa mitään. En yksinkertaisesti jaksaisi tunteilla ja sitoutua heti johku uuteen, jos myöhemminkään.
Silloin on parempi torjua ja olla vaan yksin.Bätääs kirjoitti:
Vaikka olis kemiaakin, niin ei aina vaan huvita seurustella. Ihan hyvin voisin torpata seurusteluaikeet ihmisenkin kanssa, jonka kanssa on kemiaa, jos mua ei vaan huvita seurustella kenenkään kanssa.
Esim. jos parisuhteeni kariutuisi, niin en haluisi ketään elämääni tunteita kyselemään ja odottamaan multa mitään. En yksinkertaisesti jaksaisi tunteilla ja sitoutua heti johku uuteen, jos myöhemminkään.
Silloin on parempi torjua ja olla vaan yksin.Enemmän se satuttaa lopulta, jos lähtee toisen mieliksi suhteeseen ja ei kuitenkaan ole kiinnostunut koko suhdetta edes ylläpitämään eikä aidosti edes tykkää olla toisen kanssa. Mietis nyt.
Sanon vain lyhyesti: "Näkemiin." -Ja jatkan matkaa.
- Anonyymi
Kyllä, ja kerron vielä lapsenkin mahtuvan mun elämääni nykyään. Helpoin ja varmin tapa säästyä suuremmilta selityksiltä; miks en ole sopivaa treffiseuraa kenellekään.
- Anonyymi
Ei voi. Ei mulla ole tarvetta valehdella tollasista. Pystyn kyllä sanomaan rehellisesti, jos en vain halua.
- Anonyymi
Saatan kyllä sanoa, etten ehdi. Se kuitenkin on täysin totta, sillä joutuisin kuitenkin erikseen tekemään aikaa niille treffeille.
- Anonyymi
Voi käydä. Jos miehen ulkonäkö ei miellytä niin keksin kyllä miten siitä eroon pääsee.
- Anonyymi
Voi käydä. Ja on käynytkin. 😁👵
- Anonyymi
Kannattaa sanoa, ettei ehdi kun tarvii imettää kolmen vartin välein. Kyllä ne kyselijät tajuaa häipyä.
-keinovaginamies-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom1111251- 2231001
- 67960
- 58932
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen66896Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal247827Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki36768Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi70765Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72742- 42726
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S58670- 49616
Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26608Et pysty peittämään minulta
Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet47494Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut
Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen176493- 18488
Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"
Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja12467- 24464
Huumekauppaako
”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”9444- 39437