moi!
Olen menossa mieheni kanssa naimisiin. Minua kummastuttaa kuitenkin se, että hän on mollannut minua kavereilleen, mm. että olen läski ja että minulla on pömppömaha. Pitäisikö minunkin tasapuolisuuden nimissä kertoa kavereilleni, että hänellä on pieni kalu ja että hänen henkensä haisee sikalalle. Eniten haluaisin tietää, mikä logiikka tässä piilee, tämä tapahtuu siis ilman riitaa.
Olen menossa mieheni kanssa naimisiin. Minua kummastuttaa kuitenkin se, että hän on mollannut minua kavereilleen, mm. että olen läski ja että minulla on pömppömaha. Pitäisikö minunkin tasapuolisuuden nimissä kertoa kavereilleni, että hänellä on pieni kalu ja että hänen henkensä haisee sikalalle. Eniten haluaisin tietää, mikä logiikka tässä piilee, tämä tapahtuu siis ilman riitaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Haluatko rehellisesti olla miehen kanssa, joka käyttäytyy sinua kohtaan noin ja eritoten mennä naimisiin?!!
Ok, jos hänen sanansa pitää paikkansa, niin ehkä voisit sitten miettiä jotain jumppaohjelmaa (kyllähän itsestään pitää huolehtia vaikka mies olisikin kiikissä), mutta tietty pyöreys voi johtua monista syistä esim. sairaus jne. Niille ei nyt sitten voi mitään. Toisaalta miksi miehesi on menossa kanssasi naimisiin jos ei ole sinuun tyytyväinen ja mistä tiedät että hän on moista kavereilleen sanonut?
Tuollaiset kommentit aiheuttaa vielä lisää ongelmia tulevaisuudessa.
Onneksi itse rakastan omaa miestäni pömppömahoineen päivineen että voi vaan kavereille sanoa miten kultainen mies on;)
no, mulla vaaka näytti tänä aamuna 55 kg ja pituutta on 175 cm. Tiedän toki, että mulla takamus on löysä, ja mahassa pari sellaista makkaraa, kun en ole treenattu. EN pidä itseäni ylipainoisena. Haittaa vaan esim. seksissä, kun mies itse on tosi laiha, tuntee itsensä 'isoksi'... Inhottaa olla alasti hänen kanssaan jne., mietin kauankohan tässä seksuaalinen halukkuus säilyy..
On kyllä varmaan todella kukkakeppi se sun miehes! Siis jos sut näkee läskinä. Mä laittaisin sut kyllä pakkosyöttöön. Siis jos painat 55kg ja olet 175cm. Mä kun oon tottunu että nainen on 165cm pitkä ja painaa reilu 60kg.
Jos sun takamus ei olisi löysä, et olisi nainen. Liika on aina liikaa, mutta läskillä ne naisten pyllyt on pehmustettu.
"Kovaa" ja littanaa vatsaa en naisella sietäisi.
naimisiin meno, jos fyysinen puoli jo nyt herättää tuollaisia ajatuksia. Ihan todella. Ajan myötä kumppanin kiihottavuus vaan vähenee ja jos nyt jo tuntuu tuolta niin paree jättää sikseen. Fyysinen suhde on yhtä tärkeä kuin psyykkinen, jos se ei toimi, on jotain muutakin pielessä ja ajan kanssa päädytte vain avioerotilastoihin.
Onkohan suhteenne ihan naimisiinmenon arvoinen? Ja Sähän oot oikea laiheliini.
pömppömaha niin sitten kun odotat hänen lastaan olet norsu tai valas.Minä en sietäisi tuollaista.Hakekoon litteävatsaisen,ja pitäköön sen litteävatsaisena.
että mies on epävarma ja haluaa varmanikin, että kaverit kieltäis sitä menemästä naimisiin. tai sitten sanoo noin, etteivät kaverit alkais iskee sua. mut sinuna en sietäis tollaista ja sä oot alipainoinen et tuskin kovin isot makkarat sulla ole. onko suhde oikeesti avioliiton arvoinen?
ajattelin vähän jotain tuon suuntaista. Mies on siis jo ihan aikuinen, päälle kolmikymppinen, minulla tämä on vasta toinen pitkä suhde. Hänen eksänsä jätti hänet, mistä olen saanut kuulla aika paljon. Hänellä on aika huono käsitys naisista, minuakin haukkuu. Silti pelkää, että jätän.
En sitten tiedä, onko tämä suhde yleisillä mittapuilla vaivan arvoinen, nähnee vasta useamman vuoden jälkeen. Minä kuitenikin rakastan, ja se on kai tärkeintä.
rakkaus on tärkeintä, mutta ei se yksinään riitä. ehkä sille on tullut jotkut kompleksit ex:än takia..eihän sitä tiedä. mutta aikuinen mies ja käyttäytyy noin! oletko puhunut hänen kanssaan asiasta ja kysynyt syytä? niin ja häitäkin kannattaa siirtää muutaman vuoden päähän kun sitten selviää sekin et millainen suhde.