Työkaverini on naimisissa, mutta hänellä on ollut avioliiton ulkopuolinen suhde yli vuoden ajan erääseen työpaikkamme mieheen. Asia ei sinänsä minulle kuulu, mutta me muut työntekijät joudumme tekemään hänen töitään sillä välin, kun hän treffailee tätä miestä työaikana. Alan olla lopenkyllästynyt tilanteeseen. Kertoisitteko esimiehelle? Pelkään sitä raivokohtausta, minkä tämä pettävä työntekijä minuun suuntaisi esimiehelle kertomisen jälkeen. Näinkään tilanne ei kyllä voi jatkua.
Työkaveri pettää miestään
8
1773
Vastaukset
- Anonyymi
Älkää tehkö hänen töitä jos suinkin pystytte.
- Anonyymi
Silloinhan pitäisi hankkia entistä parempi työkaveri. https://youtu.be/ENl2I1h-Uvc
Liisaus on melko kova sana ainakin mainostajia seuratessa
https://youtu.be/Vn_tKbMVVnU - Anonyymi
Puhuisin suoraan sille työkaverille. Hän voi korjata toimintaansa. Miksi mennä kielimään esimiehelle ensimmäisenä?
- Anonyymi
Ethän sä edes ole missään töissä! Olet taas valehtelu asialla!
- Anonyymi
Tyypillinen naisen aloittama keskustelu. Taustoitus jäi erittäin vajaaksi. Jos nyt vaikka kertoisit, mikä ala ja minkä tyyppiset työtehtävät. Tilanne on täysin erilainen vaikkapa hoitoala vs. taloushallinto... varhaiskasvatus vs. kaupunkisuunnittelu... horeca vs. it-ala...
- Anonyymi
Kummankin puolisoille viesti..
Niin tein minä kun kuteutuivat yhdessä milloin toimistossa milloin kuntosalilla.. Milloin toistensa kotona msrjassakin kävivät.. Kuivu jalkojen väli - Anonyymi
Sinulle ei kulut toisen pettämiset ei panemiset. Jos työpaikalla on ongelmia kuka tekee mitäkin työsään ja jättää tekemättä? Viikko palaveri puhutte työn jaosta,ettei se kuormitu 1 tai kahdelle vain,keskutelu asiallisesti.Mutta ei sanakan pettämiset ymm.
- Anonyymi
Niihä tuo yritti pettää miestään, no ei onnistunu, kun tajusinbet oli perkele varattu horatsu. Otin ja pistin välit poikki, tähän nykyjää yh naisee. Tosin on kuulema aika leväperäinen, no se ja sama, jokane tekee niikö haluu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721944
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,761412Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821374Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta101097Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391026Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!209951- 94814
- 85795
- 38785
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49745