Onnellinen koti ja onnellinen isänmaa syntyvät siitä, kun mies tekee työt ja nainen hoitaa kodin. Nykyään kukaan ei enää ole onnellinen. Syytkin ovat tiedossa, mutta niistä vaietaan.
Työ miehelle - koti naiselle
Sir Mickey
4505
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
...niin Afghanistanissa, arabimaissa, Iranissa ym. elävät ihmiset olisivat maailman onnellisimpia ja maat voisivat hyvin, joka ei taida ihan pitää paikkaansa.
Se on töissä, joka tienaa paremmin. Minulla on kaksinkertainen palkka mieheeni verrattuna. Jos pitäisi valita, kumpi jää kotiin, niin eipä tuossa paljon miettimistä olisi?
Kerropas Sir Mickey, missä ovat nämä onnelliset yhteiskunnat, joissa nainen hoitaa kodin ja mies tienaa rahat?
Mahdat olla tosi kovapalkkainen tai vastaavasti tosi nuuka, jos pystyt tarjoamaan itsellesi, vaimollesi ja lapsillesi kohtuullisen elintason. Ellet sitten ole naimisissa työsi kanssa, kuten ylensä kehittyneimmissä yhteiskunnissa, joissa on vielä tuo esittämäsi malli voimissaan.
Jatkanko vielä listaa?