10 vuotiaalle nännikoru

Anonyymi

Moikka! Olen 10 vuotias tyttö ja haluaisin kovasti ottaa nännikorun.
Mietin vain että onko se vielä sallittua tämän ikäisille ja jos on niin sattuuko se? Ja sitten minua myös hieman pelottaa se kun se lävistäjät on vieras ja pitäis näyttää sille tissit, tai no pienet tissit jotka 10 vuotiaalla on. Niin mitä mieltä olette. Vapaasti vaan mielipiteitä tulemaan! Odotan innolla vastausta.

5

257

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moi! Kyllä mun tietääkseni nännikorun tai minkä tahansa lävistyksen saa ottaa miten nuorena haluaa. Jotku vauvatki ottaa jo korviiksi. Ite oon 14v tyttö ja sain korvikset 8v ja napa- ja nenäkorun 11v. Niin mun tietääkseni on sallittua vaikka ottaisin nännikorun 10v. Ja kyllähän se tottakai aina vähän sattuu, mutta kannattaa hengittää rauhallisesti ja vaikka miettii miten hieno se on sitten, kun se on laitettu eikä sitä itse laittamista koska se saattaa sattua. Kyllä sä varmasti voisit ottaa sen nännikorun tietenkin jos sun vanhemmat suostuu.

    • Anonyymi

      Kenelle sinä sitä nännikorua ajattelit esitellä, kun sinua nolottaa näyttää tissiä korun asentajallekin?

      Hanki mieluummin joku kaunis kaulakoru tai rannekoru!

    • Anonyymi

      Kiitos ensimmäisen kommentin kirjoittaja.❤️👍 Mutta toisesta kommentista sen verran että no ilman muuta nolottaa kun lävistäjät on vieras.

      • Anonyymi

        Älä sitten ota nännikoruja! Minuakin nolottaisi ja nolottaa myös sinun puolestasi.


    • Anonyymi

      Ha-ha

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      197
      11811
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8204
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6226
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5156
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      43
      4912
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4480
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4393
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3865
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3353
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      51
      1887
    Aihe