Taas se aika vuodesta

että on aika arvailla Suomen julistajien vähennystä palvelusvuodelle 2022.
Nyt on varmaa se, ettei millään mittatikuilla päästä enään 18.000: een.
Mahdetaanko päästä edes 17.000: een?
Olisiko 16.800 sopiva luku?
Ja näistäkin 90% on "tolppajulistajia".
688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mihin ne julistajat ovat kadonneet?
Osa kuoli koronarokotuksiin. Osa koronaan. Osa muuten vain vanhuuttaan.

Äänestä
  • Kultit jotka eivät anna jäsenilleen muuta kuin kroonisen syyllisyyden tunteen hiipuvat aikanaan luonnollista tietä. Uusia sukupolvia ei kiinnosta uhrata elämäänsä kultin turhuuden alttarille.

    Äänestä

Kelles sitten nauretaan, kun jt loppuvat kokonaan.

Äänestä
  • ONKO jo 4 Kookoo jolla ilma sakenee ....! 3 x jt
    Hu hu. Jehovan siunaa onneksi salilla ei enää
    Kaasu.....!

    Äänestä

Ei oikealle uskonnolle naureta nauretaan vaikka Turkille. Mutta tämä vartiotorniseura on kultti eikä uskonto. Kuuntelin jonkun Letin pitämää konventtipuhetta jossa vihataan syntyneitä lapsia. En ymmärrä että kukaan täysjärkinen siellä beettelissä kehtaa dumpata moista suomen kielelle. Miksi vr joka on valtion laitos antaa luvan pitää todidtajien kärryjä Korson ja koivukylän rautatietunnelissa. Pitäisivät niitä kärryjänsä omistamillaan tonteilla ja moiset vihapuheet omina tietoinaan.

Äänestä
  • Letti on samanlainen paskonjauhaja kuin Anthooni Morris Mini Kolomonen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

että on aika arvailla Suomen julistajien vähennystä palvelusvuodelle 2022.
Nyt on varmaa se, ettei millään mittatikuilla päästä enään 18.000: een.
Mahdetaanko päästä edes 17.000: een?
Olisiko 16.800 sopiva luku?
Ja näistäkin 90% on "tolppajulistajia".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu