Oli kyllä todella huono päätösjakso salkkareissa. Suurin osa ajasta tuijoteltiin hidastettuja kuvia, missä ei lopulta taoahtunut yhtään mitään. Ei siinä että oli hidastettua kuvaa, mutta kun siinä ei taoahtunut mitään ja vei useita minuutteja jaksosta.
Sen enemepää paljastamatta, jos joku sattuu lukemaan ja on vielä tässävaiheessa jakso näkemättä. Camillan heräämisen koomasta voi kertoa, koska sehän maikkarillakin uutisaamussa paljastettiin jo aiemmin, että Camillan hahmo palaa sarjaan.
Vaikka kuinka budjetti olisi pieni, niin olisi voinut odottaa enemmän.
Päätösjaksojen ei pitäisi olla näin huonoja.
Historian surkein päätösjakso Salkkareissa
16
599
Vastaukset
- Anonyymi
Lapselliset katsoo Lasten Ohjelmia
Aikuiset ihmiset Katsoo Aikuisten Ohjelmia - Anonyymi
Onkai senyt tylsä ku kaikki oli ennalta paljastettu. Olisivat edes tuon Camillan heräämisen pimittäneet loppuun asti niin se ois ollut aito yllätys.
- Anonyymi
Ei mitenkään huono päätösjakso,hidastuksia kylläkin turhan paljon mutta kuitenkin elokuun jaksoja jäi taas odottamaan,miten nyt käy näiden sellileidien,poistuvatko sarjasta saman tien kaikki kolme..
- Anonyymi
Odottava fiilis joo, mutta ei niinkään päätösjakson tapahtumien takia. Typerää kyllä et kaikki pitää paljastaa etukäteen. Ne hidastuskuvat turhanpitkiä ku eivät tuoneet mitään lisä arvoa vs norminopeudella ois näytetty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Odottava fiilis joo, mutta ei niinkään päätösjakson tapahtumien takia. Typerää kyllä et kaikki pitää paljastaa etukäteen. Ne hidastuskuvat turhanpitkiä ku eivät tuoneet mitään lisä arvoa vs norminopeudella ois näytetty.
Samaa mieltä tai ainakin sinne huonoimpaan päähän. Toki myös se ettei mikään juonenkäänne yllättäny. Sen aavisti ilman kertomistakin et Noelille tapahtuu jotain. Sit paljastettiin Camillan paluu ja Matiakselle kerrotaan Noelin ajaneen yli.
Oli varmaan joskus ennenki huonoja päätösjaksoja, mutta ne tapahtumat tuli kuitenki yllätyksenä. Ei pitäs mitään paljastaa ennen esityspäivää päätösjaksoista.
- Anonyymi
Minua ärsyttää eniten se, että noita suutelu ja lempimisjuttuja näytetään niin pitkään. Riittää, kun annetaan ymmärtää, että menevät makkariin, mutta ei se nuoluskelu kiinnosta pätkääkään.
Toivottavasti ei liian moni sarjasta jää pois, kun on nyt tottunut näihin. Vaikka Noel kaamea olikin, niin soisi jatkavan.- Anonyymi
Huono juttu, jos Noel lähtee. On ollut sarjan mielenkiintoisin hahmo.
- Anonyymi
Ehkenpä Aino oli ampuja, koska hän saa sitten toimarin pestin.
- Anonyymi
Lasse on ollut asialla hirvikiväärinsä kanssa.
- Anonyymi
2021 päätösjakso oli kyllä tavallisin päätäsjakso. Muistan ku odotin mitä tapahtuu mutta kaikki päättyikin vain Mikin ja Marikan lemmiskelyyn. Matias oli koomassa.
- Anonyymi
Toivottavasti Noel ei kuollut ampumisen seurauksena. Olisi liian helposti päässyt tekostensa seurauksista näin katsojan näkökulmasta.
Noelia näyttelevä kaveri on parhaimmistoa tässä sarjassa. Toivoisin hänen jatkavan vielä. On siellä monta turhaa hahmoa joiden uskottavuus roolinsa henkilöön on heikko.
Eräs näistä on Nellan poikakaveria esittävä tyyppi ja melkoiselta tossukalta vaikuttava psykiatri joka ei saa mitään aikaseksi Elinan puolustamiseksi. Ehkäpä psykiatrit ovatkin tällaisia oikeassa elämässäkin, enhän itse tunne yhtäkään henkilökohtaisesti joten se siitä sitten. - Anonyymi
Hyvä jakso oli. Varsinkin Noelin ampuminen kruunasi sen.
- Anonyymi
Syksyn ensimmäisessä jaksossa Aki herää ja toteaa Noelin ampumisen olleen pelkkää unta?
- Anonyymi
Sarjan jatkosta tiedotetaan yleensä jo hyvinkin aikaisin mutta nyt on ollut aika hiljaista ja sopimus on voimassa ensi kevääseen.epäily herää että onko loppu vihdoinkin tulossa salkkareille,toivottavasti ei
- Anonyymi
Salkkarit eivät saa missään tapauksessa loppua vielä moneen vuoteen.
Eihän jää mitään mielenkiintoista katsottavaa kun kodin stailaus yms ohjelmat eivät jaksa kiinnostaa. - Anonyymi
Ismon esittäjä täyttää 65 vuotta ensi vuonna ja ehkä hänenkin kantansa ratkaisee jatkoa jonkin verran,onko vielä halua jatkaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802177
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,871570Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821444Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141264Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita421101Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2121057- 45987
- 97895
- 85835
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49805