Aina kun näen patteripellen sähköleluautossaan näytän sormea ja ohitan kyseisen akku-urpon tehokkaalla katupyörällä, eikä patterritero mahda asialle mitään, ei niin yhtään mitään.
Näytän sormea aina patterityperyksille
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Taidat ajaa nykyisin aina sormi pystyssä. Ainakin täällä maalikylän liepeillä noita ladattavia liikkuu jo siihen malliin, ettei niitä enää noteeraa mitenkään erikseen. Varsinkin taksit ovat joukolla siirtyneet sähköön.
Ei ole yhtään sähkötaksia täälläpäin. Toinen toistaan hienompia ja uusia diesel autoja ilmestyy taksiin.
Maaseututaksit ovatkin vielä dieselkannassa.
Pyörä on helpompi irrottaa rekan keulasta kuin auto.
Aina kun näen "katupyörällä" ördäävän urpon, ohitan mahtavalla Mouse-Motor-Letukallani stongaa hipaisten, ihan pikkasen kulmanmuutosta, ja urpolta menee hallinta. Siellä imehtelee pajukossa jottas mitä nyt?
Onko sulla kaikki hyvin kun elät haaveissa ja typerissä kuvitelmissa?
Taidat olla vesipäinen vajakki?
Ohita pois vaan, minä ajelen leppoisasti cruise päällä ja kuuntelen musiikkia.
Hyvää kesää!
Hienoa!
Talvellakinko? Vai oletko niitä pellejä jotka ei uskalla moottoripyöräillä talvella. Vaikutat ihan vähän vesipäiseltä vajakilta.