Kuulukoo teidän mökkijuhanukseen

Anonyymi

exien tuleminen mukaan? Meillä meihen vanhemmat ovat kutsuneet poikansa ex vaimon heidän mökille!!! Uskomatonta, kyllä me pidetään huoli lapsista ilman äitiänsäkin, olenhan minä siellä itinä heille.
Sanoin siitä miehelleni mutta hän ei voi kuulema sille mitään, koska mökki on heidön .Mieheni exä on erittäin hyvä ystävän nopin kanssa ja nyt kuvittelee että voi tulla sinne kuin ennenkin. Miehen lapset tulee ja tämä exä. Ja me mennään.
Tahtoo vaan rikkoa meidän perheen.
Onko normaalia että miehellä on kaksi naista siellä ja lapset kun anoppi niin tahtoo.
Sanoin miehelle että ei mennä, mutta hän tahtoo. Miten voin estää lmiehen exän tulemasta. Riitaa haastaa ja avostelee minua ja on oikea naopin lellikki. Eikö anopin pitäisi jättää moinen pyrkyri elämästään ja keksittyä vaikka minuun, uuteen miniään. Näin meistä ainkain. Varmasti mies olisi samaa mieltä, mutta lapset tarvii äitiä, ja minä en kulemma ole heidän äiti.

3

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No ompas tuo perheenrikkoja kännissä! Ei ihme että näkee puolikkaita ihmisiä ympärillään. Heheeee.e.....

    • Anonyymi

      Minusta mökkijuhannukseen, jossa on lapsia kuuluu mennä lasten ehdoilla ja siihen yleensä kuuluu biologinen äiti enemmän kuin ns. Vara äiti. Luulisi sinunkin tajuavan tämä, varsinkin jos välit on hyviä miehesi vanhempiin.

      Sinun pitää tämä ymmärtää, jollet ymmärrä silloin et kuulu porukkaan ja kannattaa miettiä asioita uudemman kerran. Tämä m50 , jolla ei omaa perhettä, mut sisaruksella on. Hyvä oppia katsomaan asioita laajemmin, eikä vain itsekkäästi.

    • Anonyymi

      Mökin omistajat tosiaan päättävät keitä mökille on kutsuttu. Se ei ole kenenkään vieraaksi menevän asia siitä rutista. Voitte jättää miehen kanssa menemättä, jos se on sulle mahdoton rasti.

      Lapsillekin se ihan oma biologinen äiti on luultavasit paljon mieluisampaa seuraa kuin sinä, että siinäkin mielessä ihan ymmärrettävää, varsinkin jos tuo vielä on ex-anopin kanssa hyvissä väleissä. Lapsetkin ovat voineet sanoa haluavansa tulla vain jos äitikin tulee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      198
      2757
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      158
      2465
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1152
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      941
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      860
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      859
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      93
      830
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      292
      827
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      719
    Aihe