ASAP apua napakorun kanssa

Anonyymi

Mulla on nyt ollu napakoru about 3-4kk ja tuntuu nyt et sen tila on vaa ruennu huononemaan :/ Okei käytin ennen apteekin suolaliuoksia kunnes sain kuulla että ne on sellasia mitkä eivät ole ”sopivia” lävistyksille.Noh kävin kyseisessä liikkeessä ostamassa suolaliuosta mikä on lävistyksille tarkoitettu ja vielä sinkkivoidettakin.Nyt oon käyttäny sitä sinkkivoidetta about 2 viikkoa mutta ei silti tunnu että alkais paranemaan ja näyttää tosi ärtyneeltä ja koru ei pysy ns pystyssä vaan roikkuu siten että ylhäälle ei jää minkään näköistä tilaa.toisin sanoen koko varsi on navan kohdalla ja lävistyksen toisessa päässä on vain pallo.Sattuu jos kumartaa jossa maha menee ns lyttyyn ja muutenkin on herkkä.En tiedä vaikuttavatko esimerkiksi se että meillä on koiran oentu joka on joskus sattumalta riehunu ja osunut napakoruun ja tullut mahanpäälle yms ja se kun kävin järvessä uimassa eikä ollut puhdistus ainetta koska olin saanut virheellisen tuotteen mikä ei toiminut.Mikä olis apuna?Pitäisikö käyä liikkeessä näytättää vai lääkärissä.

0

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        262
        3208
      2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        74
        1274
      3. 66
        1193
      4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        180
        998
      5. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        62
        899
      6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

        "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
        Taivalkoski
        47
        896
      7. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        48
        824
      8. Mitä tekisit jos

        Aamulla vierestäni heräisit
        Ikävä
        47
        762
      9. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        40
        731
      10. Minkä alan

        Ihmisiä kaivattunne on🤔
        Ikävä
        39
        708
      Aihe